dni wolnejpgZapraszamy do zapoznania się z wykazem dni wolnych od zajęć dydaktycznych w bieżącym roku szkolnym.

 

Wykaz dostępny jest w zarządzeniu Pana Dyrektora pod tym linkiem.

zdj akademia 213 października 2021 roku w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość rozpoczęły uczennice z Rady Samorządu Uczniowskiego Julia Pitala i Lidia Mądra. Przypomniały one rys historyczny powstania i działalności Komisji Edukacji Narodowej, która była pierwszą w Polsce jak i w całej Europie władzą oświatową mającą charakter współczesnego ministerstwa oświaty.

 

Ogłoszenie Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1 
im. Juliusza Słowackiego w Myślenicach

w sprawie: organizacji pracy w dniu 13.10.2021 r. /środa/ oraz 14.10.2021 r. /czwartek/ z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

miesiac bibliotekW październiku obchodzony jest Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Z tej okazji zapraszamy nauczycieli oraz uczniów naszej szkoły do obejrzenia wystawy pt.: “Niezwykłe książki”. Uczniowie klas 4A, 4B oraz 5A wykonali niesamowite książki w różnych kształtach przy użyciu niespotykanych słów pochodzących z języka, który sami wymyślili czy z wykorzystaniem specjalnych kodów.

wadowiceW dniu 22.09.2021r. cała nasza klasa 8a wraz z wychowawcą panią Teresą Salawą-Ogórek oraz panią Dorotą Święch udała się na wycieczkę do Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej oraz Domu Rodzinnego Jana Pawła II w Wadowicach.

 

centrum jana pawlaW dniu 29 września klasa 8B oraz klasa 7B wraz z Panią Krystyną Oliwą, Panią Dorotą Święch i Panem Krzysztofem Dziurą udały się na wycieczkę do Krakowa.

wybory samorzadWe wtorek  05.10.2021r.  na ósmej lekcji w auli szkolnej odbędzie się spotkanie z kandydatami startującymi w wyborach do Rady Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły z przedstawicielami klas 4-8 (maksymalnie trzy osoby reprezentują klasę).

 

wirtualny teatrDo Myślenic na 3 dni zawitał Wirtualny Teatr Historii, który odwiedził 20 wybranych miast w Polsce w tym naszą małą ojczyznę - Myślenice. We wtorek 21 września 2021 roku klasa 8a na lekcji historii pod opieką Pani Jadwigi Lenart odwiedziła patriotyczną wystawę. Pokaz odbywał się w ciężarówce zaparkowanej na placu Kilińskiego (powszechnie znanym jako „koński rynek”). Już od pierwszej chwili wystawa zrobiła na nas duże wrażenie. Było to coś innowacyjnego, ale jakże powszechnego. Naszą uwagę przykuły przede wszystkim barwy oraz grafika. Kolory nawiązywały do naszej narodowej flagi, a grafiki do godła polskiego. Cały projekt nazywał się „Wirtualny Teatr Historii – Niepodległa’’.

 

kuratoriumNa stronie Kuratorium dostępne są wszystkie najważniejsze informacje dotyczące konkursów przedmiotowych, tematycznych oraz olimpiad w roku szkolnym 2021/22, w tym harmonogramy poszczególnych konkursów. Zapraszamy do zapoznania się z nimi.

 

6a kudlacze 7W piękny słoneczny dzień, 15 września 2021 roku, nasza klasa 6a pod opieką naszej wychowawczyni Pani Anity Wygony-Wątor i Pani Katarzyny Twardosz wyruszyła na wycieczkę do schroniska PTTK Kudłacze. Podczas wycieczki towarzyszyła nam także, klasa 7a wraz z wychowawczynią Panią Magdaleną Miętką.

lubomir mceZarząd Oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno Krajoznawczego „Lubomir” w Myślenicach ma zaszczyt serdecznie zaprosić na XXXI Małopolski Zlot Szlakami Walk Partyzanckich na Suchej Polanie w dniu 18 września 2021 roku o godzinie 11:00 w 77 rocznicę utworzenia Rzeczpospolitej Raciechowickiej, zwycięskiej Bitwy pod Łysiną oraz tragicznych pacyfikacji Lipnika i Wiśniowej.

 

Back to top