zywa lekcja biologiiWe wtorek 22 czerwca klasa 7b wraz z klasą 6a, naszymi wychowawczyniami (p. Krystyną Oliwą, p. Magdaleną Miętką) oraz opiekunami (p. Katarzyną Twardosz, p. Krzysztofem Dziurą) wyjechała na wycieczkę do Krakowskiego Ogrodu Zoologicznego. Była to dla nas „żywa lekcja biologii”, której tematem był „Przegląd i znaczenie ssaków”.

 

Po dotarciu na miejsce zostaliśmy podzieleni na kilkuosobowe grupy. Naszym zadaniem było zebranie informacji, sfotografowanie wybranych okazów zwierząt i uzupełnienie przygotowanych wcześniej kart pracy. Cześć z nas wzięła również udział w edukacyjnej grze terenowej. Podczas pobytu w ZOO mogliśmy podziwiać : różne gatunki ryb, płazów (w tym aksolotle), gadów, ptaków oraz główny temat naszych zajęć czyli ssaki np. jaguary, pumę, żyrafy, słonie, antylopy, kozy.

 

W jednej z alejek spotkaliśmy też pawia, który bardzo chętnie prezentował swoje okazałe pióra i niczym model ozował do zdjęć.

 

Choć było upalnie, udało nam się zobaczyć wszystkie zwierzęta. Z pewnością możemy uznać tę wycieczką za udaną. Nauka biologii w jej bezpośrednim otoczeniu jest dużo łatwiejsza i przyjemniejsza. Zobaczenie żywych zwierząt pozwoliło nam: lepiej je poznać i zapamiętać, łatwiej jest nam rozróżnić poszczególne gromady kręgowców, podać ich cechy charakterystyczne. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy i wszystkim polecamy odwiedzenie mieszkańców Krakowskiego Ogrodu Zoologicznego.

 

Emilia Jąkała, 7b

 

zywa_lekcja_biologii (16)
zywa_lekcja_biologii (17)
zywa_lekcja_biologii (18)
zywa_lekcja_biologii (19)
zywa_lekcja_biologii (20)
zywa_lekcja_biologii (21)
zywa_lekcja_biologii (22)
zywa_lekcja_biologii (23)
zywa_lekcja_biologii (1)
zywa_lekcja_biologii (2)
zywa_lekcja_biologii (3)
zywa_lekcja_biologii (4)
zywa_lekcja_biologii (5)
zywa_lekcja_biologii (6)
zywa_lekcja_biologii (7)
zywa_lekcja_biologii (8)
zywa_lekcja_biologii (9)
zywa_lekcja_biologii (10)
zywa_lekcja_biologii (11)
zywa_lekcja_biologii (12)
zywa_lekcja_biologii (13)
zywa_lekcja_biologii (14)
zywa_lekcja_biologii (15)

Back to top