recyklingPrzedstawiamy podsumowanie zbiórki surowców wtónych w tym roku szkolnym. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i jej przeprowadzenie! Koordynatorką zbiórki w szkole jest Pani Krystyna Oliwa.

2Miło nam poinformować, że VIII edycja konkursu „Akcja segregacja za 1 grosik” została rozstrzygnięta. W środę 5 czerwca 2024 roku w Muzeum Niepodległości w Myślenicach odbyło się uroczyste podsumowanie akcji.

image 50457601Miło nam poinformować, że uczennica klasy 7a Magdalena Drożdż zajęła II miejsce w IV Gminnym Konkursie „Przyroda i ja”. Organizatorem konkursu był Zespół Placówek Oświatowych w Osieczanach.

konkurs1Zapraszamy uczniów klas czwartych, szóstych i siódmej do udziału w IV Gminnym Konkursie Ekologicznym dla szkół podstawowych „Przyroda i ja” organizowanym przez Zespół Placówek Oświatowych w Osieczanach pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice.

na ratunek ziemiZapraszam do udziału w Wojewódzkim Konkursie „Na Ratunek Ziemi”. Tegoroczny temat konkursu to „Globalne ocieplenie Klimatu”.

chemiaNauki przyrodnicze zajmują się badaniem otaczającego nas świata. Jedną z nich jest chemia, która koncentruje się na badaniu: z czego składają się substancje , co można z substancji otrzymać (czyli na poznaniu ich właściwości), jak substancje mogą być wytwarzane i dlaczego substancje mogą się zmieniać.

znamieKlasa siódma w ramach współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Myślenicach realizowała program profilaktyczny: "Co musisz wiedzieć o czerniaku skóry?". Było to rozszerzenie wiedzy na temat chorób skóry, którą poznawali na wrześniowych lekcjach biologii.

wycieczka6a 25W czwartek 5 października 2023r. wybraliśmy się na wycieczkę przedmiotową do ZOO w Krakowie, a następnie do Planetarium w Niepołomicach. Opiekunami wycieczki były Panie Krystyna Oliwa, Teresa Salawa-Ogórek, Monika Błachut oraz Pan Bogusław Janas.

recyklingW najbliższą sobotę 7.10.2023 r. w godzinach 9 -13 na terenie Szkoły Podstawowej nr 2 w Myślenicach odbędzie się Myślenicki Piknik Ekologiczny. Można oddać różnego rodzaju odpady i otrzymać sadzonki. Jedną sadzonkę można otrzymać za:

recyklingOd 1 października 2023 roku wznowiona została akcja związana z selektywną zbiórką odpadów wtórnych. Akcja będzie prowadzona od 1 października 2023r. do 15 maja 2024r.

recyklingW najbliższą sobotę w godzinach 9 -13 na terenie Szkoły Podstawowej nr 2 w Myślenicach odbędzie się Myślenicki Piknik Ekologiczny. Można oddać różnego rodzaju odpady i otrzymać sadzonki. Jedną sadzonkę można otrzymać za: