ekomania banerEKOMania to kolejny projekt ekologiczny, w którym uczestniczyła nasza szkoła. Pierwsza część obejmowała zajęcia ze znanym już uczniom teatrzykiem kamishibai. Druga część to przygotowane dla klasy 7a zajęcia outdoorowe na niskim parku linowym.

 

W pierwszej części uczestniczyły klasy czwarte. Tłem zajęć był teatrzyk kamishibai, japoński wynalazek sprzed 2000 lat, przy pomocy którego przedstawione zostały dwie historie: „Tata buduje namiot” oraz „Mój przyjaciel Kemushi”. Część warsztatowa, nawiązująca do tematu ekologii, polegała na… hałasowaniu. Uczniowie uzbrojeni w młotki, gwoździe i włóczkę przygotowali piękne prace przestrzenne. Podjęta też została dyskusja o zasadach segregacji śmieci i o gatunkach inwazyjnych.

 

Druga część przeprowadzona została dla klasy siódmej w Parku Jordana. Między drzewami rozwieszone zostały stalowe i alpinistyczne liny, wokół których organizatorzy rozsypali… śmieci. 70 sztuk różnego rodzaju śmieci miało trafić do odpowiednich worków. Drugim celem była współpraca i komunikacja. Uczniowie sprawnie posprzątali teren i nieźle odgadli, gdzie który śmieć ma trafić. Chociaż nie obyło się bez błędnych decyzji. Problematyczne okazały się takie śmieci jak opona, myszka komputerowa, naczynia ceramiczne i płyty CD. A czy rodzice wiedzą, gdzie powinny trafić tego typu nieoczywiste odpady?

 

Inicjatorem zajęć była Szkolna Rada Rodziców, organizatorem stowarzyszenie Team Ingarden. Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

 

Zapraszamy do oglądnięcia fotorelacji z zajęć:

Galeria 1 – kliknij tutaj.

Galeria 2 – kliknij tutaj.

 

Maja Ingarden

 

IMG_3963
logo_ekomalopolska_pionowe
ekomania_baner
IMG_3312
IMG_3316
IMG_3449
IMG_3511
IMG_3676
IMG_3941
IMG_3955

Back to top