biblioteka228 maja 2020 odbył się finał powiatowy Wielkiej Ligi Czytelników. Uczestniczyło w nim troje uczniów z naszej szkoły, którzy pisali test sprawdzający znajomość  treści książki Dominika Wieczorkiewicza „Hulajnogą przez Smoczą Wyspę”.

Z radością pragniemy ogłosić, że Mistrzem Powiatu został Aleksander Chlipała (klasa 2A). Katarzyna Figuła i Jakub Jąkała (oboje z klasy 4A)  zostali I Wicemistrzami Powiatu.

Sukces ten poprzedzony był kilkumiesięczną pracą i wynika z samodzielnego, gruntownego przygotowania do konkursu.Test był bardzo trudny, wymagał dobrej pamięci, koncentracji i refleksu. Sprawność czytelnicza naszych reprezentantów była na najwyższym poziomie.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i podziwiamy ich umiejętności. Wyrazy wdzięczności kierujemy do rodziców, którzy pomogli w organizacji konkursu i motywowali do pracy. 

bibliotekaTerminy zwrotów podręczników i książek dla poszczególnych klas:

- 8 czerwca 2020 - poniedziałek - 10.00 –12.00 – klasa 1B

- 8 czerwca 2020 - poniedziałek - 12.00 – 14.00 – klasa 5A

- 8 czerwca 2020 - poniedziałek - 14.00 – 16. 00 – klasa 6A

biblioteka2Od 25 maja 2020 r. biblioteka szkolna uruchamia wypożyczalnię.

W dniach 25 – 29 maja 2020 można oddawać i wypożyczać książki.

Do 10  czerwca 2020 należy zwrócić wszystkie książki, podręczniki i inne materiały wypożyczone z biblioteki szkolnej.

Biblioteka będzie czynna w godzinach 9.00  - 14.00.

ksiazkiBibliotek szkolna - Wielka Liga Czytelników 2019/2020, etap szkolny zakończony.

11 maja 2020r. odbył się finał etapu szkolnego Wielkiej Ligi Czytelników. Uczestniczyło w nim siedmiu uczniów naszej szkoły, którzy od już lutego zdobywali kolejne kompetencje czytelnicze. W finale uczniowie pisali test sprawdzający znajomość  książki Justyny Bednarek „Nowe przygody skarpetek. Jeszcze bardziej niesamowite”. 

biblioteka2Biblioteka szkolna - Wielka Liga Czytelników - Informacje o zmianach

Szanowni uczestnicy konkursu! Komitet Organizacyjny WLC przeprowadził w ostatnim czasie zmiany w regulaminie i podjął decyzję o przeprowadzeniu finału szkolnego oraz powiatowego w sposób zdalny.

I etap -  kwalifikacje szkolne zamykamy 6 maja 2020 r.

II etap - test kwalifikacyjny -  odbędzie się 11 maja 2020 r. w formie zdalnej

III etap - test powiatowy - odbędzie się 28 maja o godz. 10.00.

biblioteka2Wszystkim, których cieszy czytanie książek i chcieliby się na ich temat wypowiedzieć polecamy konkurs dla dzieci i młodzieży "Książki bez kwarantanny". Jest to wyjątkowa propozycja, ponieważ możecie wybrać najbardziej odpowiednią dla siebie formę wypowiedzi. Może być to słowo pisane, obraz, film, audycja.

Organizatorzy konkursu zachęcają, by podzielić się z innymi propozycjami książek, które bardzo się wam podobały.

bibliotekaKochani czytelnicy!

Z powodów dla nas wszystkich oczywistych przebieg tego roku szkolnego nie wygląda tak, jak planowaliśmy. Wiele konkursów czytelniczych czy artystycznych przewidzianych na marzec i kwiecień nie odbyło się planowo.

Wielka Liga Czytelników trwa, została jedynie zawieszona do momentu naszego powrotu do szkoły. Pięcioro spośród uczestników konkursu zdobyło już wymagane kwalifikacje i teraz spokojnie czytają sobie książki do następnych etapów.

bibliotekaDrodzy czytelnicy naszej biblioteki!

W najbliższym czasie biblioteka szkolna nie będzie dla Was dostępna. Mamy szczerą  nadzieję, że ten trudny czas szybko minie i znów będziemy mogli się cieszyć naszym wspólnym przebywaniem w otoczeniu książek papierowych. Niebawem tak się stanie!

Niestety na razie wszystkie biblioteki w Polsce są zamknięte dla czytelników.

Umówmy się Kochani, że te książki odpoczywają, po to, by za jakiś czas móc Wam dostarczyć nowych wrażeń i doświadczeń.

Zachęcam Was gorąco, byście w czasie wolnym od lekcji poczytali troszeczkę więcej niż zwykle. Macie teraz dużo czasu, a z książką nie będziecie się nudzić.

Wyniki eliminacji do Miejsko-Gminnego Konkursu Recytatorskiego „Myślenicki Laur Recytacji”

Szkoła Podstawowa Nr 1

W szkolnych eliminacjach Miejsko-Gminnego Konkursu Recytatorskiego „Myślenicki Laur Recytacji 2020” wzięło udział 16 osób w kategorii klas 4-6 oraz dwie osoby w kategorii klas 7-8

Wszystkie prezentacje były starannie przygotowane i bardzo interesujące.

Back to top