maltaCzas wakacji to dla dzieci czas zabawy, ale też zwiększone ryzyko różnego rodzaju urazów. 21 czerwca przedstawiciele Malty – Służby Medycznej Myślenice zorganizowali dla dzieci z klasy 2b i 3b szkolenie z wakacyjnej pierwszej pomocy.

W piątek 18.06 oraz poniedziałek 21.06 w naszej szkole będziemy mieli okazję uczestniczyć w Innowacji Pedagogicznej pt. Festiwal Nauki. Zapraszamy do zapoznania się z planem tego wspaniałego wydarzenia.

 

PLAN FESTIWALU NAUKI 2021 - KLIKNIJ TUTAJ.

dzien bez papierosaW najbliższy poniedziałek 31.05.2021r. obchodzony będzie ŚWIATOWY DZIEŃ BEZ TYTONIU/PAPIEROSA promowany przez Światową Organizację Zdrowia (WHO). W tym roku największy nacisk kładziemy na niebezpieczeństwa związane z paleniem e-papierosów.

spotkanie z policjantemW dniu 29.04.2021r. uczniowie klas 4-7 naszej szkoły uczestniczyli on-line w spotkaniu ze starszym sierżantem Sebastianem Krukiem, asystentem do spraw Nieletnich i Patologii Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach.

przeciw biciu dzieci30 kwietnia to Światowy Dzień Sprzeciwu Wobec Bicia Dzieci. We wszystkich klasach zostały przeprowadzone lekcje wychowawcze poświęcone w/w tematyce. W piątek (30 kwietnia) o godz. 10.00 uczniowie zaprezentowali swoje plakietki, które wykonali samodzielnie, specjalnie na ten dzień.

tarcza1„Małopolska Tarcza Antykryzysowa – Pakiet Edukacyjny. Cyfryzacja szkół i placówek oświatowych” – kolejne laptopy dla uczniów w ramach Pakietu Edukacyjnego

 

Gmina Myślenice pozyskała kolejne środki w ramach programu grantowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego pod nazwą „Małopolska Tarcza Antykryzysowa – Pakiet Edukacyjny. Cyfryzacja szkół i placówek oświatowych” w Ramach 10 Osi Priorytetowej Wiedza I Kompetencje Działanie 10.1 Rozwój Kształcenia ogólnego Poddziałanie 10.1.6 Cyfryzacja Szkół Prowadzących Kształcenie Ogólne Typ A. Granty na zakup sprzętu do nauki zdalnej – Małopolska Tarcza Antykryzysowa – Pakiet Edukacyjny w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020.

niepelnosprawniProjekt, który ma szansę zmienić sytuację osób z niepełnosprawnościami

Od 1 października 2020 r. realizowany jest projekt „Aktywni niepełnosprawni – narzędzia wsparcia samodzielności osób niepełnosprawnych”. To pierwszy tak duży projekt dotyczący włączenia osób z niepełnosprawnościami w życie społeczne, w którym można nie tylko proponować rozwiązania, ale także je sprawdzić, czyli przetestować. Wszystkie efekty działań projektu będą zgodne z Konwencją o prawach osób niepełnosprawnych.

„Jakże byłoby pięknie, gdyby każdy z nas mógł wieczorem powiedzieć: dzisiaj zrobiłem gest miłości wobec drugiego” (Papież Franciszek)

 pomaganieW lutym i marcu w naszej szkole trwała akcja charytatywna „Pudełko po butach”. Inicjatorem tej akcji był Klub Wolontariatu w Myślenicach, do którego również należy Szkolny Wolontariat SP1.

 

Uczniowie naszej szkoły i ich rodzice żywo zareagowali na nasze ogłoszenie. Zebraliśmy 46 paczek pełnych żywności.

horyzontyDo dnia 31 marca trwa rekrutacja do 11 edycji Programu Stypendialnego Horyzonty realizowanego przez Fundację EFC i Fundację Rodziny Staraków. Program Horyzonty to kompleksowe wsparcie dla uczennic i uczniów pochodzących z małych miejscowości, którzy w tym roku kończą szkołę podstawową i chcą się dalej rozwijać w wybranych liceach i technikach w dużych miastach.

zolnierze wykleciW 2011 roku zostało ustanowione nowe święto – DZIEŃ PAMIĘCI ,,ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH’’. Nazywamy ich także żołnierzami NIEZŁOMNYMI.

 

Byli to ludzie, którzy po zakończeniu II wojny światowej nie pogodzili się, że w Polsce władzę przejęli komuniści. Sprzeciwiali się sowietyzacji Polski. Chcieli Polski wolnej, demokratycznej, bez wpływów sowieckich. Najczęściej byli to bohaterowie wojenni, żołnierze Armii Krajowej. Nowa władza zaciekle zwalczała swoich przeciwników, torturowano, wydawano wyroki śmierci bez żadnych podstaw i dowodów.

akademia czzerniakaCzerniak jest nowotworem złośliwym najczęściej atakującym skórę, ale może również występować w obrębie błony śluzowej ust i nosa, a także na paznokciach i gałce ocznej. Ten nowotwór wywodzi się z komórek barwnikowych skóry wytwarzających pigment – melaninę. Czerniak, który początkowo pojawia się na powierzchni skóry, z czasem wrasta w jej głąb.

Back to top