Szkoła Podstawowa nr 1
Previous Next
1 2 3 4

Najważniejsze informacje

INFORMACJA O ROKU SZKOLNYM 2020/21 - KLIKNIJ TUTAJ.

PROCEDURY ZWIĄZANE Z COVID-19 - KLIKNIJ TUTAJ.

Klauzula Rodo w czasie nauki zdalnej - KLIKNIJ TUTAJ.

Projekt "Zdalna szkoła" - kliknij tutaj.

Dokument o nauczaniu zdalnym w naszej szkole - kliknij tutaj.

Nasza szkoła przystąpiła do programu edukacyjnego, którego organizatorem jest ZUO Myślenice wraz z UMiG Myślenice. Konkurs szkolnej segregacji odpadów „Akcja segregacja za jeden grosik” polega na selektywnej zbiórce odpadów w gospodarstwach domowych i szkolnych. Uczniowie dostarczają wysegregowane odpady do szkół, a placówki oświatowe otrzymują nagrody pieniężne. Dla najlepszych dodatkowo ufundowane zostaną wartościowe bony.

Selektywnej zbiórce odpadów podlegają: plastikowe butelki PET po napojach, makulatura, puszki aluminiowe, baterie, zakrętki.

Przygotowanie opakowań: butelki PET – puste, bez płynów, makulatura – sucha, spakowana w paczki związane sznurkiem, puszki aluminiowe po napojach – opróżnione.

Zebrane kilogramy odpadów będą przeliczane na punkty. Za 1 kilogram: butelki PET – 30pkt, makulatura – 20pkt, puszki – 280pkt, baterie – 50pkt.

 

Akcja segregacja w naszej szkole będzie trwała od 24 stycznia do 14 maja 2020r.!!! Nasza szkoła przystępuje do niego z opóźnieniem, dlatego zwracamy się z serdeczną prośbą do rodziców aby pomogli nam w tej akcji. W klasach 1-3 - nauczyciele wychowawcy ustalą z dziećmi terminy zbiórki surowców. W klasach 4-7 - zbiórka odbywać się będzie codziennie (w godzinach pracy szkoły). O dostarczonych surowcach należy poinformować: panią woźną lub pana konserwatora, a w godzinach popołudniowych panie z obsługi. Surowce muszą być zważone (nie podajemy ilości sztuk tylko wagę), spakowane i podpisane z podaniem klasy. Wyznaczeni przez wychowawców uczniowie w każdej klasie będą zapisywać ilości przyniesionych surowców, aby można było wpisać stosowne pochwały.

Nie będzie już osobnej zbiórki makulatury, która była zapowiadana na początku roku szkolnego. W związku z krótkim czasem realizacji akcji zwracamy się z apelem o mobilizacje rodzin i pomoc w zbiórce.

Uzyskane fundusze będą wykorzystane w NASZEJ SZKOLE i dla NASZYCH UCZNIÓW!

Koordynator akcji

mgr Krystyna Oliwa

Zadzwoń do nas
12 272 13 38
sp1myslenice@interia.pl
Jana Sobieskiego 1, Myślenice

Back to top