zebranie 1klasyDyrektor Szkoły informuje, że zebranie z Rodzicami uczniów przyjętych w roku szkolnym 2020/2021 do klas I odbędzie się 1 lipca 2020 r. w budynku szkoły - sala nr 15.

Klasa 1a o godzinie 17.30 (do klasy 1a przydzielone zostały dzieci z Przedszkola nr 4, nr 5, Eureka, Smykolandia, Chatka Puchatka).

Klasa 1b o godzinie 18.30 (do klasy 1b przydzielone zostały dzieci z Przedszkola nr 2, nr 6, nr 8, Montessori).

W razie pytań proszę o kontakt z sekretariatem szkoły pod numerem telefonu 12 272 13 38.

biblioteka2Czas epidemii, gdy wiele tygodni spędzaliśmy w domu, a ilość atrakcji była ograniczona, okazał się idealnym momentem na... czytanie.

Chwila z książką nie tylko poszerza wiedzę, rozwija wyobraźnię, uczy mądrze postępować, poprawia ortografię. Korzyści z czytania jest oczywiście wiele. Ale najważniejsza to po prostu miło spędzony czas.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom za udział w szkolnym konkursie fotograficznym pt. „Wiosna w obiektywie”. Wyniki:

I miejsce Aleksander Chlipała

II miejsce Kamil Jaroń

III miejsce Julia Zając

aparatUczniów klas pierwszych i drugich zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym pt. „Wiosna w obiektywie”. Tematyką konkursu jest uchwycenie w obiektywie wiosny (zwierzęta i roślinność), przedstawienie zmian, jakie zachodzą w przyrodzie po zimie.Szczegóły konkursu znajdują się na plakacie pod tym linkiem. Termin wysłania prac mija 24.04.2020 r.

Prace należy przysyłać na maila Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zachęcamy do udziału! :)

Miło nam poinformować, że znamy już wyniki SZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO.

I miejsce Weronika Hebda

II miejsce Kornelia Pyrtek

III miejsce Julia Pilch

Wyróżnenia: Milena Duda, Zuzanna Augustyn, Antonii Hołuj, Julia Zając, Maksymilian Jacek, Magdalena Mleczek.

tvpZapraszamy najmłodszych naszych uczniów do skorzystania z oferty programów popularnonaukowych dla dzieci przedszkolnych i nauczania wczesnoszkolnego na antenie TVP2. Program jest zatytułowany „Wielkie dzieła małych rąk” i jest emitowany od poniedziałku do piątku w godzinach 11.40-12.10

królikNaszych najmłodszych uczniów zapraszamy do udziału w konkursie dla klas 1 i 2. Jest to konkurs plastyczny polegający na wykonaniu kartki świątecznej dotyczącej Wielkanocy. Można to zrobić dowolną techniką. Szczególy na plakacie poniżej. Prace (np. jej zdjęcie) należy przysyłać na maila Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Plakat konkursowy - kliknij tutaj.

Poprzez codzienne obcowanie z przedmiotami, dziecko zaczyna rozumieć znaczenie pojęcia przestrzeni i czasu. Pojęcia upływu i cykliczności czasu muszą być́ przekazane dziecku poprzez proste czynności i prezentacje, począwszy od kalendarza, dni tygodnia, miesięcy, aż̇ po zapoznanie dziecka z zegarem.

Uczniowie klasy pierwszej dzięki materiałom manipulacyjnym świetnie radzą sobie z rozpoznawaniem pór roku oraz odczytywaniem dat na kalendarzu czy godzin na zegarze. Jest to dla nich również nauka poprzez znakomitą zabawę!

Senderska Gabriela

pory_roku (7)
pory_roku (8)
pory_roku (9)
pory_roku (10)
zegar (1)
zegar (2)
zegar (3)
zegar (4)
pory_roku (1)
pory_roku (2)
pory_roku (3)
pory_roku (4)
pory_roku (5)
pory_roku (6)
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

27 lutego 2020 r. odbył się międzyszkolny konkurs recytatorski w Pcimiu. Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice z klasy drugiej: Zofia Mucha, Aleksandra Gwóźdź oraz Aniela Ogrodna. Miło nam poinformować, że Aniela Ogrodna zdobyła I MIEJSCE w kategorii klas drugich. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Edyta Jochymik, Gabriela Senderska

ogrodna1
ogrodna2
Previous Next Play Pause
1 2

IMG 0323.jpg 1

25 lutego klasa 2a uczestniczyła w spotkaniu z Panem Burmistrzem Miasta i Gminy Myślenice, Jarosławem Szlachetką. Uczniowie zobaczyli UMiG, słuchali książki oraz przeprowadzili wywiad z Panem Burmistrzem. Zadawali pytania z wielu różnych dziedzin. Pan Burmistrz cierpliwie odpowiadał na wszystkie pytania i podkreślił, że bardzo cieszą go spotkania z najmłodszymi obywatelami naszego miasta. Pokazał też uczniom swój gabinet oraz opowiedział na czym polega jego praca.

W czwartek 13 lutego odbyły się eliminacje do międzyszkolnego konkursu ”CHRZĄSZCZ BRZMI W TRZCINIE, czyli wierszyki łamiące języki” organizowanego przez świetlicę Szkoły Podstawowej nr 1 im. Królowej Jadwigi w Pcimiu.

Do konkursu zgłosili się uczniowie z klasy 1b i 2a, spośród których wyłoniono uczestników, którzy będą reprezentować naszą szkołę w Pcimiu. Zostały nimi Zofia Mucha, Aleksandra Gwóźdź oraz Aniela Ogrodna.

Serdecznie dziękujemy za udział tak licznej grupie uczniów! Trzymamy kciuki w dalszym etapie konkursu. :)

20200224183932.jpg
1
2
Previous Next Play Pause
1 2 3

Back to top