biblioteka2Klasy 1 - 3

Konkurs biblioteczny „W świecie książek. Książkowe inspiracje” cieszył się ogromną popularnością wśród uczniów klas 1-3. Zadaniem uczestników było stworzyć zakładkę do książki.

laurTegoroczna edycja konkursu recytatorskiego odbywa się, z oczywistych powodów, w formie zdalnej. Mimo tego jest wielu chętnych do udziału i to nas bardzo cieszy. W etapie szkolnym Miejsko Gminnego Konkursu „Myślenicki Laur Recytacji” wzięło udział 16 uczestników, najwięcej zgłoszeń nadesłali uczniowie klas 1- 6.

wynikiPrzedstawiamy Państwu najciekawsze prace fotograficzne o tematyce literackiej przesłane na nasz konkurs.

Jury postanowiło przyznać następujące nagrody:

wynikiZakończony został konkurs czytelniczy dla uczniów klas 1 – 3. Przedmiotem konkursu była praca plastyczna, przedstawiająca portret ulubionego bohatera literackiego. Zainteresowanie konkursem było bardzo duże, spłynęło wiele pięknych prac. Uczestnicy włożyli bardzo dużo wysiłku i inwencji twórczej w wykonanie swoich dzieł. Poziom konkursu oceniamy jako bardzo wysoki.

biblioteka2W związku z nową organizacją pracy szkoły zmianie uległy godziny otwarcia biblioteki szkolnej oraz zasady wypożyczeń. Biblioteka czynna będzie w nastepujących godzinach:

konkurs czytelncizy3Biblioteka szkolna i świetlica zapraszają uczniów klas 7-8 do udziału w konkursie czytelniczym pod hasłem „Wybieram tę książkę!”.

 

konkurs czytelniczy2Biblioteka szkolna i świetlica zapraszają uczniów klas 4 - 6 do udziału w konkursie na pracę fotograficzną o tematyce literackiej. Konkurs nosi tytuł "Książka w obiektywie".

 

 

konkurs czytelniczyBiblioteka szkolna i świetlica zapraszają uczniów klas 1 – 3 do udziału w konkursie na pracę plastyczną o tematyce literackiej. Konkurs nosi tytuł: „Mój przyjaciel z okładki”.

 

 

bibliotekaMiło nam poinformować, że Szkoła Podstawowa nr 1 w Myślenicach została beneficjentem Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w roku 2020. Pozwoliło nam to na dokonanie dużego zakupu do biblioteki i zbudowanie działu lektur oraz książek dla młodszych czytelników.

 

biblioteka2Drodzy uczniowie i rodzice!

Od 9 listopada 2020r., w okresie nauki zdalnej, biblioteka w Szkole Podstawowej nr 1 w Myślenicach będzie otwarta dla czytelników (uczniów i rodziców) w następujących godzinach:

biblioteka228 maja 2020 odbył się finał powiatowy Wielkiej Ligi Czytelników. Uczestniczyło w nim troje uczniów z naszej szkoły, którzy pisali test sprawdzający znajomość  treści książki Dominika Wieczorkiewicza „Hulajnogą przez Smoczą Wyspę”.

Z radością pragniemy ogłosić, że Mistrzem Powiatu został Aleksander Chlipała (klasa 2A). Katarzyna Figuła i Jakub Jąkała (oboje z klasy 4A)  zostali I Wicemistrzami Powiatu.

Sukces ten poprzedzony był kilkumiesięczną pracą i wynika z samodzielnego, gruntownego przygotowania do konkursu.Test był bardzo trudny, wymagał dobrej pamięci, koncentracji i refleksu. Sprawność czytelnicza naszych reprezentantów była na najwyższym poziomie.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i podziwiamy ich umiejętności. Wyrazy wdzięczności kierujemy do rodziców, którzy pomogli w organizacji konkursu i motywowali do pracy. 

Back to top