psoni mceJako szkoła zostaliśmy zaproszeni do uczestnictwa w jubileuszowej edycji akcji internetowej, której celem jest zwrócenie uwagi na prawa Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Akcja organizowana jest z okazji 20-lecia PSONI w Myślenicach (Polskie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, Koło w Myślenicach).

Film dostępny jest na portalu Facebook – pod tym linkiem. Został on przygotowany przy użyciu sprzętu zakupionego w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

lapbook23 5Uczniowie klas drugich przez 4 dni zaprzyjaźniali się z Cukierkiem, bohaterem lektury Waldemara Cichonia „Cukierku, Ty łobuzie”. Uczniowie po samodzielnym przeczytaniu książki świetnie znali jej treść, potrafili opowiadać przygody bohatera.

laboratoriaProgram @Laboratoria Przyszłości towarzyszy nam każdego dnia. Uczniowie młodszych klas chętnie biorą udział w zajęciach robotyki. Budują oni projekty z różnych modułów, a zadania dotyczą róznych dziedzin życia.

Nauka gramatyki nie musi być żmudnym i nudnym zajęciem. Udowodnili to uczniowie klas czwartych, którzy, zainspirowani utworem „Mianownik: Kto?, Co? Piosenka do nauki przypadków” (źródło: Korepetycje język polski), 25 listopada stoczyli prawdziwą „bitwę na przypadki”.

Z dumą stwierdzamy, iż w tym pojedynku nie było przegranych - wszyscy czwartoklasiści deklinację opanowali śpiewająco :) Zapraszamy do obejrzenia teledysku, do powstania którego wykorzystano narzędzia z Laboratorium Przyszłości.

Nauczyciele języka polskiego

lab22@Laboratoria Przyszłości to program, którego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. Od września w naszej szkole, odbywają się zajęcia z robotyki.

Jak już informowalismy tutaj, w naszej szkole realizujemy program "Laboratoria przyszłości".W ramach jego trwania nasza szkoła otrzymała 84 tys. złotych na zakup sprzętu oraz pomocy dydaktycznych.

logo Laboratoria Przyszłości poziom kolor

Logo Ministerstwa Edukacji i NaukiLaboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

laboratoriaZapraszamy do obejrzenia filmu nt. projektu "Laboratoria przyszłości", który jest realizowany w naszej szkole. Film został opublikowany w Kurierze Myślenickim. Aby go obejrzeć kliknij tutaj.

laboratoria przyszłości SP1 33Miło nam poinformować, że w ramach projektu Laboratoria Przyszłości w naszej szkole odbyły się lekcje z wykorzystaniem zakupionego w ramach tego projektu sprzętu. Zajęcia obserwowały Pani naczelnik Wydziału Edukacji i Zdrowia UMiG Myślenice Małgorzata Ciemińska oraz przewodnicząca Komisji Edukacji, Kultury i Sportu Rady Miejskiej Pani Małgorzata Jaśkowiec.

labolatoria przyszlosciDrodzy uczniowie! Szanowni Rodzice!

Miło mi poinformować, że 3 grudnia 2021 r z rąk pana burmistrza Miasta i Gminy Myślenice Jarosława Szlachetki otrzymałem czek na kwotę 84 tys. złotych na zakup sprzętu oraz pomocy dydaktycznych w ramach rządowego programu "Laboratoria Przyszłości". Jego celem jest m.in. budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów.