img20240429124940Uczniowie naszej szkoły brali udział w 1 etapie IV Gminnego Turnieju Geograficznego pt. „AFRYKA”. Turniej realizowany był dwuetapowo.

image 5042867310 maja 2024 r. w Szkole Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Myślenicach odbył się XXI Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania. Jest to impreza czytelnicza z ponad dwudziestoletnią tradycją, rokrocznie na bardzo wysokim poziomie.

pucharUczniowie klasy 7a: Magdalena Drożdż i Michał Piwowarczyk 7 maja brali udział w II Powiatowym Konkursie Matematyczno- Przyrodniczym dla Uczniów klas siódmych „Jeden z Dziesięciu”. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 1 im. K. K. Baczyńskiego w Dobczycach.

 

kresyUczeń klasy 7a, Błażej Ingarden, zdobył najwyższą nagrodę w konkursie literackim "Polska: Kraj Ukochany Matki Mej", ogłoszonym przez Bibliotekę Miejską z okazji myślenickich Dni Kresowych. Tytuł pracy: „Człowiek Kresów. Oto opowieść o Stanisławie Siwickim, moim pra-pra-pradziadku, wygnańcu, którego serce zostało na Kresach”.

kuratoriumMiło nam poinformować, że uczeń klasy 8a Szymon  Hodurek uzyskał tytuł finalisty Małopolskiego Konkursu Chemicznego. Opiekunem ucznia w konkursie była Pani Krystyna Oliwa.

 

 

Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się 88 uczniów z tego tylko 53 otrzymało tytuł laureata lub finalisty.

 

Gratulujemy uczniowi, nauczycielowi i rodzicom oraz życzymy sukcesów w dalszej edukacji! Brawo Szymon! :)

folklor plakat malyMiejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach oraz Starostwo Powiatowe w serdecznie zapraszają do udziału w XI Powiatowym Konkursie Plastycznym „Folklor w duszy gra”. Tematem konkursu jest stworzenie pracy plastycznej, inspirowanej kulturą, tradycją i folklorem regionu Mazowsza.

przypowiesci1. Konkurs organizowany jest w ramach Tygodnia Biblijnego. Celem konkursu jest przedstawienie w formie pracy plastycznej wybranej przypowieści Pana Jezusa.

2. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas od IV do VIII. Będzie miał następujące kategorie:

- Młodsza grupa wiekowa - uczniowie klas IV i V szkół podstawowych.

- Starsza grupa wiekowa - uczniowie klas VI do VIII szkół podstawowych.

kuratoriumMiło nam poinformować, że uczeń z klasy 8a Szymon Hodurek został finalistą Małopolskiego Konkursu Geograficznego.

ksiezyceZapraszamy uczniów klas IV- VIII do udziału w V Gminnym Konkursie Astronomicznym. Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa im. T. Banachiewicza w Porębie.

 

Konkurs odbywa się w dwóch etapach:

- etap pierwszy – uczniowie rywalizują w szkole w czwartek, 25 kwietnia 2024

- etap drugi – finał konkursu, do tego etapu kwalifikują się 2 osoby, które uzyskały najwyższe wyniki, odbędzie się on 21 maja 2024 r. (wtorek) o godz. 9.30, w Szkole Podstawowej im. T. Banachiewicza w Porębie.

img 1304Dnia 27 marca 2024 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom i laureatkom Gminnego Konkursu na Lapbook Słowacki wielkim poetą był. Ceremonia ta stanowiła zwieńczenie konkursu, który zgromadził uczniów oraz uczennice z 13 szkół z terenu Miasta i Gminy Myślenice. Konkurs ten, mający na celu popularyzację wiedzy o życiu i twórczości Juliusza Słowackiego, cieszył się ogromnym zainteresowaniem i zaangażowaniem zarówno uczestników, jak i ich opiekunów.

miejska biblioteka myslenice logoMiejska Biblioteka Publiczna im. ks. Jana Kruczka w Myślenicach ogłosiła konkurs literacki, dotyczący biografii Polaków pochodzących z Kresów Wschodnich. Tekst może dotyczyć zarówno postaci powszechnie znanych z dziejów Polski, jak i bohaterów historii rodzinnych.

 

Back to top