dzien ziemiW 2021 roku przypada na czwartek 22 kwietnia. Tegorocznym motywem przewodnim jest hasło „Przywróć naszą Ziemię”. Dzień Ziemi, najważniejsze, najbardziej znane i najhuczniej obchodzone ze świąt ekologicznych, a jednocześnie zbyt często poświęcone śmieciom, zakazom i nakazom (zakręć kran, zgaś światło, drukuj dwustronnie itp.) i jednorazowym akcjom.

kartka marikaWielkanoc kończy okres Wielkiego Postu. To długo wyczekiwany czas rodzinnego ciepła i miłości. Święta Wielkanocne obfitują w tradycje oraz zwyczaje ludowe i choć część z nich niestety zanikła, wiele nadal jest kultywowanych. Od najdawniejszych czasów ze Świętami Wielkanocnymi kojarzone jest jajko, w tradycji chrześcijańskiej symbol zmartwychwstałego Chrystusa i nowego życia, w tradycji ludowej – symbol wszelkiego początku, siły, zdrowia, płodności i miłości.

cukrzycaZapraszamy do obejrzenia prac uczniów klas 7a i 7b nt. cukrzycy. Powstały one w ramach lekcji biologii.

Prezentacja – Marika Janicka – kliknij tutaj (plik pdf).

Prezentacja – Mikołaj Mleczek – kliknij tutaj.

Prezentacja – Olivier Polczyk – kliknij tutaj.

Prezentacja – Jagoda Wysocka – kliknij tutaj.

dzien wody 21

Światowy Dzień Wody (ang. World Water Day) został ustanowiony w 1992r. przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w czasie konferencji „Szczyt Ziemi” w Rio de Janeiro (Brazylia). Celem utworzenia Dnia Wody było podkreślenie znaczenia wpływu prawidłowej gospodarki wodnej na kondycję gospodarczą i społeczną otaczającego nas świata, a powodem był fakt, że ponad miliard ludzi na całym świecie cierpi z powodu braku dostępu do czystej wody pitnej.

wedkowanieCzym jest wędkarstwo?

Wędkarstwo to rodzaj hobby, zajęć rekreacyjnych i sportu, polegający na łowieniu ryb na wędkę. Wędkarze mówią, że nie jest to tylko moczenie kija i czekanie kiedy ryba weźmie, tylko jest to cały rytuał obejmujący: planowanie, przygotowanie, oraz wyczekiwanie.

lekarzKiedy? 11 lutego 2021r.

Kto? - klasa 7b

Z kim? - z Janem Domagałą, internistą i nefrologiem, pracującym na Oddziale Nefrologii myślenickiego szpitala.

Back to top