kartka z kalendarzaTym razem historia dzieje się wokół nas. Dokładnie 81 lat temu 23 czerwca 1940 roku w Myślenicach miało miejsce wydarzenie, które zostało nazwane i zapamiętane we współczesnej nauce jako ,,Czarna niedziela w Myślenicach’’.

 

Co takiego się wydarzyło?

 

Temat przybliżą Wam poniższe prezentacje przygotowane w bieżącym roku szkolnym przez Waszych kolegów.

Prezentacja nr 1 - autor Damian Chwistek - kliknij tutaj.

Prezentacja nr 2 - autorki: Anna Kasperek, Elżbieta Matoga - kliknij tutaj.

 

Warto poświęcić kilka chwil na zapoznanie się z wydarzeniami tego okresu i refleksję nad bohaterskimi postawami ludzi, którzy żyli na tej samej ziemi, na której i my codziennie funkcjonujemy. Zachęcam do zapoznania się z załączonymi prezentacjami.

 

23 czerwca 2021 roku przy tablicy upamiętniającej zabitych Myśleniczan, a wmurowanej na obecnym budynku Komendy Powiatowej Policji o godzinie 10 zostaną złożone kwiaty, zapalone znicze na dowód, że wiemy, pamiętamy i dziękujemy…

 

Cześć i chwała bohaterom! Jesteśmy im winni naszą pamięć i szacunek! 

Jadwiga Lenart

Back to top