golden voiceJulia Pitala, uczennica klasy Va została finalistką III Międzynarodowego Konkursu Wokalnego  „THE Golden Voice”.

O tym, kiedy odbędzie się  Koncert Finałowy z udziałem Julki, dowiemy się niebawem, natomiast już TERAZ możemy pomóc Jej zdobyć nagrodę specjalną. O tym, kto zdobędzie nagrodę publiczności decyduje ilość lajków pod fragmentem piosenki zamieszczonym na stronie organizatorów (Facebook). Głosowanie potrwa do czwartku (04.06.) do godziny 18.00.  Gorąco zachęcamy do posłuchania i polubienia występu Julki! :)

LINK DO FILMU.

 

pucharMiło nam poinformować, że Arkadiusz Brytan z klasy 7b został finalistą Małopolskiego Konkursu Tematycznego z informatyki w roku szkolnym 2019/2020. Opiekunem Arka w konkursie był p. Paweł Biela.

 

 

Serdecznie gratulujemy znakomitego wyniku i życzymy wielu dalszych sukcesów! :)

Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły Julia Pitala zwyciężyła w pierwszej edycji online Szkolnych Konfrontacji muzycznych w kategorii soliści, klasy IV-VI.

W konkursie udział wzięło 27 osób, a obył się on w ramach akcji "Myślenicki Ośrodek Domowej Kultury. Cyfrowa odsłona MOKiS". Organizatorami byli Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu oraz Wiejski Dom Kultury w Głogoczowie - filia MOKiS.

Julce serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Jesteśmy pewni, że jeszcze nie raz oczaruje nas swoim głosem! :)

Występ Julki - kliknij tutaj.

julka1
julka2

 

poznajemy ojcowiznęMiło nam poinformować o sukcesach naszych uczniów w Ogólnopolskim Młodzieżowym Konkursie Krajoznawczym „Poznajemy Ojcowiznę”. W etapie powiatowym naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Julia Hałas i Wiktoria Koszut z klasy VIIb, Julia Wątor, Ewa Kaczanowska i Dominik Drożdż z klasy VIa, Anna Domagała, Katarzyna Domagała i Alina Hajderek z klasy VIb .

17 lutego w siedzibie myślenickiego oddziału PTTK „Lubomir” obradowała komisja konkursowa oceniająca prace w etapie powiatowym.

Bajki i Baśnie to niezwykle ważne elementy świata dziecka, pobudzające wyobraźnię, uruchamiające naturalną twórczą aktywność. Turniej Interpretacji Bajki i Baśni daje możliwość ujawnienia bogactwa pomysłów interpretacyjnych dzięki otwartej formule prezentacji utworu jako „teatru jednego aktora”, która może być wzbogacona o kostium, ruch sceniczny śpiew, rekwizyt, elementy scenografii, a której podstawą jest żywe słowo.

Od 2010 Wiejski Dom Kultury w Głogoczowie daje dzieciom możliwość pokazania swojego talentu, swojej wizji, swojej interpretacji tekstu na deskach sceny w ramach eliminacji do dalszych etapów konkursu.

Ewa Pawlikowska uczennica klasy 4a zajęła 6 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w szachach klasycznych do lat 10!

W dniach 22 - 29 luty 2020 roku w Szczyrku odbyły się Mistrzostwa Polski do lat 10. W finale uczestniczyło 68 najlepszych zawodniczek z całego kraju, które zostały wyłonione w trakcie eliminacji międzywojewódzkich.

kuratoriumMiło nam poinformować, że Ewa Kaczanowska z klasy 6a oraz Patricia Frevel z klasy 7b zakwalifikowały się do etapu wojewódzkiego Małopolskiego Konkursu Tematycznego „Z Dobrą Nowiną przez życie”. W finale znalazło się 294 uczniów, którzy zdobyli min. 43 pkt. Opiekunem uczennic w konkursie jest p. Dorota Święch.

Dziewczętom gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w etapie wojewódzkim! :)

kuratoriumMiło nam poinformować, że Arkadiusz Brytan z klasy 7b zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego Małopolskiego Konkursu Tematycznego „Od algorytmu do programu”. W finale znalazło się 98 uczniów, którzy zdobyli min. 42 pkt. Opiekunem ucznia w konkursie jest p. Paweł Biela

Arkowi gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w etapie wojewódzkim! :)

Jubileuszowy XX Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek Szkół Podstawowych “Hej, kolęda…” organizowanym przez Wiejski Dom Kultury w Głogoczowie (filia MOKiS) oraz Urząd Miasta i Gminy Myślenice odbył się 17 stycznia 2020r. Przegląd ma na celu kultywowanie tradycji śpiewania Kolęd i Pastorałek oraz umożliwianie dzieciom i młodzieży szkolnej realizowanie pasji muzykowania.

Miło nam poinformować, iż Julia w kategorii wiekowej klasy IV-VI  soliści i duety zdobyła Nagrodę Grand Prix.

Julia brała również udział w X Powiatowym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek zorganizowanym przez Sułkowicki Ośrodek Kultury oraz Starostwo Powiatowe w Myślenicach w dniu 15 stycznia 2020r. i również tam sięgnęła po laury zajmując  III miejsce w kategorii Szkoła Podstawowa klasy V-VIII – soliści.

Gratulujemy  i życzymy wielu sukcesów! :)

dyplom Julia Pitala 001
Screenshot_2020-01-22-17-57-50-372_com.facebook.katana
dyplom 2 Pitala 001
Previous Next Play Pause
1 2 3

 

W poniedziałek 20 stycznia 2020 roku w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu odbył się Koncert Noworoczny w wykonaniu uczniów i nauczycieli Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Ludomira Różyckiego w Myślenicach.

Swój muzyczny talent zaprezentował uczeń naszej szkoły Mikołaj Wątor (klasa 7a) występując w kwintecie akordeonowym oraz solo. W zespole akordeonowym zagrał dwa utwory: B. Kaempfert’a „Swigin safari” i A. Villold’a „El choclo”, natomiast solo zaprezentował popisowy utwór Y. Derbienki „Ekspromt”.

Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Previous Next Play Pause
1 2 3 4

22 listopada 2019 roku odbył się XVI Przegląd Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej w Głogoczowie. Naszą szkołę reprezentowały dwie solistki: Alicja Mardaus z klasy IV, Julia Pitala z klasy V oraz zespół wokalno- instrumentalny JEDYNKA w składzie: Jagoda Wysocka, Zofia Kowalska, Kinga Janys, Magdalena Latosiewicz, Weronika Motyka, Marta Mleczek, Alicja Gaweł oraz Mikołaj Wątor.

Miło nam poinformować, że zarówno Julia Pitala jak i zespół JEDYNKA w swoich kategoriach zdobyli "I nagrodę z wykrzyknikiem", czyli najwyższą z możliwych. Opiekunem uczniów była pani Magdalena Orawin.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! :)

1
2
Previous Next Play Pause
1 2

Back to top