konkursy matematyczne1. Etap szkolny konkursu „Krakowska Matematyka” przewidziany jest na 23 marca br. (jeszcze do 19 marca chętni uczniowie klas IV- VI mogą zgłaszać się do Pani Katarzyny Twardosz)

 

2. Komitet Organizacyjny Konkursu Kangur Matematyczny podjął decyzję o przeniesieniu zawodów na 22 kwietnia br.

 

Katarzyna Twardosz

olimpiada matematycznaOlimpiada Matematyczna Juniorów (OMJ) to ogólnopolskie zawody matematyczne o wysokim standardzie merytorycznym. Poprzez zmagania z zadaniami konkursowymi uczestnicy OMJ zyskują solidne podstawy do udziału w Olimpiadzie Matematycznej na poziomie ponadpodstawowym - jedynym konkursie matematycznym dającym uprawnienia przy rekrutacji na niemal wszystkie uczelnie wyższe w Polsce. Również finalistom i laureatom OMJ przysługują uprawnienia przy rekrutacji do szkoły ponadpodstawowej oraz przy egzaminie ósmoklasisty.

stowarzyszenie naucycieli matematykiZachęcamy uczniów klas I- VIII do udziału w konkursie interdyscyplinarnym, obejmującym takie przedmioty jak matematyka i plastyka/sztuka.

 

Celem konkursu jest: popularyzacja matematyki i pokazywanie jej obecności w otaczającym nas świecie; propagowanie i rozwijanie aktywności artystycznej wśród dzieci i młodzieży w wieku szkolnym; rozbudzanie twórczej inwencji dzieci i młodzieży oraz kształtowanie samodzielnego i kreatywnego myślenia; rozwijanie umiejętności prezentowania własnych obserwacji i przemyśleń.

kangur18 marca 2020 roku (czwartek) odbędzie się XXX edycja Międzynarodowego Konkursu Matematycznego Kangur w następujących kategoriach:

- Żaczek - klasa 2

- Maluch - klasa 3 i klasa 4

- Beniamin - klasa 5 i klasa 6

- Kadet - klasa 7 i klasa 8

kmZapraszam do udziału w konkursie organizowanym przez Oddział Krakowski Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki oraz Szkolę Podstawową nr 148 w Krakowie, który odbędzie się w marcu 2021 roku.

KATEGORIA ŻACZEK

Wynik BARDZO DOBRY uzyskał KRZYSZTOF LEŚNIAK, klasa 2a

WYRÓŻNIENIA uzyskali:

  • Zofia Mucha, klasa 2a
  • Maksymilian Jacek, klasa 2a
  • Aleksander Chlipała, klasa 2a

WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO „2xM czyli MISTRZ MATEMATYKI”

DLA UCZNIÓW KLAS IV- VII

W ROKU SZKOLNYM 2019/ 2020

 

Mistrz klasy 4: SZYMON HODUREK

Mistrz klasy 5: MIŁOSZ JACEK

Mistrz klasy 6: ALINA HAJDEREK, klasa 6b

Mistrz klasy 7: WIKTORIA KOSZUT, klasa 7b

kangurZapraszamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi konkursu Kangur. Opiekunem konkursu w szkole jest P. Katarzyna Twardosz. Informacje o przeprowadzeniu konkursu zdalnie - KLIKNIJ TUTAJ.

matematykaUczniowie klas 4 - 7, którzy przez cztery tygodnie rozwiązywali zadania konkursowe, proszeni są o dostarczenie swoich prac do szkoły. Prace należy zostawić w przygotowanym do tego miejscu w przedsionku wejścia do szkoły (od strony boiska).

Ostateczny termin oddania prac to czwartek 14 maja.

matematyka1. Komitet Organizacyjny Konkursu Kangur Matematyczny podjął decyzję o przeniesieniu zawodów na 28 maja br.

2. Szkolny konkurs matematyczny „2 x M czyli MISTRZ MATEMATYKI” zostaje zawieszony do 4 maja br.

 

Katarzyna Twardosz

Zapraszamy do udziału w konkursie matematycznym „2xM czyli MISTRZ MATEMATYKI”. Więcej informacji znajduje się poniżej oraz u P. Katarzyny Twardosz.

SZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY „2xM czyli MISTRZ MATEMATYKI”

 DLA UCZNIÓW KLAS IV - VII

Back to top