coffeeCzy praca domowa musi być nudna? Nie! Przekonali się o tym uczniowie klas 1-3 naszej szkoły, którzy otrzymali niecodzienne zadanie domowe z języka angielskiego. Należało przedstawić wybrane słowo w języku angielskim za pomocą obrazu przy użyciu dowolnej techniki plastycznej.

LiczydłoSzanowni Uczniowie,

Z przyjemnością informujemy, że Szkolny Konkurs Matematyczny "Liczydło" dla klas I – III został rozstrzygnięty. Dziękujemy wszystkim, którzy spróbowali swoich sił i wzięli w nim udział. Jury w składzie Magdalena Kocur, Barbara Kaperek dokonały oceny i nagrodziły w poszczególnych kategoriach wiekowych następujące osoby:

LiczydłoSerdecznie zachęcamy do udziału w Szkolnym Konkursie Matematycznym LICZYDŁO dla klas 1-3 Szkoły Podstawowej nr 1 im. Juliusza Słowackiego w Myślenicach, który odbędzie się w dniach:

- 11 kwietnia klasa 1

- 12 kwietnia klasa 2

- 13 kwietnia klasa 3

muzeum inzynieriiDnia 22 marca 2022 r. uczniowie klasy II a i III b wraz z opiekunami Panią Edytą Baranek, Panią Iwoną Zachariasz, Panią Justyną Jania oraz Panem Marcinem Gmyrkiem wybrali się do Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie. Celem wycieczki było odwiedzenie Strefy Kreatywności Muzeum oraz zwiedzanie wystawy " Tramwaje na Wawrzyńca", której zwieńczeniem było wcielenie się w rolę motorniczego i jazda tramwajem na symulatorze.

galeria pracZapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć, przedstawiających wszystkie prace z konkursu "Zimowy Paśnik". Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie i wkład w wykonanie pięknych prac konkursowych!

konkurs recytatorskiW dniu 23 marca 2022 roku  19 uczniów  klas I – III wzięło udział w szkolnym konkursie recytatorskim. Jury w składzie: mgr  Tadeusz Jarząbek, mgr Mirosława Chmiel, mgr Marcin Gmyrek wyłoniło czterech  laureatów: Barbara Matoga, Hanna Turczyk, Maria Jędrocha, Alicja Burkowicz , którzy zakwalifikowali się do  Miejsko – Gminnego Konkursu Recytatorskiego dla Szkół Podstawowych „Myślenicki Laur Recytacji 2022”.

 

Dodatkowo jury przyznało sześć wyróżnień: Łucja Nowotyńska, Maria Dziadkowiec, Adelajda Płatek, Helena Górka, Julia Pilch, Piotr Tondera. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Magdalena Kocur

kaktus19 lutego 2022 roku w naszej szkole odbył się Wojewódzki Konkurs Ortograficzny „Kaktus”, którego organizatorem jest Szkoła Podstawowa im. Piotra Michałowskiego w Krakowie. W etapie szkolnym brało udział 22 uczniów z klas trzecich. W tym roku konkurs był jednoetapowy. Miał formę pisemną i składał się z dyktanda i testu.

nauczycielkaW tym roku szkolnym  klasa 2a wraz z wychowawczynią - panią Edytą Baranek realizowała projekt edukacyjny pt. "Jak to powstaje? - Nauka poprzez doświadczenia".

ksiazkiMiło nam poinformować, iż w ramach kampanii społecznej „Mała książka – wielki człowiek” zorganizowanej po raz kolejny przez Instytut Książki pierwszoklasiści z naszej szkoły otrzymali specjalnie przygotowane dla nich książki.

serce z owocowW ramach działań mających na celu promowanie zdrowego odżywiania i stylu życia w naszej szkole został przeprowadzony Dzień Zdrowego Jedzenia. Uczniowie klas I-III zostali zapoznani z zasadami higieny podczas wykonywania posiłków oraz zostały omówione zasady zdrowego odżywiania. W tym dniu dzieci wykonywały pyszne, kolorowe kanapki ze zdrowych produktów (chleb pełnoziarnisty, mnóstwo warzyw i owoców).

patriotyczneDnia 26 listopada odbyło się w naszej szkole uroczyste rozdanie nagród za osiągniecia w konkursach patriotycznych.

 

Back to top