pomaganieW związku z tym, że zbliża się kolejna akcja charytatywna „Mikołaj w Szpitalu”, Gminny Klub Wolontariatu zaprasza społeczność naszej szkoły do wzięcia w niej udziału.

Już od 10 lat „Teatr w Stodole” odwiedza, przy okazji dnia św. Mikołaja, myślenicki i krakowski szpital z przedstawieniem i przekazuje paczki pozyskane od darczyńców, między innymi również z naszej szkoły.

tabliczka mnozenia2 października 2020 roku w naszej szkole obchodzony był Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W tym roku hasłem przewodnim były słowa: Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają! Wzięli w nim udział uczniowie klas III, IV i V.

 

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to dzień symboliczny. Dzień ten ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia oraz nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach na wypadek, gdyby u kogoś wystąpiły. W tym dniu poprzez wspólną zabawę nasi uczniowie połączyli się z ludźmi na całym świecie. Do akcji włączyło się bowiem kilka tysięcy szkół z różnych krajów świata.

inicjatywa logoPrzedstawiciele Rady Rodziców naszej szkoły postanowili rozszerzyć umiejętności uczniów o nieocenioną kaligrafię. Dlaczego akurat kaligrafia, która wydaje się w czasach powszechnej komputeryzacji przeżytkiem? Otóż kaligrafia to umiejętność przekształcania nieskoordynowanego bazgrołu w kształtną literę. Trzeba do tego użyć części mózgu odpowiedzialnych za analizę języka, percepcję wzrokową, myślenie abstrakcyjne, zdolności motoryczne, koordynację i orientację przestrzenną.

Gmina Myślenice otrzymała dofinansowanie w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 Osi Priorytetowej nr I „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu” działania 1.1: „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach” dotyczącego realizacji projektu grantowego pn.: Zdalna Szkoła + w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej.

jp2

18 maja 2020 roku, w tym dniu obchodzimy setną rocznicę urodzin Karola Wojtyły – Papieża Jana Pawła II. Z tej przyczyny w sposób szczególny uczcijmy Wielkiego Jana Pawła II. Mimo upływu lat jest nam bardzo bliski. Korzystamy na co dzień z jego nauczania i umacniamy naszą wiarę Jego wiarą. Pontyfikat tego niezwykłego Ojca Świętego był katechezą dla całego świata, nie tylko dla katolików, ale i dla ludzi innych wyznań.

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami nt. programu stypendialnego Fundacji Horyzonty:

Informacje o stypendium - kliknij tutaj.

Ulotka reklamowa - kliknij tutaj.

Plakat - kliknij tutaj.

Miarą twojego człowieczeństwa jest wielkość twojej troski o drugiego człowieka” (Ks. Mieczysław Maliński).

Dwudziestego lutego, w Tłusty Czwartek” Wolontariusze Jedynki zorganizowali kiermasz ciast z przeznaczeniem na cele charytatywne.

Od początku dnia przy stoisku z (oczywiście) pączkami i przepysznymi ciastami, gromadzili się tłumnie uczniowie - od najmłodszych do najstarszych. Było w czym wybierać, dlatego każdy mógł zdecydować o słodkościach dla siebie. W czasie wszystkich przerw panowała tam radosna atmosfera. Możemy ją zawdzięczać, którzy się w tą akcję włączyli.

PROJEKTY I PROGRAMY REALIZOWANE W SZKOLE W ROKU SZKOLNYM 2019/2020

Harcerstwo Rzeczypospolitej Polskiej zaprasza na pierwsze spotkanie w naszej szkole!

Termin: 29 lutego 2020, sobota, godzina 11.00

Miejsce: Szkoła Podstawowa nr 1, ul. J. Sobieskiego 1, Myślenice

Drużynowy: Jan Doerre

Wiek uczestników: klasy 5-8.

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz przez fb: https://www.facebook.com/HarcerstwoRP/

Przyczynami wielu chorób zakaźnych człowieka są bakterie i wirusy. Są tak małe, że z wielką łatwością mogą się przemieszczać w powietrzu na kropelkach wody lub unosić się razem z kurzem. Ta łatwość przemieszczania powoduje, że bardzo szybko mogą się rozprzestrzeniać. Drobnoustroje chorobotwórcze od zawsz e budziły strach,  ponieważ powodują groźne choroby.

Problem chorób wywołanych przez wirusy i bakterie był tematem spotkania klasy 5a z panią Katarzyną Matoga, która jest lekarzem pracującym na Oddziale Chorób Płuc Szpitala Powiatowego w Myślenicach. 14.02.2020r. na zajęciach rozwijających z biologii uczniowie mogli dokładniej poznać choroby przenoszone drogą kropelkową - gruźlicę, czy takie do których zakażenia dochodzi poprzez krew - czyli tężec i boreliozę. Poruszono również problem salmoneliozy, choroby wywołanej przez bakterie, które dostają się do organizmu wraz z pokarmem. Spotkanie nie mogło obyć się bez pytań o koronawirus, którego objawy zakażenia przypominają grypę.

Było to bardzo dobre i pouczające spotkanie! :)

IMG_20200214_100
IMG_20200214_115047
IMG_20200214_115533
IMG_20200214_115619
IMG_20200214_115703
IMG_20200214_115909
IMG_20200214_120949
IMG_20200214_121944
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8

Zgodnie z Zarządzeniem nr 13/2020 Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice z dnia 29 stycznia 2020 roku w sprawie określenia terminów postepowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego na rok szkolny 2020/2021 do publicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych oraz klas I w publicznych szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Myślenice informuję, że obowiązkiem szkolnym w roku szkolnym 2020/2021 objęte są:

  • dzieci 7 letnie (urodzone w roku 2013) – objęte obowiązkiem szkolnym,
  • dzieci 6 letnie (urodzone w roku 2014) – zgodnie z wolą rodziców, jeżeli dziecko korzystało z wychowania przedszkolnego w poprzednim roku szkolnym, w którym ma rozpocząć naukę w szkole albo posiada opinię poradni psychologiczno-pedagogicznej o możliwości rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej.

Back to top