recyklingOd 1 października wznowiona została akcja związana z selektywną zbiórką odpadów wtórnych. W naszej szkole akcja będzie prowadzona od października 2021r. do 11 maja 2022r. Bardzo proszę zapoznać się z regulaminem oraz harmonogramem zbiórki w naszej szkole i przynosić posegregowane odpady tylko w wyznaczonym dniu miesiąca.

Zapraszamy do obejrzenia filmu z wykonanym przez Zofię Kowalską z klasy 8b doświadczeniem pod tytułem: Nauka przez doświadczenie. Jest to film z chemii z tematu "Skrobia jako polisacharyd".

 

Znajduje się on pod tym linkiem.

wyniki konkursu2

„Organizm – mechanizm – zdrowie” (klasy siódme)

1 miejsce – Emilia Jąkała klasa 7b

2 miejsce – Ewa Kaczanowska klasa 7a, Mateusz Starnawski klasa 7b

3 miejsce – Alina Hajderek klasa 7b

pielegniarka12 maj - Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych

Lekcja biologii w klasie 7b „Od poczęcia do narodzin”

 

Zawód pielęgniarki ma już tysiące lat, a jednak mimo ciągłego postępu technologicznego w medycynie żaden aparat ani urządzenie nie jest w stanie zastąpić kompetencji, troski i współczucia, jakie daje człowiek pragnący służyć choremu i cierpiącemu. To właśnie pielęgniarki i położne są przy nas w najtrudniejszych chwilach życia, towarzyszą podczas narodzin i ostatniego pożegnania.

logo mysleniceUczniowie naszej szkoły wzięli liczny udział w konkursie „Przyroda i ja”, którego organizatorem jest Zespół Placówek Oświatowych w Osieczanach. Zorganizowany on został pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice.

konkurs1Zapraszamy uczniów klas siódmych naszej szkoły do udziału w konkursie biologicznym „Organizm – mechanizm – zdrowie”. Zadaniem autorów jest przygotowanie jednego modelu narządu, opisanie jego budowy tak ,aby jak najlepiej oddawał on rzeczywistą jego strukturę oraz podanie zasad profilaktyki chorób wykonanego narządu. Modele mogą być wykonane z dowolnych materiałów ogólnodostępnych.

 

Szczegóły konkursu są dostępne w regulaminie – pod tym linkiem.

dzien ziemiW 2021 roku przypada na czwartek 22 kwietnia. Tegorocznym motywem przewodnim jest hasło „Przywróć naszą Ziemię”. Dzień Ziemi, najważniejsze, najbardziej znane i najhuczniej obchodzone ze świąt ekologicznych, a jednocześnie zbyt często poświęcone śmieciom, zakazom i nakazom (zakręć kran, zgaś światło, drukuj dwustronnie itp.) i jednorazowym akcjom.

kartka marikaWielkanoc kończy okres Wielkiego Postu. To długo wyczekiwany czas rodzinnego ciepła i miłości. Święta Wielkanocne obfitują w tradycje oraz zwyczaje ludowe i choć część z nich niestety zanikła, wiele nadal jest kultywowanych. Od najdawniejszych czasów ze Świętami Wielkanocnymi kojarzone jest jajko, w tradycji chrześcijańskiej symbol zmartwychwstałego Chrystusa i nowego życia, w tradycji ludowej – symbol wszelkiego początku, siły, zdrowia, płodności i miłości.

cukrzycaZapraszamy do obejrzenia prac uczniów klas 7a i 7b nt. cukrzycy. Powstały one w ramach lekcji biologii.

Prezentacja – Marika Janicka – kliknij tutaj (plik pdf).

Prezentacja – Mikołaj Mleczek – kliknij tutaj.

Prezentacja – Olivier Polczyk – kliknij tutaj.

Prezentacja – Jagoda Wysocka – kliknij tutaj.

dzien wody 21

Światowy Dzień Wody (ang. World Water Day) został ustanowiony w 1992r. przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w czasie konferencji „Szczyt Ziemi” w Rio de Janeiro (Brazylia). Celem utworzenia Dnia Wody było podkreślenie znaczenia wpływu prawidłowej gospodarki wodnej na kondycję gospodarczą i społeczną otaczającego nas świata, a powodem był fakt, że ponad miliard ludzi na całym świecie cierpi z powodu braku dostępu do czystej wody pitnej.

wedkowanieCzym jest wędkarstwo?

Wędkarstwo to rodzaj hobby, zajęć rekreacyjnych i sportu, polegający na łowieniu ryb na wędkę. Wędkarze mówią, że nie jest to tylko moczenie kija i czekanie kiedy ryba weźmie, tylko jest to cały rytuał obejmujący: planowanie, przygotowanie, oraz wyczekiwanie.

Back to top