wojtowiczCo tydzień w Gazecie Myslenickiej ukazują się wywiady z nagrodzonymi nauczycielami ze szkół podstawowych. W ostatnim numerze czasopisma pojawiła się rozmowa z Panią Moniką Wójtowicz - nauczycielką języka polskiego oraz języka angielskiego w naszej szkole.

 

Zapraszamy do przeczytania wywiadu - pod tym linkiem.

(fot. Gazeta Myślenicka)

15Miło nam poinformować, że siedmioro naszych uczniów i absolwentów odebrało nagrody z rąk burmistrza Miasta i Gminy Myślenice Jarosława Szlachetki oraz naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Zdrowia Małgorzaty Ciemińskiej za wybitne osiągnięcia naukowe. Odbyło się to podczas uroczystej gali w Muzeum Niepodległości w Myślenicach. Łącznie nagrodzonych zostało 37 uczniów z 12 placówek oświatowych z terenu Gminy Myślenice.

den23Miło nam poinformować, że nagrodą burmistrza z okazji Dnia Edukacji Narodowej zostali nagrodzeni w tym roku szkolnym Pani Katarzyna Twardosz, Pani Monika Wójtowicz oraz Pan Dyrektor Tadeusz Jarząbek.

 

jakptaki 06Dwójka uczniów naszej szkoły zajęła wysokie miejsce w konkursie historycznym „Tak jak ptaki na wolności” – harcerze w obliczu II wojny światowej”. Błażej zajął pierwsze miejsce za pracę plastyczną w postaci interaktywnego lapbooka za przedstawienie wędrówki swojego stryjecznego dziadka Jerzego Ingardena, harcerza, żołnierza Andersa, pilota RAF. Z kolei razem z Mikołajem zdobyli drugie miejsce za pracę multimedialną o Pradziadkach: harcerzach, żołnierzach Powstania Warszawskiego.

InstalogikWielki sukces osiągnął uczeń klasy VIa Michał Piwowarczyk, który został Laureatem II miejsca na szczeblu ogólnopolskim oraz uzyskał najlepszy wynik w powiecie myślenickim w konkursie InstaLogik.

InstalogikW roku szkolnym 2022/2023 odbywa się czwarta edycja Ogólnopolskiego Konkursu matematyczno-informatycznego „InstaLogik”. Jest to konkurs dla klas 4-8. Celem konkursu jest zachęcenie uczniów do zmierzenia się z zadaniami logicznymi oraz zadaniami programistycznymi, które wprowadzają uczniów w świat programowania.

 

pitala julia 2Na Julię zawsze możemy liczyć - wspiera nas przy organizowaniu szkolnych akademii, reprezentowała SP1 na wielu konkursach oraz przeglądach. Bierze udział w licznych wydarzeniach kulturalnych i artystycznych na terenie naszego miasta – ostatnio, 12 grudnia, mogliśmy posłuchać jej śpiewu, gdy na myślenickim Rynku rozbłysła świąteczna choinka, zaś w niedzielę, 18 grudnia, podczas Bożonarodzeniowego Jarmarku.

malopolski konkurs recytatorski 2022Mamy zaszczyt poinformować, iż Laureatem Małopolskiego Konkursu Recytatorskiego „Spotkanie ze słowem pięknym i prawdziwym” został Mikołaj Górka z klasy 8a. Nasz uczeń zdobył w finale 2 miejsce!

Miło nam poinformować, że nasza uczennica Aniela Mądra z klasy 5b zdobyła I nagrodę w Konkursie Pieśni Patriotycznych w Głogoczowie.

 

Anieli serdecznie gratulujemy! :)

 

aniela

strzelanie2022 810 listopada 2022r. na myślenickiej strzelnicy na Zarabiu odbyły się XVI Powiatowe Zawody Strzeleckie dla Szkół Podstawowych i Szkół Ponadpodstawowych z okazji 104 rocznicy Odzyskanej przez Polskę Niepodległości. Dwudniowe zmagania na strzelnicy poprzedziło złożenie kwiatów po Pomnikiem Niepodległości przez uczniów SP2 i SP1, wraz z nauczycielem Wojciechem Kaźnicą i wiceprezesem Zarządu Powiatowego LOK Bogdanem Pietrzykiem.

 

nagrody burmistrza 2022 1Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice P. Jarosław Szlachetka nagrodził wyróżniających się uczniów. Z naszej szkoły nagrodzeni zostali Szymon Hodurek z klasy 7a, Jakub Jąkała z klasy 7a, Elżbieta Matoga z klasy 8b, Ewa Pawlikowska z klasy 7a, Maria Olesek (absolwentka).

 

Serdecznie gratulujemy! :)

 

Więcej informacji i zdjęć znajduje się pod tym linkiem.

Back to top