kartka bnKonkurs dla klas 1-3

Najpiękniejsza kartka bożonarodzeniowa"

rok szkolny 2020/2021

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Juliusza Słowackiego w Myślenicach

Regulamin Konkursu

 

 

 

logo plywanieUczniowie z klasy IIIa zakończyli program "Umiem pływać”, który był realizowany na Krytej Pływalni Aquarius w Myślenicach. Program zakładał systematyczny i powszechny udział dzieci w pozalekcyjnych i pozaszkolnych zajęciach sportowych z zakresu nauki pływania.

 

jemy zdrowoBardzo dziękujemy wszystkim uczniom z klas I-III za udział w szkolnym konkursie kulinarno - fotograficznym „Jem zdrowo i kolorowo”. Poniżej przedstawiamy jego wyniki. Zwyciężył Krystian Jaśkowiec z klasy IIa, drugie miejsce zajął Dariusz Góralik z klasy IIb, a trzecie Maja Socha z IIa oraz Kamil Jaroń z IIIa. Poniżej szczegółowe wyniki:

 

flagaZ przyjemnością informujemy, że konkurs: „Symbole narodowe w mojej okolicy” został rozstrzygnięty. Dziękuję wszystkim, którzy spróbowali swoich sił i wzięli w nim udział. Jury w składzie: p. E. Baranek oraz p. E. Ptasińska- Figuła nagrodziło i wyróżniło najciekawsze i najbardziej pomysłowe prace.

 

Oto lista nagrodzonych i wyróżnionych w konkursie osób:

11 11 2020 2„Muzyka uspokaja umysł, ułatwia wzlot myśli, a gdy trzeba, pobudza do walki”.

 

11 11 niepodlegloscW ramach projektu „Myśleniccy legioniści” pracownicy Muzeum Niepodległości w Myślenicach odwiedzili naszą szkołę. Uczniowie klas drugich i trzecich mieli okazję obejrzeć ciekawe filmy, które przybliżyły ich do odległych czasów, w których żyli ich przodkowie. Wykonywali też  kokardy narodowe.

muzeumW piątek 6 listopada 2020 roku klasa 1a udała się do Muzeum Niepodległości w Myślenicach na lekcję historyczną pt. "Polak mały. O polskiej symbolice narodowościowej". Celem spotkania było utrwalenie wiadomości na temat wybranych faktów dotyczących historii Polski oraz poszanowania symboli i barw narodowych.

apteczka

Klasy 3a i 3b rozpoczęły realizację programu  profilaktyki uniwersalnej i promocji zdrowia - „Apteczka Pierwszej Pomocy Emocjonalnej”. Program jest adresowany do dzieci w wieku 8-12 lat.

przyjaciele zippiegoKlasy 1a, 1b, i 2b rozpoczęły realizację programu wychowawczo - profilaktycznego „Przyjaciele Zippiego”, promującego zdrowie i dobre samopoczucie dzieci. Program adresowany jest do dzieci w wieku 5-9 lat i ma na celu jak najlepsze przygotowanie dzieci do radzenia sobie z problemami i wyzwaniami, przed jakimi stają na co dzień w szkole i w domu.

Dzieci, poprzez czytanie opowiadań, rozmowy, gry i zabawy, będą się uczyły rozpoznawać i wyrażać swoje uczucia, rozwiązywać konflikty w sposób konstruktywny, nawiązywać przyjaźnie i utrzymywać dobre relacje z innymi, a przede wszystkim, jak radzić sobie na co dzień z trudnościami i problemami.

flaga polskiZapraszamy do wzięcia udziału w konkursie pieśni i piosenek patriotycznych ONLINE w 102 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Każdy wykonawca lub zespół może przesłać jeden wykonywany utwór o tematyce patriotycznej. Długość prezentacji zespołu/solisty do 5 minut. Artysta nagrywa utwór i przesyła na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 09.11.2020r.

Nagranie wykonywanej piosenki może być zrealizowane telefonem komórkowym lub innym urządzeniem rejestrującym obraz i dźwięk. Organizatorem konkursu jest P. Edyta Ptasińska-Figuła.

Szczegóły konkursu znajdują się pod tym linkiem.

symbole narodoweSerdecznie zapraszam do udziału w konkursie fotograficznym organizowanym na terenie naszej szkoły.

Celem konkursu jest podniesienie aktywności społeczności uczniowskiej w zakresie uchwycenia w obiektywie miejsc, w którym możemy zobaczyć symbole narodowe na obszarze miasta i gminy Myślenice oraz promocja ich poprzez fotografię.

Back to top