miejska biblioteka myslenice logoZapraszamy do obejrzenia kolejnego odcinka "Kuriera Myślenickiego". Serdecznie polecamy w nim fragment dotyczący otwarcia w Miejskiej Bibliotece Publicznej wystawy naszych uczniów. Relacja rozpoczyna się od 3 minuty 22 sekundy :)

 

Kurier Myślenicki - kliknij tutaj.

 

Zapraszamy :)

gwiazda 3„Cztery są moce i cztery drużyny

Lecz jedna załoga i jeden jest cel

Uśpione marzenia w swych sercach budzimy

Więc patrz w stronę marzeń i tak trzymaj ster”

 

 

 

 

W dniach 17 i 18 marca uczniowie klas 7a, 7b oraz 6a brali udział w warsztatach profilaktyki zintegrowanej „Gwiazda Mocy – Pierwsza Wyprawa”, których głównym celem było wzbudzenie w młodych osobach wiary w ich własne możliwości i zachęcenie do podjęcia drogi ku realizacji najpiękniejszych i najgłębszych marzeń.

kreatywne prace plastyczneOd listopada 2021 r. uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 1 im. Juliusza Słowackiego w Myślenicach w ramach zajęć świetlicowych przystąpili do Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego - "Kreatywne prace plastyczne". Wszelkie informacje nt. tego projektu dostępne są pod tym linkiem.

 

smola17 grudnia 2021 w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu odbył się koncert Norberta Smoły Smolińskiego pt. „ETOSY POLSKIE – od Legionów do Solidarności”. Koncert upamiętniał smutną rocznicę ogłoszenia przed czterdziestu laty stanu wojennego.

stadion narodowyW dniach 8 - 9. 12.2021r. uczniowie klas ósmych z naszej szkoły po opieką pań: Krystyny Oliwy, Katarzyny Twardosz, Jadwigi Lenart i Ireny Chwiej udali się na dwudniową wycieczkę do Warszawy.

labolatoria przyszlosciNotatka - wybór oferty (zamówienie materiałów, wyposażenia i pomocy dydaktycznych w ramach realizacji programu "Laboratoria przyszłości") - kliknij tutaj.

labolatoria przyszlosciSzkoła Podstawowa nr 1 im. Juliusza Słowackiego w Myślenicach zaprasza do złożenia ofert na „Zakup i dostawę: materiałów, wyposażenia i pomocy dydaktycznych w ramach realizacji programu Laboratoria Przyszłości”. Szczegóły w załącznikach.

 

Załącznik 1 - katalog

Załącznik 2 - oferta

Załącznik 3 - zapytanie

robotykaDzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Pomocy Szkole Małopolska udało się pozyskać  SP nr 54 w Krakowie i SP nr 1 w Myślenicach grant pt:  „Nauka, zabawa i rozwój - warsztaty konstruowania i programowania robotów”, dedykowany dla klas edukacji wczesnoszkolnej (1-3) z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.

flaga„Przebudź się – jesteś wolny (…)” K.K. Baczyński

 

Święto Odzyskania Niepodległości to najważniejsze polskie święto narodowe. Dla Polaków jest to dzień szczególny, przypominający nam nie tylko o wielkiej radości z odzyskanej wolności, ale też powszechną prawdę, że wolność nie jest czymś trwałym danym raz na zawsze, że należy ją szanować, stale o nią dbać.

otulmy bezdomnegoSzkolne Koło Wolontariatu składa serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom, którzy włączyli się i wsparli akcję charytatywną „Otulmy bezdomnego”, zorganizowaną przez Gminny Klub Wolontariatu Myślenice. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu zebraliśmy 242 potrzebne artykuły, które trafią do potrzebujących bezdomnych, dla których zimowy czas jest najtrudniejszy.

ksiazkiW Gazecie Myślenickiej pojawił się artykuł o innowacji pedagogicznej realizowanej w naszej szkole pt. „Bostońskie czytanie, czyli dwadzieścia minut przyjemnej lektury”. Autorem innowacji jest Pani Monika Wójtowicz. Artykuł dostępny jest pod tym linkiem.

Back to top