bochnia 2a 2bZABYTKOWA KOPALNIA SOLI W BOCHNI to najstarsza na ziemiach polskich kopalnia, w której rozpoczęto wydobycie soli kamiennej. Jej początki sięgają 1248 r.

 

14 czerwca 2021 r. uczniowie klasy II a i II b wraz z opiekunami – Panią Edytą Ptasińską-Figuła, Panią Marzeną Górką, Panią Anną Michalik oraz Panią Iwoną Zachariasz zwiedzili najstarszą w Polsce Kopalnię Soli w Bochni, która po prawie ośmiu wiekach wydobywania kruszcu, wygląda dziś jak podziemne miasto.

 

Po spotkaniu z przewodnikami, zwiedzanie rozpoczęli od zjazdu pod ziemię  szybem Campi. Tuż po zjeździe pod ziemię, na uczestników wycieczki czekała kolejka.  Kolejka jechała dość szybko, ale po drodze można było zobaczyć wiele zabytków, postaci i ciekawych, zagadkowych miejsc. Zwiedzanie kopalni ma charakter podróży w czasie, w którą również zostali zabrani uczniowie, dzięki projekcji multimedialnej trasy turystycznej.

 

Pobyt w kopalni okazał się niezwykłą przygodą, interesującą lekcją oraz świetną zabawą! :)

 

Edyta Ptasińska-Figuła, Anna Michalik

 

wyczieka_2a_ (1)
wyczieka_2a_ (1)
wyczieka_2a_ (2)
wyczieka_2a_ (2)
wyczieka_2a_ (3)
wyczieka_2a_ (3)
wyczieka_2a_ (4)
wyczieka_2a_ (4)
wyczieka_2a_ (5)

Back to top