czytanie24 16To było bardzo wyjątkowe doświadczenie. Zwykły, szkolny poniedziałek, lekcje w toku i nagle wszyscy odrywają się od zajęć, biorą do rąk swoje książki i czytają w ciszy. Można poczuć, że czytanie jest autentyczną przyjemnością.          

teatr ludowy24 2W ramach projektu „Bliżej kultury -poznajemy krakowskie teatry” uczniowie klas IV a i IV b 29 maja odwiedzili Teatr Ludowy w Krakowie. Uczniowie pojechali pod opieką Pani Katarzyny Twardosz, Pani Justyny Baruch, wychowawcy Pana Krzysztofa Dziury i opiekuna wyjazdów teatralnych Pani Anity Wygony-Wątor.

img 20240426 125315W tym roku szkolnym klasa 7a pod okiem pomysłodawczyni projektu - Pani Edyty Baranek brała udział w projekcie "Memory- skuteczny sposób na naukę słówek", realizowanym na lekcjach języka niemieckiego. Polegał on na tworzeniu gier po każdym poznanym rozdziale, które pomagały w utrwaleniu zdobytej wiedzy.

171536216639929 kwietnia w Domu Katolickim im. ks. Prałata Józefa Bylicy w Myślenicach odbyła się akademia z okazji 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

5b 23W dniach 21 marca oraz 11 kwietnia 2024 r. z inicjatywy Rady Rodziców zostały przeprowadzone niecodzienne warsztaty z pierwszej pomocy: połączenie ratownictwa tradycyjnego z wirtualnym. Szkolenie przeprowadził Paweł Wojnarowski reprezentujący Dobczyckie Centrum Wsparcia im. Michała Nowaka, przy wsparciu uczennic Liceum Ratowniczego z Dobczyc.

logo mysleniceInformujemy, że rusza nabór na zajęcia na Hali Sportowej na Zarabiu dla uczniów klas I do V szkół podstawowych pn. GIMNASTYKA DLA ZDROWIA - Zajęcia sportowe z elementami gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej. Zapisy odbywają się elektronicznie przez formularz dostępny pod tym linkiem.

sportowe talentyWiosną pierwsze obowiązkowe testy sprawnościowe dla uczniów!

 

Z początkiem marca w naszej szkole realizowany będzie program „SPORTOWE TALENTY”, rekomendowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki. Program ten na stałe od roku szkolnego 2023/2024 wpisał się w podstawę programową wychowania fizycznego.

logo mysleniceW ramach projektu nauki jazdy na nartach pt. "Szkoła na narty" uczniowie klas I-VI uczestniczyli w zajęciach narciarskich organizowanych przez Sport Arena Myślenice. Projekt był współfinansowany przez Gminę Myślenice.

sad rejenowyDnia 5 lutego uczniowie klasy VIIIa pod opieką wychowawczyni Anity Wygony-Wątor odwiedzili Sąd Rejonowy w Myślenicach w ramach programu doradztwa zawodowego. Podczas wizyty mieli okazję zgłębić tajniki pracy w sądzie oraz poznać osoby odpowiedzialne za prawidłowe funkcjonowanie instytucji.

 

giganci2Wystartowały zapisy na „Koduj z Gigantami: Poszukiwacze kodu” - bezpłatne warsztaty z programowania dla uczniów szkół podstawowych i średnich, organizowane w ramach ogólnopolskiej, społecznej akcji edukacyjnej.

orkiestra 2W poniedziałek 22 stycznia 2024 roku odbyło się w naszej szkole spotkanie z przedstawicielami Orkiestry Reprezentacyjnej Miasta i Gminy Myślenice.

Back to top