konkurs portretgwoZapraszamy do udziału w konkursie pt. "Portret Słynnego Matematyka". Zadanie konkursowe polega na wykonaniu przez ucznia portretu dowolnego uczonego, znanego powszechnie z tego, iż w czasie swojego życia zajmował się matematyką (choć matematyka nie musiała być wyłącznie domeną jego zainteresowań).

naboj 324 listopada uczniowie klas VII i VIII naszej szkoły pojechali do Krakowa na Uniwersytet Jagielloński - Wydział Matematyki, by uczestniczyć w międzynarodowych zawodach matematyczno-fizycznych Náboj Junior.

sredniawski nagrody 117 listopada 2023 roku w Zespole Szkół im. Andrzeja Średniawskiego odbyły się XX Powiatowe Zawody Matematyczne pod Patronatem Starosty Powiatu Myślenickiego. Zawody miały na celu popularyzację matematyki wśród uczniów klas ósmych szkół podstawowych oraz sprawdzenie ich poziomu wiedzy i umiejętności przed egzaminami zewnętrznymi.

matematykaPrzypominamy, że trwa II edycja Ligi Matematycznej, która pozwoli wyłonić MatMistrza klasy czwartej, piątej, szóstej, siódmej i ósmej.

 

Aby w roku szkolnym 2023/2024 uzyskać tytuł  MatMistrza, należy wziąć udział w konkursach matematycznych zaproponowanych przez nauczycieli matematyki. Uczniowie zdobywają  punkty za udział, za miejsca I - III oraz uzyskanie tytułu laureata. Wykaz konkursów i punktacja dostępna jest na tablicy matematycznej.  Uczeń, który uzyska największą liczbę punktów na poziomie klas czwartych zostaje MatMistrzem klasy czwartej, itd. Liga Matematyczna trwa od września 2023 r. do czerwca 2024 roku.

 

Tabela z aktualnymi wynikami dostępna będzie w sali matematycznej.

 

Katarzyna Twardosz

Monika Kozyra- Ulman

orieenting katowice 7We wtorek 17 października 2023 roku matematycznie uzdolnieni uczniowie naszej szkoły w nagrodę za swoje zeszłoroczne osiągnięcia pojechali w okolice Katowic i Rudy Śląskiej, aby wziąć udział w imprezie orienteeringowej „Z kompasem w las”. Wyjazd ten odbył się w ramach projektu „Orienteering łączy i angażuje”. Panie Katarzyna Twardosz i Monika Kozyra- Ulman- koordynatorki tego projektu w naszej szkole były jednocześnie opiekunami podczas tego wyjazdu.

noc naukowcow 23 17W piątek 29 września 2023 roku pojechaliśmy do Krakowa, aby uczestniczyć w kolejnej edycji Małopolskiej Nocy Naukowców. Z naszej szkoły wyruszyło ponad 20 uczniów i uczennic zainteresowanych matematyką. Organizatorkami i opiekunkami w czasie tego wyjazdu były Panie Katarzyna Twardosz i Monika Kozyra-Ulman.

kangur23 721 czerwca 2023 roku (środa) na Uniwersytecie Jagiellońskim w budynku Wydziału Matematyki i Informatyki miało miejsce uroczyste podsumowanie XXXII edycji Międzynarodowego Konkursu Kangur Matematyczny.

kangurNajlepsze wyniki uzyskali uczniowie klasy 6a (w kategorii Beniamin):

- Michał Piwowarczyk, który został LAUREATEM konkursu

- Dawid Leńczowski, który uzyskał wynik BARDZO DOBRY.

128 stycznia 2023r. obchodzony był Międzynarodowy Dzień Klocków Lego. Nasi uczniowie włączyli się aktywnie w świętowanie tego dnia.

kalendarz adwentowy 10W czwartek 1 grudnia klasa 4a w ramach modułu „Świąteczna Matematyka” rozpoczęła rozwiązywać codzienne grudniowe zadania świąteczne. Kalendarz adwentowy przygotowały uczennice klasy 4a: Karolina Firek, Julia Pilch i Maja Socha.

4a przepyszna matematyka 6We wtorek 22 listopada klasy 4a i 4b w ramach modułu „Przepyszna Matematyka” przygotowały matematyczne śniadania.

 

Było pysznie i matematycznie :)

Back to top