symbole narodoweSerdecznie zapraszam do udziału w II edycji konkursu fotograficznego pt. „Symbole narodowe w mojej okolicy”, organizowanego na terenie naszej szkoły. Celem konkursu jest podniesienie aktywności społeczności uczniowskiej w zakresie uchwycenia w obiektywie miejsc, w których możemy zobaczyć symbole narodowe na obszarze Miasta i Gminy Myślenice oraz promocja ich poprzez fotografię.

 

Dnia 24 września klasy drugie udały się do Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu na Poranek Muzyczny „KOSMOS” . Gdy dotarlismy na miejsce zauważyliśmy, że dotychczas dobrze nam znana sala widowiskowa zmieniła się w przestrzeń kosmiczną.

pp2021Poznanie zasad pierwszej pomocy jest bardzo ważne, bo może uratować życie lub zdrowie osobie poszkodowanej. W związku z wdrożeniem programu edukacyjnego „Jedynkowi młodzi ratownicy” oraz przypadającym na dzień 11 września „Światowym Dniem Pierwszej Pomocy” uczniowie klas 1-3 rozpoczęli drugi tydzień swojej ciężkiej pracy w szkole od nauki udzielania pierwszej pomocy.

rozpoczecie2021 maleW dniu 1 września 2021 roku rozpoczęliśmy rok szkolny 2021/2022. Nasi najmłodsi uczniowie, czyli klasy pierwsze uczestniczyły w uroczystości, która miała miejsce w Domu Parafialnym im. ks. Józefa Bylicy.

umiem plywacProjekt Powszechnej Nauki Pływania  "Umiem pływać" jest adresowany do uczniów szkół podstawowych z klas I - III w całej Polsce. Program zakładał systematyczny i powszechny udział dzieci w pozalekcyjnych i pozaszkolnych zajęciach sportowych z zakresu nauki pływania i bezpiecznego korzystania z akwenów. Jest dofinansowany ze środków Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów w ramach dotacji Ministerstwa Sportu i Turystyki.

czysciochowa akademia

W tym roku szkolnym klasa 1a oraz klasa 1b uczestniczyły w ogólnopolskim programie CZYSCIOCHOWA AKADEMIA.

 

Czyściochowa Akademia to świat pełen eksperymentów i doświadczeń, dzięki którym pierwszoklasiści przyswoili najważniejsze zasady higieniczne w sześciu obszarach: higieny jamy ustnej i nosa, czystości dłoni i zasad korzystania z toalety, mycia ciała i włosów oraz pielęgnacji skóry.

bochnia2021W dniu 31.05.2021 r. klasy IIIa i IIIb wraz z opiekunami: Panią Edytą Jochymik, Panią Anną Pitak i Panią Iwoną Zachariasz wybrały się na wycieczkę do Kopalni Soli w Bochni. Uczniowie uczestniczyli w programie edukacyjnym pt. „Królestwo Skarbnika”.

 

dzień patrona 20217 czerwca 2021 roku w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Patrona - Juliusza Słowackiego. Z tej okazji klasy edukacji wczesnoszkolnej uczestniczyły w specjalnie zorganizowanych dla nich zajęciach.

informacjaDyrektor Szkoły informuje, że wszystkie dzieci, które złożyły podania zostały przyjęte do klasy I w roku szkolnym 2021/2022. Listy uczniów zostały wywieszone na tablicy ogłoszeń w szkole.

Zebranie dla Rodziców uczniów przyjętych do klasy I w roku szkolnym 2021/2022,  odbędzie się 28 czerwca (poniedziałek) o godzinie 18.00 w auli szkolnej.

swietlik

Bardzo ucieszyły nas wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych „Świetlik® 2021” w którym udział wzięli uczniowie klas I-III.

ortografiaW I Gminnym Konkursie Ortograficzno - Plastycznym „W Królestwie Zasad Ortograficznych” dla uczniów klas III - IV, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa im. Jana Kochanowskiego w Bęczarce, I miejsce zdobył uczeń naszej szkoły Patryk Nowotyński z klasy 3b.

 

Temat konkursu dotyczył wykonania plakatu promującego dowolną zasadę ortograficzną lub namawiającego do nauki ortografii. W konkursie wzięło udział 13 uczniów, którzy tworząc plakaty wykazali się zaangażowaniem, dużą pomysłowością i oryginalnością.

Back to top