dzien ziemi4Prezentujemy kilka ciekawych wierszy z okazji Dnia Ziemi. Zachęcamy do ich przejrzenia. Być może ktoś użyje ich do zaproponowanych działań związanych z obchodami Dnia Ziemi 2021.

 

akademia puchatkaMiło nam poinformować, że nasza szkoła zrealizowała w tym roku szkolnym ogólnopolski program wychowawczy pt. „Akademia Bezpiecznego Puchatka”.

 

Celem tej akcji jest edukacja i poprawa bezpieczeństwa dzieci, które rozpoczynają naukę w szkole oraz wspieranie ich rozwoju. Program ma uświadamiać uczniom skutki niebezpiecznych zachowań w domu, w szkole, na drodze oraz w Internecie. Uczy również odpowiedniego zachowania w sytuacjach dla nich niecodziennych i trudnych.

kaktusMiło nam poinformować, że wśród 29 finalistów konkursu ortograficznego "Kaktus" znalazła się jedna uczennica z naszej szkoły - Zofia Mucha z klasy 3a. Tym samym otrzymała ona wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Ortograficznym „Kaktus”.  

 

Zosi serdecznie gratulujemy znakomitego wyniku i życzymy wielu dalszych sukcesów! :)

 

Edyta Jochymik

LiczydłoSzanowni Uczniowie,

z przyjemnością informujemy, że Szkolny Konkurs Matematyczny "Liczydło" dla klas I – III został rozstrzygnięty. Dziękujemy wszystkim, którzy spróbowali swoich sił i wzięli w nim udział.

uj logoKonkurs Świetlik został objęty Honorowym Patronatem przez Jego Magnificencję Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. dr hab. med. Wojciecha Nowaka

 

Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego

 

wymiana ksiazekKlasy 3a i 3b w ramach zajęć z języka angielskiego wzięły udział w ogólnopolskim projekcie wymiany książkowej (Books Swap). Naszym partnerem była Szkoła Podstawowa im św. Jana Kantego w Ludźmierzu. Akcja polegała na wspólnym wykonaniu książki o swoim mieście i okolicy pod tytułem „Made in…”. Każde dziecko było autorem jednej strony / kartki, gdzie w dowolny sposób mogło przedstawić swoją okolicę, ciekawe miejsca, przysmaki.

dzien jezyka plakatW dniu 23 lutego 2021 roku klasa IIa obchodziła w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Święto miało przypomnieć uczniom to, jak ważny jest szacunek do języka ojczystego i dbałość o jego przetrwanie.

 

W czasie twórczych  zajęć uczniowie zwracali szczególną uwagę na piękno naszej mowy ojczystej, brali udział w zabawach językowych, poznali najczęstsze błędy występujące w mowie i piśmie. Punktem kulminacyjny były  przygotowane przez uczniów wspólnie z Rodzicami utwory klasyków,  które przepięknie recytowali lub czytali.

swietlikKonkurs Świetlik powstał w 2007 roku z inicjatywy dr Dagmary Sokołowskiej, pracownika Uniwersytetu Jagiellońskiego. Głównym celem Konkursu jest rozpowszechnianie nauk przyrodniczych jako ciekawego, fascynującego źródła wiedzy o świecie, dostępnego dla każdego.

 

Konkurs przebiega w dwóch etapach (jako „​Etap Przygotowawczy​” oraz „​Test Konkursowy​”), jednak Uczestnik może wziąć udział w Teście Konkursowym pomimo nie przystąpienia do Etapu przygotowawczego. Etap przygotowawczy polega na wykonaniu przez Uczestnika zestawu doświadczeń konkursowych przeznaczonych dla poziomu klasy, do której uczęszcza.

LiczydłoSzanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!

Serdecznie zapraszamy uczniów klas I – III do udziału w szkolnym konkursie matematycznym „Liczydło”.  Konkurs odbędzie się w dniach 10.03.2021 r. - klasa I, 11.03.2021 r. - klasa II, 12.03.2021 – klasa III.

Zgłoszenia proszę kierować do wychowawców klas do 5.03.2021 r. Organizatorami konkursu są Magdalena Kocur oraz Gabriela Senderska.

 

Regulamin konkursu matematycznego LICZYDŁO – kliknij tutaj.

kartka bnKonkurs dla klas 1-3

Najpiękniejsza kartka bożonarodzeniowa"

rok szkolny 2020/2021

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Juliusza Słowackiego w Myślenicach

Regulamin Konkursu

 

 

 

logo plywanieUczniowie z klasy IIIa zakończyli program "Umiem pływać”, który był realizowany na Krytej Pływalni Aquarius w Myślenicach. Program zakładał systematyczny i powszechny udział dzieci w pozalekcyjnych i pozaszkolnych zajęciach sportowych z zakresu nauki pływania.

 

Back to top