pokazy 22W czwartek, 30 listopada w Szkole Podstawowej nr 1 Myślenicach odbyły się pokazy doświadczeń przeprowadzone przez przedstawiciela Grupy „Zaelektryzowani” z Lublina, które przybliżyły uczestnikom wiedzę z zakresu chemii i fizyki.

inicjatywa logoW dniach 27.10. oraz 10.11. dla Rodziców naszych uczniów zostało zorganizowane 4-godzinne szkolenie z pierwszej pomocy. Tematem przewodnim były urazy u dzieci, ale nie obyło się bez przypomnienia zasad postępowania z osobą nieprzytomną oddychającą i nieoddychającą.

porankiDnia 6 listopada 2023r. uczniowie klasy 4a uczestniczyli w niezwykłych warsztatach artystycznych, będących częścią projektu „Poranki Muzyczne dla Dzieci i Młodzieży - Eko Planeta". To wyjątkowe wydarzenie, adresowane do dzieci i młodzieży z powiatu myślenickiego, połączyło edukację artystyczną z dbałością o środowisko.

11 11 2023 1210 listopada 2023r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. Juliusza Słowackiego w Myślenicach odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości na pamiątkę 105. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

odblaskowa23 3Nasza szkoła bierze udział w projekcie "Odblaskowa szkoła". Ostatnie nasze działania zostały opisane w poniższych linkach:

 

- "Bądź bezpieczny - bądź widoczny" - kliknij tutaj.

- "Odblaskowa szkoła" na Świetlicy szkolnej - kliknij tutaj.

- Konkurs wiedzy o ruchu drogowym - kliknij tutaj.

- Konkurs plastyczny - kliknij tutaj.

- Senior bezpieczny na drodze - kliknij tutaj.

- Spotkanie z policjantem - kliknij tutaj.

- Spotkanie ze strażą miejską - kliknij tutaj.

groteska23 126.10 miłośnicy teatru z naszej szkoły pod opieką pani wicedyrektor Mirosławy Chmiel i pani Anity Wygony -Wątor kolejny raz uczestniczyli w spektaklu w Teatrze Groteska. Tym razem było to przedstawienie pt. „Wszechświaty mojego taty”.

podziekowania prezydent (2)Miło nam poinformować, że nasza szkoła otrzymała podziękowania od Pary Prezydenckiej w związku z przeprowadzoną akcją na myślenickim rynku pt. "Narodowe Czytanie". W tym roku czytaliśmy "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej.

 

mzwik logoUczniowie klas IVa i IVb w październiku brali udział w piątej edycji warsztatów ekologicznych pod hasłem „Woda w przyrodzie” zorganizowanych przez Miejski Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Myślenicach.

myslenice26 października 2023r. uczniowie wybranych klas naszej szkoły uczestniczyli w projekcie „Ożywiamy historię” zorganizowanym i przeprowadzonym przez Koło Myślenice Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej.

bezpieczny senior 34Miesiąc październik upływa w naszej szkole pod hasłem „Bezpieczeństwo na drodze”. W ramach projektu „Odblaskowa Szkoła” uczniowie klas 1a, 2a oraz 2c postanowili wykonać dla Pensjonariuszy „Dziennego Domu Seniora” w Myślenicach ulotki informacyjne, promujące bezpieczeństwo seniorów w ruchu drogowym. Dalsze działania projektowe obejmują wręczenie ulotek podopiecznym Domu Seniora w Myślenicach.

teatr2W ramach projektu „Bliżej Kultury - Poznajemy Krakowskie Teatry” rozpoczęliśmy wyjazdy do teatrów w roku szkolnym 2023/24. Uczniowie klasy 8A i 6B pod opieką Pani Moniki Błachut oraz Pani Anity Wygony-Wątor w dniu 13 października uczestniczyli w spektaklu pt. "Ania z Zielonego Wzgórza" w teatrze Groteska.

Back to top