wirtualny teatrDo Myślenic na 3 dni zawitał Wirtualny Teatr Historii, który odwiedził 20 wybranych miast w Polsce w tym naszą małą ojczyznę - Myślenice. We wtorek 21 września 2021 roku klasa 8a na lekcji historii pod opieką Pani Jadwigi Lenart odwiedziła patriotyczną wystawę. Pokaz odbywał się w ciężarówce zaparkowanej na placu Kilińskiego (powszechnie znanym jako „koński rynek”). Już od pierwszej chwili wystawa zrobiła na nas duże wrażenie. Było to coś innowacyjnego, ale jakże powszechnego. Naszą uwagę przykuły przede wszystkim barwy oraz grafika. Kolory nawiązywały do naszej narodowej flagi, a grafiki do godła polskiego. Cały projekt nazywał się „Wirtualny Teatr Historii – Niepodległa’’.

 

Po kilku minutach weszliśmy do środka. Naszym oczom ukazały się ogromne ekrany multimedialne, na których mogliśmy dogłębnie poznawać historię Polski podczas II wojny światowej. Dodatkowo Pani przewodnik opowiadała o wydarzeniach i ciekawostkach z tamtego okresu. Na początku została przedstawiona nam animacja, której celem było wprowadzenie nas w ten temat. Animacja bardzo nam się spodobała, w krótkim czasie w świetnej formie wizualnej zostały przedstawione wszystkie najważniejsze wydarzenia z czasów odzyskania przez Polskę niepodległości i z okresu II Rzeczypospolitej.

 

Oprócz hologramowych wizualizacji pewnych przedmiotów mogliśmy zobaczyć makietę Polskiego Pawilonu. Zbudowano go na Międzynarodowej Wystawie Sztuki Dekoracyjnej i Wzornictwa w Paryżu w 1925 roku. Jedną z ostatnich atrakcji był hologram Józefa Piłsudskiego opowiadającego żart. Tym miłym akcentem zakończyliśmy naszą podróż po dziejach Polski wraz z Wirtualnym Teatrem Historii. Podczas naszego pobytu mieliśmy zaszczyt spotkać pana burmistrza Jarosława Szlachetkę, który przyszedł również obejrzeć wystawę.

 

Jako pamiątkę zostawiliśmy nasze wpisy w księdze gości. Jednak największą pamiątką zostaną dla nas wspomnienia i wiedza, którą pozyskaliśmy przez ten czas. Wystawę zwiedzili też uczniowie klasy 8b i klasy siódme.                                                                                                   

 

Maria Olesek oraz Julia Wątor 8a

 

fot. Danuta Madej
historia1
historia4
historia5
historia7
historia8

Back to top