poznajemy ojcowiznęMiło nam poinformować o sukcesach w etapie wojewódzkim naszych uczennic w Ogólnopolskim Młodzieżowym Konkursie Krajoznawczym „Poznajemy Ojcowiznę”. W etapie wojewódzkim naszą szkołę reprezentowały uczennice: Jagoda Wysocka i Julia Hałas.

 

zywioly w lasachMiło nam poinformować, że koniec roku szkolnego 2020/21 przyniósł kolejny sukces. W dniu 25 czerwca ogłoszone zostały wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Cztery żywioły w lasach”, którego organizatorem był Instytut Badawczy Leśnictwa z siedzibą w Sękocinie Starym.

 

marsz na orientacjeW dniu 1 czerwca 2021 roku klasy 8a i 7a wraz z wychowawczyniami Panią Katarzyną Twardosz i Panią Teres Salawą - Ogórek oraz Paniami Jadwigą Lenart i Ireną Chwiej udały się do miejscowości Klucze, aby uczestniczyć w zawodach w marszach na orientację. Odbywały się one w przepięknych Lasach Błędowskich.

wyniki konkursu2Uczniowie z naszej szkoły w dniu 7 maja brali udział w 1 etapie I Gminnego Turnieju Geograficznego. Turniej realizowany był dwuetapowo. W pierwszym etapie, który odbył się on-line uczestniczyło 37 uczniów z 12 szkół Gminy Myślenice. Do etapu drugiego kwalifikowały się maksymalnie 2 osoby z każdej szkoły z najwyższym wynikiem.

niemieckiO osiągnięciach Patricii Frevel z klasy 8b, która została finalistką Małopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego, pisaliśmy już wcześniej. Ponadto Patricia uzyskała wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie Leselust – odkryć radość z czytania, zorganizowanego przez Goethe Institut Krakau. Zadaniem uczestników konkursu było napisanie krótkiej recenzji przeczytanej lektury uproszczonej w języku niemieckim. W etapie ogólnopolskim mogła wziąć udział tylko jedna praca z danej szkoły, wyłoniona w eliminacjach szkolnych.

konkurs wykleciJest nam niezmiernie miło poinformować, że uczennica klasy 7b Emilia Jąkała zdobyła wyróżnienie w VIII Międzynarodowym Konkursie Historycznym o Żołnierzach Wyklętych. Konkurs objęty został Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Emilia otrzymała wyróżnienie w kategorii poezja: „Żołnierze Wyklęci”.

 

Serdecznie gratulujemy! :)

wywiadWywiad z Patrycją Frevel - uczennicą klasy VIII b,  finalistką Małopolskiego Konkursu Przedmiotowego z języka niemieckiego i matematyki w roku szkolnym 2020/2021. 

laurMyślenicki Ośrodek Kultury i Sportu, jak co roku, był organizatorem Miejsko - Gminnego Konkursu Recytatorskiego dla Szkół Podstawowych o Myślenicki Laur Recytacji. Ze względu na sytuację epidemiologiczną, w tym roku konkurs został zorganizowany tylko  w formie on-line.

wydobyte z cieniaKilka dni temu zostały ogłoszone wyniki konkursu „Wydobyte z cienia” zorganizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Myślenicach oraz Telewizję Internetową ITV. Zadaniem uczestników było przedstawienie podziwianej kobiety – czy to z rodziny, czy znajomej, czy postaci, która zapisała się swoimi działaniami w historii.

gazeta myslenickaNiedawno informowaliśmy o laureatach i finalistach konkursów przedmiotowych w bieżącym roku szkolnym. Laureatką z języka polskiego została Wiktoria Koszut, a jej opiekunem naukowym był pan dyrektor Tadeusz Jarząbek. Podwójną finalistką zostałą Patricia Frevel (z matematyki i języka niemieckiego), a finalistą z historii Dominik Drożdż. O przygotowanaich do konkursu Wiktorii można przeczytać w ostatnim numerze Gazety Myślenickiej - pod tym linkiem.

 

Naszym uczniom serdecznie gratulujemy! :)

wator mikolajMikołaj Wątor, uczeń klasy 8a  jest laureatem wielu konkursów muzycznych. W marcu b.r. wziął udział w dwóch konkursach ogólnopolskich. Swoje umiejętności zaprezentował w XXVI Kaszubskich Spotkaniach Akordeonowych 2021, gdzie zdobył I miejsce oraz w IV Festiwalu i Konkursie Pianistycznym Piano e Forte 2021 zdobywając II nagrodę.

Back to top