umiem plywacProjekt Powszechnej Nauki Pływania  "Umiem pływać" jest adresowany do uczniów szkół podstawowych z klas I - III w całej Polsce. Program zakładał systematyczny i powszechny udział dzieci w pozalekcyjnych i pozaszkolnych zajęciach sportowych z zakresu nauki pływania i bezpiecznego korzystania z akwenów. Jest dofinansowany ze środków Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów w ramach dotacji Ministerstwa Sportu i Turystyki.

czysciochowa akademia

W tym roku szkolnym klasa 1a oraz klasa 1b uczestniczyły w ogólnopolskim programie CZYSCIOCHOWA AKADEMIA.

 

Czyściochowa Akademia to świat pełen eksperymentów i doświadczeń, dzięki którym pierwszoklasiści przyswoili najważniejsze zasady higieniczne w sześciu obszarach: higieny jamy ustnej i nosa, czystości dłoni i zasad korzystania z toalety, mycia ciała i włosów oraz pielęgnacji skóry.

bochnia2021W dniu 31.05.2021 r. klasy IIIa i IIIb wraz z opiekunami: Panią Edytą Jochymik, Panią Anną Pitak i Panią Iwoną Zachariasz wybrały się na wycieczkę do Kopalni Soli w Bochni. Uczniowie uczestniczyli w programie edukacyjnym pt. „Królestwo Skarbnika”.

 

dzień patrona 20217 czerwca 2021 roku w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Patrona - Juliusza Słowackiego. Z tej okazji klasy edukacji wczesnoszkolnej uczestniczyły w specjalnie zorganizowanych dla nich zajęciach.

informacjaDyrektor Szkoły informuje, że wszystkie dzieci, które złożyły podania zostały przyjęte do klasy I w roku szkolnym 2021/2022. Listy uczniów zostały wywieszone na tablicy ogłoszeń w szkole.

Zebranie dla Rodziców uczniów przyjętych do klasy I w roku szkolnym 2021/2022,  odbędzie się 28 czerwca (poniedziałek) o godzinie 18.00 w auli szkolnej.

swietlik

Bardzo ucieszyły nas wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych „Świetlik® 2021” w którym udział wzięli uczniowie klas I-III.

ortografiaW I Gminnym Konkursie Ortograficzno - Plastycznym „W Królestwie Zasad Ortograficznych” dla uczniów klas III - IV, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa im. Jana Kochanowskiego w Bęczarce, I miejsce zdobył uczeń naszej szkoły Patryk Nowotyński z klasy 3b.

 

Temat konkursu dotyczył wykonania plakatu promującego dowolną zasadę ortograficzną lub namawiającego do nauki ortografii. W konkursie wzięło udział 13 uczniów, którzy tworząc plakaty wykazali się zaangażowaniem, dużą pomysłowością i oryginalnością.

Ogloszenie w sprawie trybu nauczania w dniach od 05.05.2021r. w klasach I-III

 

na podstawie:
Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 29 kwietnia 2021 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. oraz §18 ust. 2a rozporządzenia Ministra Edukacji i Sportu z dnia 31 grudnia 2002 w sprawie bezpieczeństwa
i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach /Dz. U. z 2020 r. poz. 1604 z dnia 17.09.2020 r.
 z późniejszymi zmianami/.

3majUczniowie klas 1-3 wspólnie z wychowawcami świetlicy szkolnej czynnie włączyli się w uroczyste upamiętnienie uchwalenia Konstytucji 3-go Maja, czego finalnym efektem było wykonanie szkolnej gazetki. Cały ostatni tydzień kwietnia, który upływał pod hasłem "Pierwsza w Europie Konstytucja 3 Maja", poświęcony był zagadnieniom związanym z obchodami Świąt Majowych.

dzien ziemi4Prezentujemy kilka ciekawych wierszy z okazji Dnia Ziemi. Zachęcamy do ich przejrzenia. Być może ktoś użyje ich do zaproponowanych działań związanych z obchodami Dnia Ziemi 2021.

 

akademia puchatkaMiło nam poinformować, że nasza szkoła zrealizowała w tym roku szkolnym ogólnopolski program wychowawczy pt. „Akademia Bezpiecznego Puchatka”.

 

Celem tej akcji jest edukacja i poprawa bezpieczeństwa dzieci, które rozpoczynają naukę w szkole oraz wspieranie ich rozwoju. Program ma uświadamiać uczniom skutki niebezpiecznych zachowań w domu, w szkole, na drodze oraz w Internecie. Uczy również odpowiedniego zachowania w sytuacjach dla nich niecodziennych i trudnych.

Back to top