dziennik elektroniczny  plan lekcji  zastępstwa

PRZEKAŻ NASZEJ SZKOLE 1,5% PODATKU - KLIKNIJ TUTAJ.

REKRUTACJA 2024/2025 - KLIKNIJ TUTAJ.

KONKURSY Z OKAZJI 150-LECIA SZKOŁY - KLIKNIJ TUTAJ.

DNI WOLNE W 2 PÓŁROCZU - KLIKNIJ TUTAJ.

1.06 - 26.06.2020

Materiały do lekcji (plik pdf) - kliknij tutaj.

Załączniki do lekcji - kliknij tutaj.

25.05 - 29.05.2020

18.05 - 22.05.2020

Materiały do lekcji (plik pdf) - kliknij tutaj.

Krzyżówka - kliknij tutaj.

Zegar - kliknij tutaj.

Matematyka - kliknij tutaj.

14.05 - 15.05.2020

Materiały do lekcji (plik pdf) - kliknij tutaj.

Czarna owieczka - kliknij tutaj.

11.05 - 13.05.2020

Materiały do lekcji (plik pdf) - kliknij tutaj.

Zajęcia rozwijające 12.05 - kliknij tutaj.

5.05 - 8.05.2020

Materiały do lekcji (plik pdf) - kliknij tutaj.

Czytanie ze zrozumieniem - kliknij tutaj.

Kolorowanka - kliknij tutaj.

29.04 - 30.04.2020

27.04 - 28.04.2020

23.04 - 24.04.2020

20.04 - 22.04.2020

15.04 - 17.04.2020

6.04 - 8.04.2020

2.04 - 3.04.2020

Karta pracy - kliknij tutaj.

Zabawa z matematyką - kliknij tutaj.

Czytanie ze zrozumieniem - kliknij tutaj.

30.03.2020 - 1.04.2020

25.03.2020r - środa

Moi drodzy uczniowie!

Wczoraj była mowa o piramidzie żywienia, a dziś zaglądamy do książki kucharskiej... Ja od rana szukam pysznej potrawy na dzisiejszy obiad. Myślę, że pomożecie dziś mamie, tacie lub babci przy przygotowaniu pysznego posiłku.

Zastanów się gdzie można jeszcze znaleźć przepisy na dania? Przeglądnij różne książki kucharskie lub poradniki kulinarne, które masz w domu. Na co jeszcze można znaleźć przepisy? (np. sałatki, desery, ciasta, lody, przetwory). Porozmawiaj na ten temat z mamą, babcią lub ciocią.

Każdy przepis ma schemat: składniki i sposób wykonania.

Przeczytaj wierszowane przepisy kulinarne podręcznik str. 34-35.

Podręcznik str. 35, zadanie 1 (nazwę potrawy napisz kolorem, a składniki napisz jeden pod drugim).

Zrób sobie przerwę na ćwiczenia. Wykonaj: 5 brzuszków, 10 pajacyków, 10 przysiadów zrób 2 dowolne ćwiczenia.

Ćwiczenia edukacja polonistyczna str. 42, zadanie 1, 2 (np.: można dopisać ogórkowa, lody, oregano) oraz zadanie 3.

Ćwiczenia edukacja polonistyczna str. 43, zadanie 4 (spokojnie to zadanie możesz zrobić na poniedziałek).

DLA CHĘTNYCH. Po tak opracowanej lekcji myślę, że bez problemu poradzisz sobie w kuchni!!!!;-) W wolnej chwili (może być weekend) przygotuj samodzielnie lub z pomocą dorosłego dowolną potrawę (może być np.: sałatka, deser, nawet sok itp.). Nagraj film jak przygotowujesz to danie lub zrób zdjęcia albo rysunek. Wyślij do mnie.J J J

DLA CHĘTNYCH. Zagraj: LINK

26.03.2020r - czwartek

Witajcie!

Zaczynamy kolejny dzień ;-)

Przeczytaj tekst z podręcznika str. 36-37. Spróbuj odpowiedzieć na pytanie 1 i 2 pod tekstem.

Przeczytaj głośno i uważnie informację w zielonej ramce - „Dotrzymywanie obietnic”.

Jak myślisz: Dlaczego należy dotrzymywać obietnic? Co się dzieje, kiedy nie spełnimy danej obietnicy? (postaraj się porozmawiać na ten temat z rodzicami).

Niespełnianiu obietnicy towarzyszą rozczarowanie, irytacja i złość. Obiecujemy w ważnych momentach naszego życia, ale i na co dzień – w domu, w szkole. Często mówimy: zadzwonię, odpiszę, zrobię, kupię, pomogę ci, posprzątam… Niedotrzymanie słowa może mieć ważne przyczyny, np. choroba, plany rodziców, zmęczenie, niespodziewane wydarzenia. Może też jednak wynikać z lenistwa.  W każdym przypadku ważna jest rozmowa w cztery oczy, wyjaśnienie i słowo przepraszam.

Zapisz w zeszycie (edukacja polonistyczna) datę i na kolorowo podane zdanie:

Staraj się dotrzymywać danego słowa, a jeśli się to nie uda, przeproś i podaj powód.

Wykonaj w ćwiczeniach edukacja polonistyczna str. 44, zadanie 1 (kropka dla chętnych), zadanie 2 i 3. Przepisz do zeszytu rymowankę (może być kolorem).

Wykonaj w ćwiczeniach edukacja polonistyczna str. 45 zadanie 4, i kropka przy 5 zadaniu (czyli ułóż trzy pytania do ilustracji i zapisz je w zeszycie).

Sprawdzam siebie str. zadanie 1 i 2.

Karta pracy - dodawanie i odejmowanie w zakresie 50. LINK

27.03.2020r.- piątek

Dzień dobry :)

Dziś zaczniemy tematy o wiośnie. Spokojnie nic się nie martw wrócimy w kolejnym tygodniu do tych tematów, które opuściłam. Myślę, że każdy z Was już zauważył oznaki wiosny. W moim ogrodzie już jakiś czas temu pojawiły się pierwsze kwiaty czy też bazie na drzewach. A u Ciebie?

Wysłuchaj piosenki oraz zaobserwuj, jakie zmiany zachodzą w przyrodzie. LINK

Przeczytaj wiersz w podręczniku na str. 46 pt. "Pobudka".

Wykonaj ćwiczenia edukacja polonistyczna str. 58, zadanie 1 i kropkę, zadanie 2 (kropka dla chętnych).

Wykonaj ćwiczenia edukacja polonistyczna str.58, zadanie 3 i 4. Wyrazy z utratą dźwięczności – ćwiczenia ortograficzne

jochymik

Wykonaj w potyczkach ortograficznych str. 52, zadanie 1.

Poruszaj się trochę: KLIKNIJ TUTAJ

Powtórz części mowy KLIKNIJ TUTAJ

Poćwicz tabliczkę mnożenia.

Posprzątaj swój pokój :-)