wolontariatsp1 logoSzanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!

 

Szkolny Klub Wolontariatu zachęca do wzięcia udziału w kolejnej akcji charytatywnej „Słodko jest pomagać”. Celem akcji jest zbiórka słodyczy dla pacjentów przebywających w Szpitalu w Myślenicach, dla dzieci niepełnosprawnych, wychowanków Placówki Szkolno-Wychowawczej w Lubniu oraz podopiecznych Dziennego Domu Seniora w Myślenicach.

 

kiermasz24 3W czwartek 8.02.2024r. odbył się „Szkolny Kiermasz Jedynki” z okazji Tłustego Czwartku. Został on zorganizowany przez Szkolny Wolontariat przy współpracy z Radą Rodziców. Pączki oraz inne słodkości przygotowali Rodzice oraz uczniowie naszej szkoły, za co serdecznie dziękujemy!

cal 37 lutego Uczniowie Szkolnego Klubu Wolontariatu wzięli udział w warsztatach "WyCALuj w Walentynkę”, której inicjatorem było Centrum Usług Społecznych w Myślenicach. Uczestnicy chętnie i z zaangażowaniem wykonywali kartki walentynkowe wykazując przy tym mnóstwo kreatywności i zdolności plastycznych.

kiermasz sztandar 34W środę 18.10.2023 r. w naszej szkole odbył się kiermasz smakołyków, zorganizowany przez Szkolny Klub Wolontariatu przy współpracy z Radą Rodziców. Kiermasz ten rozpoczął zbiórkę na zakup sztandaru dla naszej szkoły, a jego hasło przewodnie brzmiało – „Na sztandar zbieramy, do pomocy zachęcamy”.

DSC 6105001„Kiedy człowiek z całego serca stara się pomóc drugiemu,

pomaga równocześnie samemu sobie” –

Ralph Waldo Emerson

 

wolontariatsp1 logoFranio Foremny to dzielny wojownik, który potrzebuje naszego wsparcia. U chłopca wykryto neuroblastomę - złośliwy nowotwór układu nerwowego. To dziecięcy, bardzo rzadki nowotwór o agresywnym przebiegu, często oporny na leczenie. Wspólnie można zrobić bardzo wiele i niemożliwe staje się możliwe – tak też się stało w naszej szkole. 16 lutego Wolontariusze Szkolnego Klubu Wolontariatu zorganizowali zbiórkę pieniędzy dla chłopca, aby móc ratować jego życie. Szkoła Podstawowa nr 1 w Myślenicach przekazała  kwotę 1230 zł 42 grosze wspierając zbiórkę poprzez stronę siepomaga.pl.

wolontariatSzanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!

 

Szkolny Klub Wolontariatu zachęca do wzięcia udziału w kolejnej akcji charytatywnej "Pomóż opatrunkiem".

img 5252W naszej szkole odbył się Świąteczny Kiermasz Jedynki zorganizowany przez Szkolny Klub Wolontariatu przy współpracy z Radą Rodziców. Przez cały dzień trwania kiermaszu można było zaopatrzyć się w przeróżne słodkie przekąski.

mikolaj w szpitalu 2022 5Święta to szczególny czas, w którym możemy obdarowywać innych i sprawiać im radość. Dlatego do dnia 20 listopada bieżącego roku w naszej szkole odbywała się akcja pod nazwą „Mikołaj w szpitalu”, która miała na celu obdarowanie mikołajkowymi prezentami pacjentów przebywających w Szpitalu w Myślenicach, Szpitalu Onkologicznym w Krakowie oraz wychowanków Placówki Szkolno-Wychowawczej w Lubniu.

wolontariatsp1 logoW sobotę 29 października 2022 roku członkowie Szkolnego Klubu Wolontariatu naszej szkoły zainicjowali i zorganizowali akcję sprzątania grobów na cmentarzu na Stradomiu.

 

wolontariatsp1 logoSzanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!

 

KREDKOBRANIE to ogólnopolska akcja charytatywna, której celem jest wsparcie naszych najmłodszych rodaków mieszkających na terenach dawnej Rzeczypospolitej.

Back to top