wator mikolajMikołaj Wątor, uczeń klasy 8a  jest laureatem wielu konkursów muzycznych. W marcu b.r. wziął udział w dwóch konkursach ogólnopolskich. Swoje umiejętności zaprezentował w XXVI Kaszubskich Spotkaniach Akordeonowych 2021, gdzie zdobył I miejsce oraz w IV Festiwalu i Konkursie Pianistycznym Piano e Forte 2021 zdobywając II nagrodę.

koszut wiktoriaWywiad z Wiktorią Koszut - uczennicą klasy VIII b, laureatką Małopolskiego Konkursu Przedmiotowego z języka polskiego w roku szkolnym 2020/2021.

 

Cześć! Z początkiem kwietnia na stronie Kuratorium Oświaty pojawiły się wyniki Małopolskiego Konkursu Przedmiotowego z języka polskiego. Zostałaś laureatką! Jakie to uczucie znaleźć się wśród „dwudziestki” najlepszych uczniów w Małopolsce?

Bardzo się z tego cieszę, bo naprawdę nie spodziewałam się, że to mi się uda. Nie nastawiałam się na zbyt wiele, by potem nie odczuć rozczarowania, więc tym bardziej uradowała mnie wieść o sukcesie.

poznajemy ojcowiznęMiło nam poinformować o sukcesach w etapie powiatowym naszych uczennic w Ogólnopolskim Młodzieżowym Konkursie Krajoznawczym „Poznajemy Ojcowiznę”. W etapie powiatowym naszą szkołę reprezentowały uczennice Julia Hałas z klasy 8b i Jagoda Wysocka z klasy 7a.

 

Głównym celem konkursu jest zachęcenie młodych ludzi do poznawania Ziemi Ojczystej. Zadaniem uczestników konkursu jest przede wszystkim dostrzeganie i opisywanie w ciekawy sposób obiektów krajoznawczych czy tradycji kulturowych, a także wspomnień i wydarzeń historycznych. Czyli tego wszystkiego, co znajduje się wokół nas - w naszym otoczeniu, w życiu codziennym, z czym spotykamy się podczas wędrówek po najbliższej okolicy.

myslenice kapsulaMiło mi poinformować, że trzech uczniów naszej szkoły odpowiedziało na moją zachętę wzięcia udziału w konkursie plastycznym i pisarskim pt. "Współczesne Myślenice zamknięte w kapsule czasu” organizowanym przez Muzeum Niepodległości pod patronatem burmistrza pana Jarosława Szlachetki. Jest to już trzeci konkurs w obszarze historycznym organizowany przez Muzeum Niepodległości, w którym uczniowie naszej szkoły zdecydowali się wziąć udział.

logo mzwikUczniowie klasy IVa z naszej Szkoły wzięli udział w drugiej edycji warsztatów ekologicznych pod hasłem „Woda w przyrodzie” organizowanych przez Miejski Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Myślenicach. Tematem przewodnim warsztatów była otaczająca nas woda, jej rola i właściwości, dostępne zasoby, konieczność ochrony wód oraz racjonalna gospodarka wodno-ściekowa. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się jak cennym zasobem w środowisku jest woda, jaką spełnia rolę oraz jaką drogę i jakie procesy musi przejść, zanim pojawi się w kranie.

Miło nam poinforomować, że uczennica klasy 8b Patricia Frevel zakwalifikowała się do zawodów drugiego stopnia Olimpiady Matematycznej Juniorów. Poniżej znajduje się list gratulacyjny przesłany na ręce P. Dyrektora Tadeusza Jarząbka.

List gratulacyjny OMJ - kliknij tutaj.

Naszej uczennicy serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesu w dalszym etapie Olimpiady. :)

biblioteka mceMiło nam poinformować, że w XVI Powiatowym Konkursie Wiedzy O Środkach Masowego Przekazu, II miejsce zajęła nasza uczennica Alina Hajderek.  Tematem przewodnim tegorocznej edycji było „Ja” rzeczywiste i „ja” wirtualne. Moja obecność w przestrzeni realnej i cyfrowej. Praca Aliny, zatytułowana  „Obrazki z życia siódmoklasisty. W nieco krzywym zwierciadle” zyskała uznanie jury konkursowego.

Autorce serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych przedsięwzięciach! :)

Miło nam poinformować, że w bieżącym roku szkolnym trójka naszych uczniów została nagrodzona przez P. Burmistrza Jarosława Szlachetkę nagrodą dla wybitnie uzdolnionych uczniów. Tego zaszczytu dostąpili:

  • Patricia Frevel
  • Ewa Kaczanowska
  • Arkadiusz Brytan

Serdecznie gratulujemy i życzymy wielu dalszych sukcesów! :)

burmistrz_2020_1
burmistrz_2020_3
burmistrz_2020_2

 

orientacja2o października 2020 roku odbył się Myślenicki Orienteering czyli marsz na orientację. Zadaniem było znalezieniem 16 punktów umieszczonych na mapie Zarabia. Mapa miała kształt piórnika, do którego trzeba było „włożyć” strugaczkę, ołówek, linijkę i kredkę.

logo mysleniceMiła uroczystość miała miejsce w Muzeum Niepodległości. To tutaj odbyło się spotkanie, podczas którego Pan Burmistrz Jarosław Szlachetka wręczył nagrody dla wyróżniających się nauczycieli Gminy Myślenice. Wśród nagrodzonych byli nauczyciele naszej szkoły – P. Mirosława Chmiel oraz P. Paweł Biela.

 

Spotkanie rozpoczęło się od przywitania wszystkich zebranych przez P. Naczelnik Wydziału Edukacji Małgorzatę Ciemińską. Następnie głos zabrał P. poseł Władysław Kurowski, który przypomniał o roli i powołaniu zawodu nauczyciela. Pogratulował i podziękował wszystkim pedagogom i życzył wiele wytrwałości w pięknej ale i ciężkiej pracy jakim jest zawód nauczyciela.

konkursSzkoła Podstawowa nr 4 im. św. Jadwigi Królowej przystąpiła do projektu pod nazwą „Myślenicka Szkoła Ćwiczeń MSĆ”. Jednym z zadań było zaprojektowanie logo dla tego projektu.

Celem konkursu m.in. było:

- wyłonienie logo dla projektu Myślenicka Szkoła Ćwiczeń MSĆ,

- rozwijanie kreatywności oraz otwartości na działania dzieci,

- propagowanie i rozwijanie aktywności artystycznej wśród uczniów szkół podstawowych.

Back to top