dzien dziecka 22aW niedzielę 29 maja 2022 roku zapraszamy do Parku na Zarabiu na Myślenicki Dzień Dziecka. Odbędzie się on w godzinach 15.00 - 19.00. Na przybyłych czeka mnóstwo atrakcji. Szczegóły znajdują się na plakacie poniżej.

niepolomiceW poniedziałek 9 maja 2022 r. wybraliśmy się na wycieczkę klasową wraz z naszą wychowawczynią Panią Anitą Wygoną-Wątor i Panią TeresąSalawą-Ogórek do Niepołomic, do jednego z najstarszych w Polsce Planetariów. Choć w Niepołomicach zostało ono otwarte w 2010 roku, to jego aparatura ma obecnie już 67 lat i była wcześniej używana w dawnym krakowskim Planetarium. Mimo swojego wieku projektor nadal umożliwia odtwarzanie wyglądu nieba o dowolnej porze roku.

 

Jak co roku 22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi. Celem Światowego Dnia Ziemi jest promowanie postaw ekologicznych oraz zwiększanie świadomości społecznej na temat zagrożeń, jakie dotykają naszą planetę.

 

W ramach obchodów Dnia Ziemi klasa Va wraz z wychowawcą podjęła akcję sprzątania świata. Wspólnie z moimi uczniami postanowiliśmy zrobić coś dobrego dla środowiska- sprzątnąć fragment pobliskiego parku, koniecznie przy tym segregując zebrane śmieci. Obchody Dnia Ziemi są okazją do refleksji nad przyszłością naszej planety.

 

wychowawca Przemysław Senderski

 

5a
5a1
5a2

3maj2022W piątek 29 kwietnia uczniowie klas 4a i 4b uczcili rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja prezentacjami polskich legend. Usłyszeliśmy opowieści o myślenickiej lipce, głowie wawelskiej, Warsie i Sawie, smoku wawelskim, przerwanym hejnale, Waligórze i Wyrwidębie oraz wielu innych. Uczniowie wykonali prezentacje mulitmedialne, zadbali o wyjątkowy strój, rekwizyty oraz charakteryzację.

nasza flagaPo raz kolejny pochylamy się nad jednym z naszych najważniejszych Świąt Narodowych - Świętem Konstytucji 3 - Maja. Po pierwszym rozbiorze w Rzeczypospolitej wzrosła grupa patriotów, którzy chcieli przeprowadzić zmiany mogące wzmocnić kraj. Wspólnie chcieli unowocześnić państwo i uniezależnić je od Rosji.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z otwarcia wystawy naszych uczniów w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Myślenicach. Wystawa nosi tytuł „Niesamowite książki wyjątkowych uczniów kreatywnej nauczycielki” i będzie czynna do 29 kwietnia. Serdecznie wszystkich zapraszamy do jej obejrzenia!

 

Link do artykułu – kliknij tutaj.

 

zaproszenieSerdecznie zapraszamy na wernisaż, czyli otwarcie wystawy "Niesamowite książki wyjątkowych uczniów kreatywnej nauczycielki", który odbędzie się w ten piątek 1 kwietnia o godzinie 17.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Myślenicach. 

wawelW dniu 1.03.2022 r. nasza klasa 6a  pod opieką wychowawczyni Pani Anity Wygony-Wątor oraz Pani Jadwigi Lenart udała się na wycieczkę do Zamku Królewskiego na Wawelu.

 

pucharMiło nam poinformować, że do etapu wojewódzkiego Małopolskiego Konkursu z Języka Polskiego zakwalifikowała się Maria Olesek z klasy 8a. Opiekunem uczennicy w konkursie jest Pani Magdalena Miętka.

 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! :)

pucharMiło nam poinformować, że nasi uczniowie: Jakub Jąkała z klasy 6a oraz Elżbieta Matoga z klasy 7b zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego Tematycznego Konkursu Biblijnego "Z mądrością proroków przez życie". Opiekunem uczniów w konkursie jest Pani Dorota Święch.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! :)

1 marcaW tym trudnym czasie, kiedy za naszą wschodnią granicą toczy się od kilku dni wojna, kiedy myślimy i wspieramy naszego wschodniego sąsiada,  musimy też pamiętać o najważniejszych wydarzeniach w naszym kraju.

 

Back to top