jp2

18 maja 2020 roku, w tym dniu obchodzimy setną rocznicę urodzin Karola Wojtyły – Papieża Jana Pawła II. Z tej przyczyny w sposób szczególny uczcijmy Wielkiego Jana Pawła II. Mimo upływu lat jest nam bardzo bliski. Korzystamy na co dzień z jego nauczania i umacniamy naszą wiarę Jego wiarą. Pontyfikat tego niezwykłego Ojca Świętego był katechezą dla całego świata, nie tylko dla katolików, ale i dla ludzi innych wyznań.

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami nt. programu stypendialnego Fundacji Horyzonty:

Informacje o stypendium - kliknij tutaj.

Ulotka reklamowa - kliknij tutaj.

Plakat - kliknij tutaj.

Miarą twojego człowieczeństwa jest wielkość twojej troski o drugiego człowieka” (Ks. Mieczysław Maliński).

Dwudziestego lutego, w Tłusty Czwartek” Wolontariusze Jedynki zorganizowali kiermasz ciast z przeznaczeniem na cele charytatywne.

Od początku dnia przy stoisku z (oczywiście) pączkami i przepysznymi ciastami, gromadzili się tłumnie uczniowie - od najmłodszych do najstarszych. Było w czym wybierać, dlatego każdy mógł zdecydować o słodkościach dla siebie. W czasie wszystkich przerw panowała tam radosna atmosfera. Możemy ją zawdzięczać, którzy się w tą akcję włączyli.

PROJEKTY I PROGRAMY REALIZOWANE W SZKOLE W ROKU SZKOLNYM 2019/2020

Harcerstwo Rzeczypospolitej Polskiej zaprasza na pierwsze spotkanie w naszej szkole!

Termin: 29 lutego 2020, sobota, godzina 11.00

Miejsce: Szkoła Podstawowa nr 1, ul. J. Sobieskiego 1, Myślenice

Drużynowy: Jan Doerre

Wiek uczestników: klasy 5-8.

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz przez fb: https://www.facebook.com/HarcerstwoRP/

Przyczynami wielu chorób zakaźnych człowieka są bakterie i wirusy. Są tak małe, że z wielką łatwością mogą się przemieszczać w powietrzu na kropelkach wody lub unosić się razem z kurzem. Ta łatwość przemieszczania powoduje, że bardzo szybko mogą się rozprzestrzeniać. Drobnoustroje chorobotwórcze od zawsz e budziły strach,  ponieważ powodują groźne choroby.

Problem chorób wywołanych przez wirusy i bakterie był tematem spotkania klasy 5a z panią Katarzyną Matoga, która jest lekarzem pracującym na Oddziale Chorób Płuc Szpitala Powiatowego w Myślenicach. 14.02.2020r. na zajęciach rozwijających z biologii uczniowie mogli dokładniej poznać choroby przenoszone drogą kropelkową - gruźlicę, czy takie do których zakażenia dochodzi poprzez krew - czyli tężec i boreliozę. Poruszono również problem salmoneliozy, choroby wywołanej przez bakterie, które dostają się do organizmu wraz z pokarmem. Spotkanie nie mogło obyć się bez pytań o koronawirus, którego objawy zakażenia przypominają grypę.

Było to bardzo dobre i pouczające spotkanie! :)

IMG_20200214_100
IMG_20200214_115047
IMG_20200214_115533
IMG_20200214_115619
IMG_20200214_115703
IMG_20200214_115909
IMG_20200214_120949
IMG_20200214_121944
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8

Zgodnie z Zarządzeniem nr 13/2020 Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice z dnia 29 stycznia 2020 roku w sprawie określenia terminów postepowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego na rok szkolny 2020/2021 do publicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych oraz klas I w publicznych szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Myślenice informuję, że obowiązkiem szkolnym w roku szkolnym 2020/2021 objęte są:

  • dzieci 7 letnie (urodzone w roku 2013) – objęte obowiązkiem szkolnym,
  • dzieci 6 letnie (urodzone w roku 2014) – zgodnie z wolą rodziców, jeżeli dziecko korzystało z wychowania przedszkolnego w poprzednim roku szkolnym, w którym ma rozpocząć naukę w szkole albo posiada opinię poradni psychologiczno-pedagogicznej o możliwości rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej.

W styczniu, w naszej szkole przeprowadziliśmy zbiórkę artykułów z przeznaczeniem na pomoc dla krakowskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt. Akcja zakończyła się pomyślnie dzięki zaangażowaniu wielu uczniów. Właśnie otrzymaliśmy wcześniej zapowiedzianą informację na temat przekazania darów do schroniska od autorów projektu „Zwolnieni z teorii”, oto ona:

„W ubiegły piątek, 7 lutego , przekazaliśmy dary ze zbiórki do krakowskiego schroniska. Dziękujemy wszystkim za włączenie się w jakikolwiek sposób w naszą akcję. Szczególnie dziękujemy Szkolnemu Wolontariatowi Szkoły Podstawowej nr 1 w Myślenicach za przeprowadzenie zbiórki w naszym imieniu. Sprawiliście radość nie tylko nam, ale przede wszystkim zwierzętom. Jeszcze raz bardzo dziękujemy i zachęcamy do zajrzenia na naszą stronę na Facebook-u „Smile Maker”, gdzie można obejrzeć relację z przekazania darów do schroniska”.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w zbiórkę i pomoc! :)

Szkolny Wolontariat

zwierzeta (0)
zwierzeta (1)
zwierzeta (2)
zwierzeta (3)
zwierzeta (5)
zwierzeta (6)
zwierzeta (7)
zwierzeta 8
zwierzeta 9
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Dar panowania nad przyrodą winniśmy wykorzystać w poczuciu odpowiedzialności,  

świadomości, że jest to wspólne dobro ludzkości”.

Jan Paweł II

MAŁOPOLSKI KONKURS EKOLOGICZNY

„NA RATUNEK ZIEMI” –  „Zdrowie i sól”

W ROKU SZKOLNYM 2019/2020

Temat konkursu:  ZDROWIE I SÓL

1.Celem konkursu jest: 

  • wyłanianie talentów oraz rozbudzanie ciekawości poznawczej i twórczego działania;
  • rozwijanie  umiejętności  wykorzystania  posiadanych  wiadomości  podczas  wykonywania  zadań  i rozwiązywania problemów;
  • promowanie osiągnięć;
  • kształtowanie świadomości ekologicznej oraz właściwych postaw wobec środowiska;
  • kształtowanie postaw prozdrowotnych; 

Udzielenie pierwszej pomocy osobie poszkodowanej w wypadku drogowym, osobie która uległa zasłabnięciu lub zakrztuszeniu jest naszym obowiązkiem. Każdy z nas może znaleźć się w sytuacji, w której trzeba będzie szybko zareagować, aby uratować czyjeś życie. Nie tylko dorośli mają taki obowiązek, ale dzieci też.

Mając to na uwadze w naszej szkole odbyły się warsztaty z zakresu udzielania Pierwszej Pomocy Przedmedycznej, w których wzięły udział klasy: 6b, 7a,7b. Wolontariusze Szkoły Młodych Ratowników dzielili się z naszymi uczniami nie tylko wiedzą teoretyczną, ale przede wszystkim uczyli ich zastosować tą wiedzę w praktyce.

Każdy uczeń mógł samodzielnie wykonać ćwiczenia na odpowiednim sprzęcie i pod czujnym okiem instruktora, który korygował potencjalne niedociągnięcia. Wielokrotne powtarzanie podczas warsztatów ćwiczeń zwiększa pewność siebie, co w sytuacji stresowej ułatwi podjęcie prawidłowych procedur.

Dziękujemy za możliwość zdobycia tej jakże ważnej wiedzy i umiejętności!

12 grudnia uczniowie z klasy 4a kolejny raz w tym roku odwiedzili Muzeum Niepodległości w Myślenicach. Tym razem uczestniczyli w ciekawych zajęciach i dowiedzieli się o tradycjach panujących w domach w dawnych czasach (m.in. sto lat temu) podczas świąt Bożego Narodzenia.

W czasie zajęć uczniowie zobaczyli izbę gospodarską i dworskie pokoje. Pani przewodnik Agnieszka w ciekawy sposób opowiadała o przygotowaniach do Wigilii w chacie chłopskiej. Uczniowie z zainteresowaniem oglądali dawne przedmioty gospodarskie. Podziwiali też misternie wykonane szopki, które podkreślają naszą świąteczną, polską tradycję.

W drugiej części spotkania dziewczęta i chłopcy wykonywali prace ręczne. Z wycinanych opłatków powstawały delikatne bombki. W takiej atmosferze nie możemy się już doczekać magicznych świąt Bożego Narodzenia! Oby tylko spadł śnieg!

mn (1)
mn (2)
mn (3)
mn (4)
mn (5)
mn (6)
mn (7)
mn (8)
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8

Back to top