lekcja muzealna (1)Dnia 18 maja uczniowie klasy drugiej w ramach realizacji innowacji pedagogicznej pt. „Cudze chwalicie swego nie znacie - moje Myślenice“ uczestniczyli w lekcji muzealnej w murach Muzeum Niepodległości w Myślenicach. Zajęcia połączone były ze zwiedzaniem części ekspozycji i miały  na celu przypomnienie historii powstania Myślenic oraz ich nazwy, kultury regionu oraz poznanie legend naszej okolicy.

 

ciche czytanie 1Dnia 10 maja odbył się Szkolny Konkurs Cichego Czytania ze Zrozumieniem dla klas drugich i trzecich. Jury w składzie Edyta Jochymik, Katarzyna Serwińska dokonały oceny i nagrodziły w poszczególnych kategoriach wiekowych następujące osoby:

 

zebranie 1klasyZebranie z Rodzicami (uczniów klas 1 od września 2023) odbędzie się 26.06.2023r. (poniedziałek) o godzinie 18:00 w auli szkolnej (sala nr 15).

 

Zapraszamy! :)

kosmopark 1Dnia 16 maja 2023 roku klasa 3a wraz z wychowawczynią - Panią Edytą Baranek oraz nauczycielką Panią Moniką Kozyrą - Ulman wybrała się w niezwykle ciekawą podróż... w KOSMOS.  Atrakcję tę zapewnił nam Kosmopark znajdujący się w Krakowie w jednej z galerii handlowych.

gry planszowe 320 kwietnia 2023 r.  zakończył się trwający 6 miesięcy projekt edukacyjny pt. „Magia gier planszowych” przygotowany i zrealizowany przez Edytę Baranek oraz Magdalenę Kocur. Głównym celem tego projektu było praktyczne zdobywanie wiedzy poprzez samodzielne wykonywanie gier planszowych przez uczniów klasy III a oraz III b.

bibliotekarz 11W dniu 17.04.2023 roku uczniowie klasy IIIb w ramach innowacji pedagogicznej „Kiedy będę już dorosły” odwiedzili Miejską Bibliotekę Publiczną w Myślenicach. Pani bibliotekarka Karolina Mucha – mama jednej z uczennic przedstawiła dzieciom zawód bibliotekarza.

szkoal muzyczna23 3W poniedziałek (24.04.2023r.) uczniowie klas 1a, 1b, 1c oraz 3a wraz z wychowawcami mieli okazję uczestniczyć w koncercie młodych talentów Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Myślenicach.

umiem plywacKolejny raz nasza szkoła przystąpiła do Projektu Powszechnej Nauki Pływania "Umiem pływać", który jest adresowany do uczniów szkół podstawowych z klas I - III w całej Polsce i jest dofinansowany ze środków Funduszu Zajęć Sportowych dla uczniów których dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki. Zajęcia rozpoczęły się 28 marca 2023r. i potrwają do 20 czerwca 2023 r. na Krytej Pływalni Aquarius w Myślenicach.

 

LiczydłoSzanowni Uczniowie, z przyjemnością informujemy, że Szkolny Konkurs Matematyczny "Liczydło" dla klas I – III został rozstrzygnięty. Dziękujemy wszystkim, którzy spróbowali swoich sił i wzięli w nim udział. Jury w składzie Magdalena Kocur,  Gabriela Senderska dokonały oceny i nagrodziły w poszczególnych kategoriach wiekowych następujące osoby:

aparat fotoW dniu 27.03.2023 r. w ramach innowacji pedagogicznej „Kiedy będę już dorosły” autorstwa Magdaleny Kocur klasę III b odwiedzili rodzice jednej z uczennic przedstawiając zawód fotografa. Państwo Magdalena i Michał Turczyk opowiedzieli dzieciom w bardzo przystępny i ciekawy sposób z czym wiąże się ten zawód.

warsztaty wielkanocne 19W ostatnich dniach uczniowie klas drugich w ramach realizacji innowacji pedagogicznej pt. „Cudze chwalicie swego nie znacie - moje Myślenice“ uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych połączonych z warsztatami pt. „ZWYCZAJE WIELKANOCNE ZIEMI MYŚLENICKIEJ” zorganizowanych w Muzeum Niepodległości w Myślenicach.

Back to top