malopolskaW dniu 16 września br. rozpoczął się pierwszy nabór w Małopolskim Stypendium im. św. Jana Pawła II dla Mistrzów Edukacji – nowym programie stypendialnym Województwa Małopolskiego finansowanym ze środków własnych dla najzdolniejszych małopolskich uczniów. Nabór potrwa do 15 października (30 dni).

spis powszechnyPrzekazujemy informację otrzymaną od Gminnego Biura Spisowego w Myślenicach, a dotyczącą Spisu Ludności:

 

W ramach działań profilaktycznych zachęcamy rodziców i uczniów do zapoznania się z informacjami Państwowej Inspekcji Sanitarnej nt. wszawicy. Dostępne są one w tym pliku pdf.

szczepienieDyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Myślenicach zachęca do zapoznania się z rekomendacjami MEiN w sprawie szczepień dla uczniów w wieku 12-18 lat na podstawie informacji przekazanych do dyrektorów szkół i placówek:

18 sierpnia 2021 r. od godz12:00 do 14:00 zapraszamy na spotkanie z ekspertem ZUS w Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Myślenicach (KRUS). Ekspert ZUS pomoże założyć profil na Platformie Usług Elektronicznych (PUE ZUS).

 

Szczegóły na załączonym plakacie - pod tym linkiem.

300Od 1 lipca 2021 r. świadczenie (tzw. 300+) w ramach programu "Dobry Start” będzie przyznawał i wypłacał Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

obiadyOpłatę za wyżywienie należy przelać na indywidualne konto dziecka. W opisie przelewu należy wpisać w pole odbiorcy: Gmina Myślenice – Szkoła Podstawowa nr 1.

W tytule przelewu: opłata za obiady i  imię i nazwisko dziecka.

sprzewciw wobec biciaDnia 30 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Sprzeciwu Wobec Bicia Dzieci.Dzień ten został zapoczątkowany przez amerykańską organizację EPOCH w 2006 roku. Został ustanowiony w celu przekonania rodziców i opiekunów dzieci do rezygnacji z przemocy i kar fizycznych. W naszym kraju zakaz bicia dzieci regulowany jest Ustawą o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie oraz Kodeksem rodzinnym i opiekuńczym.
 
Zapraszamy Rodziców do obejrzenia filmu związanego z tym Dniem i tą tematyką. Dostępny jest on pod tym linkiem.

niewierny tomasz1Radosnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, silnej wiary oraz siły do pokonywania codziennych trudności, nadziei na lepsze jutro. Niech serce zakrzyknie odkrytą tajemnicę , że Jezus Zmartwychwstał i że „Błogosławieni, którzy nie widzieli a uwierzyli.”

Drodzy nauczyciele, uczniowie i rodzice życzmy sobie pokoju w sercu, radości ze spotkania z najbliższymi przy świątecznym stole, smacznego święconego i nadziei na spotkanie w najbliższym czasie w murach szkoły, klasach i ławkach szkolnych z przyjaciółmi, ze sobą nawzajem.

 

Rada Rodziców SP1 w Myślenicach

rekrutacjaZapraszamy do zapoznania się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi rekrutacji na nowy rok szkolny 2021/2022. Dostępne sa one w zakłądce "Rekrutacja" - pod tym linkiem.

 

Zapraszamy do naszej szkoły! :)

 

strategia gminyTrwają prace przygotowawcze do opracowania nowej Strategii Rozwoju Gminy Myślenice na lata 2022-2032. Obecnie prowadzona jest diagnoza obszaru Gminy, która ma stanowić podstawę do Strategii. Zarówno diagnoza jak i sama Strategia będzie realizowana ze szczególnym uwzględnieniem partycypacji społecznej. Jest to założenie, w myśl którego do opracowania dokumentu Strategii, angażowane jest szerokie grono interesariuszy, szczególnie mieszkańcy gminy.

Back to top