marsz na orientacjeW dniu 1 czerwca 2021 roku klasy 8a i 7a wraz z wychowawczyniami Panią Katarzyną Twardosz i Panią Teres Salawą - Ogórek oraz Paniami Jadwigą Lenart i Ireną Chwiej udały się do miejscowości Klucze, aby uczestniczyć w zawodach w marszach na orientację. Odbywały się one w przepięknych Lasach Błędowskich.

 

Jednym z wymogów uczestnictwa było to, że ta gra terenowa przewidziana była dla drużyn dwuosobowych. Już na starcie dostaliśmy specjalne mapy do tej zabawy, które były w pewien sposób utrudnione. Zostaliśmy poproszeni również o to, aby na czas gry nie używać telefonów komórkowych, inaczej nie byłoby to fair play.

 

Każda drużyna miała wyznaczoną inną godzinę startu. Warto wspomnieć też o tym, że na jedną drużynę przypadała jedna karta startowa, którą podbijaliśmy perforatorem po odnalezieniu punktu kontrolnego zaznaczonego na mapie. Do odnalezienia było 16 takich punktów, ale dla utrudnienia organizatorzy dodali jeszcze kilka. Każda drużyna miała 100 minut na wykonanie tego zadania. Pomimo tego, że 100 minut to naprawdę dużo czasu, każda z drużyn bardzo się spieszyła. Nie wszyscy zdążyli na czas dotrzeć na metę.

 

Każda z drużyn spisała się znakomicie, ale na szczególne wyróżnienie zasługują Marcel Stąsiek i Roch Czernecki, którym udało się zająć 2 miejsce w kategorii młodzieżowej. Nie można zapominać też o drugim sukcesie, jakim było zajęcie 3 miejsca w tej samej kategorii przez Aleksandra Wachowskiego oraz Antoniego Bylicę. Każdy z powyżej wymienionych chłopców, jest uczniem klasy 8a.

 

Wszystkim bardzo podobała się ta wycieczka i byli bardzo zadowoleni, że mieli okazję wziąć udział w zawodach. Dla wszystkich był to pierwszy kontakt z orienteeringiem. Po zawodach zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia na Pustyni Błędowskiej.

 

Roch Czernecki 8a

 

DSCF0853
DSCF0863
DSCF0833
DSCF0836
DSCF0838 (2)
DSCF0839
DSCF0841
DSCF0842 (3)
DSCF0844
DSCF0845
DSCF0849

Back to top