den2021 maleW dniu dzisiejszym (18.10.2021r.) w sali weselnej Euforia w Myślenicach miała miejsce miła uroczystość. To tutaj odbyło się spotkanie, podczas którego Pan Burmistrz Jarosław Szlachetka wręczył nagrody dla wyróżniających się nauczycieli i dyrektorów szkół z Gminy Myślenice.

matematyka9 września 2021 roku odbył się etap wojewódzki konkursu matematycznego „Krakowska Matematyka 2020/2021”. Ze względu na temat przewodni zadania związane były z setną rocznicą urodzin Stanisława Lema oraz innymi rocznicami związanymi z Krakowem. Zadania konkursowe dostosowane były do poziomu wiekowego.

szkola w czasach zarazyMiło nam poinformować, że uczennice klasy 6a Alicja Ambroży, Martyna Kozyra, Elżbieta Matoga oraz Anna Kasperek zajęły I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie „Szkoła w Czasach Zarazy”, którego organizatorem było Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące Neo TM School w Myślenicach. Konkurs obejmował trzy kategorie: Kronika Szkolna, Konkurs Filmowy, Konkurs Plastyczny. Dziewczęta okazały się bezkonkurencyjne w kategorii filmowej. Stworzone przez Nie dzieło stanowi niezwykle wzruszającą i mądrą interpretację tego, czym był dla Nich okres zdalnego nauczania oraz pandemicznej rzeczywistości.

konkurs pianistycznyAlicja Gaweł z 8b i Mikołaj Wątor z 8a, tegoroczni absolwenci szkół muzycznych pierwszego stopnia, zostali laureatami wojewódzkiego konkursu z fortepianu dodatkowego. Choć ich wiodącymi instrumentami są skrzypce i akordeon zdecydowali się przystąpić do konkursu z instrumentu dodatkowego, na którym grają zaledwie drugi rok. Mikołaj zajął pierwsze miejsce, a Alicja drugie!

 

poznajemy ojcowiznęMiło nam poinformować o sukcesach w etapie wojewódzkim naszych uczennic w Ogólnopolskim Młodzieżowym Konkursie Krajoznawczym „Poznajemy Ojcowiznę”. W etapie wojewódzkim naszą szkołę reprezentowały uczennice: Jagoda Wysocka i Julia Hałas.

 

zywioly w lasachMiło nam poinformować, że koniec roku szkolnego 2020/21 przyniósł kolejny sukces. W dniu 25 czerwca ogłoszone zostały wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Cztery żywioły w lasach”, którego organizatorem był Instytut Badawczy Leśnictwa z siedzibą w Sękocinie Starym.

 

marsz na orientacjeW dniu 1 czerwca 2021 roku klasy 8a i 7a wraz z wychowawczyniami Panią Katarzyną Twardosz i Panią Teres Salawą - Ogórek oraz Paniami Jadwigą Lenart i Ireną Chwiej udały się do miejscowości Klucze, aby uczestniczyć w zawodach w marszach na orientację. Odbywały się one w przepięknych Lasach Błędowskich.

wyniki konkursu2Uczniowie z naszej szkoły w dniu 7 maja brali udział w 1 etapie I Gminnego Turnieju Geograficznego. Turniej realizowany był dwuetapowo. W pierwszym etapie, który odbył się on-line uczestniczyło 37 uczniów z 12 szkół Gminy Myślenice. Do etapu drugiego kwalifikowały się maksymalnie 2 osoby z każdej szkoły z najwyższym wynikiem.

niemieckiO osiągnięciach Patricii Frevel z klasy 8b, która została finalistką Małopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego, pisaliśmy już wcześniej. Ponadto Patricia uzyskała wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie Leselust – odkryć radość z czytania, zorganizowanego przez Goethe Institut Krakau. Zadaniem uczestników konkursu było napisanie krótkiej recenzji przeczytanej lektury uproszczonej w języku niemieckim. W etapie ogólnopolskim mogła wziąć udział tylko jedna praca z danej szkoły, wyłoniona w eliminacjach szkolnych.

konkurs wykleciJest nam niezmiernie miło poinformować, że uczennica klasy 7b Emilia Jąkała zdobyła wyróżnienie w VIII Międzynarodowym Konkursie Historycznym o Żołnierzach Wyklętych. Konkurs objęty został Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Emilia otrzymała wyróżnienie w kategorii poezja: „Żołnierze Wyklęci”.

 

Serdecznie gratulujemy! :)

wywiadWywiad z Patrycją Frevel - uczennicą klasy VIII b,  finalistką Małopolskiego Konkursu Przedmiotowego z języka niemieckiego i matematyki w roku szkolnym 2020/2021. 

Back to top