czytelnictwo rozwojMiło nam poinformować, że Szkoła Podstawowa nr 1 im. Juliusza Słowackiego w Myślenicach w bieżącym roku będzie realizowała Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0.

ekomania banerEKOMania to kolejny projekt ekologiczny, w którym uczestniczyła nasza szkoła. Pierwsza część obejmowała zajęcia ze znanym już uczniom teatrzykiem kamishibai. Druga część to przygotowane dla klasy 7a zajęcia outdoorowe na niskim parku linowym.

4W dniach 20 i 21 maja 2024 roku uczniowie klas 6 Szkoły Podstawowej nr 1 w Myślenicach uczestniczyli w warsztatach pt. "Gwiazda Mocy". Warsztaty te były częścią szkolnego programu wychowawczo-profilaktycznego i miały na celu promowanie profilaktyki uzależnień oraz rozwijanie kompetencji społecznych takich jak empatia, asertywność, współpraca i komunikacja.

czytanie24 16To było bardzo wyjątkowe doświadczenie. Zwykły, szkolny poniedziałek, lekcje w toku i nagle wszyscy odrywają się od zajęć, biorą do rąk swoje książki i czytają w ciszy. Można poczuć, że czytanie jest autentyczną przyjemnością.

teatr ludowy24 2W ramach projektu „Bliżej kultury -poznajemy krakowskie teatry” uczniowie klas IV a i IV b 29 maja odwiedzili Teatr Ludowy w Krakowie. Uczniowie pojechali pod opieką Pani Katarzyny Twardosz, Pani Justyny Baruch, wychowawcy Pana Krzysztofa Dziury i opiekuna wyjazdów teatralnych Pani Anity Wygony-Wątor.

img 20240426 125315W tym roku szkolnym klasa 7a pod okiem pomysłodawczyni projektu - Pani Edyty Baranek brała udział w projekcie "Memory- skuteczny sposób na naukę słówek", realizowanym na lekcjach języka niemieckiego. Polegał on na tworzeniu gier po każdym poznanym rozdziale, które pomagały w utrwaleniu zdobytej wiedzy.

171536216639929 kwietnia w Domu Katolickim im. ks. Prałata Józefa Bylicy w Myślenicach odbyła się akademia z okazji 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

5b 23W dniach 21 marca oraz 11 kwietnia 2024 r. z inicjatywy Rady Rodziców zostały przeprowadzone niecodzienne warsztaty z pierwszej pomocy: połączenie ratownictwa tradycyjnego z wirtualnym. Szkolenie przeprowadził Paweł Wojnarowski reprezentujący Dobczyckie Centrum Wsparcia im. Michała Nowaka, przy wsparciu uczennic Liceum Ratowniczego z Dobczyc.

logo mysleniceInformujemy, że rusza nabór na zajęcia na Hali Sportowej na Zarabiu dla uczniów klas I do V szkół podstawowych pn. GIMNASTYKA DLA ZDROWIA - Zajęcia sportowe z elementami gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej. Zapisy odbywają się elektronicznie przez formularz dostępny pod tym linkiem.

sportowe talentyWiosną pierwsze obowiązkowe testy sprawnościowe dla uczniów!

Z początkiem marca w naszej szkole realizowany będzie program „SPORTOWE TALENTY”, rekomendowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki. Program ten na stałe od roku szkolnego 2023/2024 wpisał się w podstawę programową wychowania fizycznego.

logo mysleniceW ramach projektu nauki jazdy na nartach pt. "Szkoła na narty" uczniowie klas I-VI uczestniczyli w zajęciach narciarskich organizowanych przez Sport Arena Myślenice. Projekt był współfinansowany przez Gminę Myślenice.