Komunikat o ocenach - KLIKNIJ TUTAJ.
Lekcja – 24.06.2020r. - KLIKNIJ TUTAJ.
Lekcja – 10.06.2020r. - KLIKNIJ TUTAJ.
Lekcja – 3.06.2020r. - KLIKNIJ TUTAJ.
Lekcja – 27.05.2020r. - KLIKNIJ TUTAJ.
Lekcja – 20.05.2020r. - KLIKNIJ TUTAJ.
Lekcja – 13.05.2020r. - KLIKNIJ TUTAJ.
Lekcja – 6.05.2020r. - KLIKNIJ TUTAJ.
Lekcja – 29.04.2020r. - KLIKNIJ TUTAJ.
Lekcja – 22.04.2020r. - KLIKNIJ TUTAJ.
Lekcja – 15.04.2020r. - KLIKNIJ TUTAJ.
Lekcja – 1.04.2020r. - KLIKNIJ TUTAJ.
Data dodania: 24.03.2020.
Dzień dobry,
Do dnia 1 kwietnia 2020r. proszę Was o przesłanie zaprojektowanych przez Was DYWANÓW i KILIMÓW w formie zdjęcia lub skanu na maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Jeżeli ktoś nie posiada w domu podręcznika do plastyki - Do dzieła! może bezpłatnie do końca roku szkolnego korzystać z e- podręczników, po zarejestrowaniu się przez rodzica /w imieniu ucznia/ na: ebooki.nowaera.pl
Natomiast jeżeli ktoś już wykonał swój dywan może zastanowić się nad kolejną pracą, a będzie to PROJEKT WZORU NA TKANINĘ.
Celem tego zadania jest zapoznanie się z pojęciem kompozycji otwartej i jej zastosowanie.
Podręcznik do plastyki dla klasy 5-ej, str. 50. lub uważne przeczytanie tekstu poniżej:
KOMPOZYCJA OTWARTA, to taki układ elementów, który sprawia wrażenie, jakby nie kończył się na płaszczyźnie obrazu /w tym wypadku na naszej kartce papieru A4/ ale rozciągał się poza nią, zarówno wzdłuż i wszerz możemy tą kompozycję kontynuować. Dzieje się tak ponieważ ukazujemy na naszej pracy całe elementy, jak również ich fragmenty co sugeruje, że rozciągają się one również poza wyznaczonym obszarem.
Dlatego też dobrym przykładem są tutaj tkaniny, materiały, wykładziny w różne wzory, które nie kupujemy na sztuki /jak dywany/ a na metry czy centymetry i nie ma to znaczenia bo układ elementów jest zawsze taki sam.
POSZUKAJ w swoim otoczeniu przykładów różnych wzorów na tkaninach. ZOBACZ jak przedstawione elementy-wzory układają się na nich.
SPOSÓB WYKONANIA:
- na kartce formatu A4,
- farbami, tuszem lub kredkami,
- technika stempli ziemniaczanych /ale tylko pod nadzorem rodzica lub starszego rodzeństwa/, pieczątek gotowych lub wykonanych np. z plasteliny lub rysunku
- wzory które wymyślisz mogą być dowolne, zastanów się co chciałbyś z takiej tkaniny uszyć; może pościel ze swoimi ulubionymi bohaterami lub zasłony do pokoju w piękne kwiaty czy narzutę na łóżko w sportowe wersje samochodów – WYBÓR NALEŻY DO CIEBIE!!
Na prace ta czekam do 7 kwietnia 2020r.
Fajnych pomysłów życzę,
Beata Baczyńska
Data dodania: 18.03.2020.
Dzień dobry!
W związku z zaistniałą sytuacją będziecie tworzyć w zaciszu domowym w wybranym przez Was wolnym czasie lub zasiądźcie do pracy zgodnie z planem lekcji, w dniu kiedy mamy plastykę.
Przez ten tydzień bardzo proszę o wykonanie pracy plastycznej do tematu "Ozdobny dywan, kilim lub gobelin" – dodatkowo proszę o sprawdzenie znaczenia słów, których znaczenia nie jesteście pewni jak; kilim, gobelin czy arras.
Praca powinna być wykonana na kartce z zeszytu w kratkę, w formacie A5 /jeżeli posiada margines to tak go wkomponujcie żeby był elementem kompozycji /, kredkami ołówkowymi, cienkopisami żelowymi lub pisakami. BARDZO WAŻNE; W KOMPOZYCJI ZAMKNIĘTEJ CENTRALNEJ !!!
O tym, czym jest kompozycja wspominamy prawie na każdych zajęciach, jednak dla przypomnienia i utrwalenia wiadomości odsyłam do podręcznika do plastyki dla kl. 5-ej, str.44-45 oraz str. 46, ze szczególnym wyjaśnieniem kompozycji centralnej.
PAMIĘTAMY, że kompozycja zamknięta stanowi jedną niepodzielną całość do, której już nic nie możemy dodać. Zobaczcie na przykłady dywanów, kupujemy je na sztuki, które stanowią jedna całość a nie połowę czy np. dwa lub trzy metry, tak jak wykładzinę...ale o tym już następnym razem.
Teraz życzę Wam miłego tworzenia i czekam na Wasze piękne dywany, z których po powrocie utworzymy jeden duży!!!
Prace podpisane proszę przechować w teczce lub koszulce.
W razie pytań proszę pisać.
Pozdrawiam,
Beata Baczyńska