recyklingZakończyła się szkolna zbiórka surowców wtórnych, która była realizowana w naszej szkole, w ramach programu edukacji ekologicznej w zakresie gospodarki odpadami prowadzonego przez Zakład Utylizacji Odpadów w Myślenicach. Jesteśmy wdzięczni ZUO za tą inicjatywę, bo dzięki niej możemy kształtować u uczniów postawy proekologiczne, uczyć zmniejszania ilości odpadów poprzez segregację i wpływać na zmniejszenie niekontrolowanego wprowadzania odpadów do środowiska.

dzien zdrowia22Nasza szkoła otrzymała podziękowania za włączenie się w Obchody Światowego Dnia Zdrowia 2022 w Szkołach Podstawowych Powiatu Myślenickiego. Znajdują się one poniżej. Zapraszamy również do obejrzenia filmiku podsumowującego akcję - link znajduje się tutaj.

dzien ziemi22 kwietnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień  Ziemi. Jest to coroczne wydarzenie obchodzone w celu promowania ochrony środowiska, poszerzania świadomości ekologicznej i inspirowania do życia w zgodzie z naturą.

 

Obchody tego święta  są okazją do refleksji nad przyszłością naszej planety. Jest to także sposobność do zwiększania świadomości wpływu jaki wywieramy na przyrodę i efektów niszczenia środowiska naturalnego.

 

dzien zdrowia22Światowy Dzień Zdrowia upamiętnia rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w 1948r. Obchodzony jest 7 kwietnia. Tegoroczne hasło Dnia to „Our planet, our health - Nasza planeta, nasze zdrowie”.

dzien wodyKlasa 7a i 7b zgłębiając tajniki wiedzy o wodzie na lekcjach chemii, postanowiła przybliżyć innym uczniom klas 1 – 3 problemy jakie mamy z tą przecież najważniejszą dla wszystkich organizmów żywych substancją i przygotowała przedstawienie, które zaprezentowała swoim młodszym kolegom i koleżankom.

konkursZapraszamy do udziału w Wojewódzkim Konkursie Ekologicznym pt. "Na ratunek Ziemi". Tegoroczny temat konkursu to „DRZEWA I KRZEWY”.

konkurs1Zapraszamy do udziału w konkursie "Przyroda i ja". Konkurs zaplanowany jest dla trzech kategorii wiekowych:

a/ klasy V – fotografia: „Eko – moda”

b/ klasa VI – praca plastyczna: „Kolorowy świat owadów – owady w 3D”

c/ klasa VII i VIII – prezentacja multimedialna: „Odkrywam, podziwiam walory  przyrodnicze mojej okolicy

wodaMiło nam poinformować, że Cecylia Malczewska, uczennica klasy 4a, zajęła III miejsce w teście wiedzy, który odbył się na zakończenie warsztatów ekologicznych „Woda w przyrodzie 2021”. Warsztaty zostały zorganizowane przez Miejski Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Myślenicach.

telefon ekologiaW nawiązaniu do międzynarodowej akcji „Sprzątanie Świata 2021”, zapraszamy do aktywnego uczestnictwa w XVII edycji ogólnopolskiego konkursu pod hasłem:

ODDAJ UŻYWANY TELEFON KOMÓRKOWY. POMAGAJĄC INNYM – POMAGASZ SWOJEJ SZKOLE.

recyklingOd 1 października wznowiona została akcja związana z selektywną zbiórką odpadów wtórnych. W naszej szkole akcja będzie prowadzona od października 2021r. do 11 maja 2022r. Bardzo proszę zapoznać się z regulaminem oraz harmonogramem zbiórki w naszej szkole i przynosić posegregowane odpady tylko w wyznaczonym dniu miesiąca.

Zapraszamy do obejrzenia filmu z wykonanym przez Zofię Kowalską z klasy 8b doświadczeniem pod tytułem: Nauka przez doświadczenie. Jest to film z chemii z tematu "Skrobia jako polisacharyd".

 

Znajduje się on pod tym linkiem.

Back to top