Nasza szkoła przystąpiła do programu edukacyjnego, którego organizatorem jest ZUO Myślenice wraz z UMiG Myślenice. Konkurs szkolnej segregacji odpadów „Akcja segregacja za jeden grosik” polega na selektywnej zbiórce odpadów w gospodarstwach domowych i szkolnych. Uczniowie dostarczają wysegregowane odpady do szkół, a placówki oświatowe otrzymują nagrody pieniężne. Dla najlepszych dodatkowo ufundowane zostaną wartościowe bony.

Selektywnej zbiórce odpadów podlegają: plastikowe butelki PET po napojach, makulatura, puszki aluminiowe, baterie, zakrętki.

Przygotowanie opakowań: butelki PET – puste, bez płynów, makulatura – sucha, spakowana w paczki związane sznurkiem, puszki aluminiowe po napojach – opróżnione.

Zebrane kilogramy odpadów będą przeliczane na punkty. Za 1 kilogram: butelki PET – 30pkt, makulatura – 20pkt, puszki – 280pkt, baterie – 50pkt.

szczescie mikolajka22 marca 2023 r. uczniowie klas 3, 4, 5 i 6 wraz z wychowawcami obejrzeli film „Szczęście Mikołajka" w myślenickim Kinie Muza. Swoje wrażenia opisał Janek Kornacki z klasy 6.

Link do informacji na temat filmu - kliknij tutaj.

polskaflagaDzisiaj 1 września. Ważne jest, abyście pamiętali, że dzisiejszy dzień to nie tylko symboliczna data powrotu do szkolnych ław i rozpoczęcia nowego roku szkolnego, ale przede wszystkim niezwykle ważna rocznica historyczna, którą powinniśmy wspominać i o której zawsze powinniśmy pamiętać.

11 1111 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Zapraszamy wszystkich do udziału w uroczystościach. Szczegółowy harmonogram tego dnia dostępny jest pod tym linkiem lub na plakacie poniżej.

Zapraszamy do udziału! :)

Przypominamy, że dzień 11 listopada (środa) jest naszym świętem narodowym i w tym dniu nie ma zajęć szkolnych.

W dniu 12 listopada 2019r. na lekcjach 2 i 3 klasy 6, 7 SP 1 i klasy 7, 8 SP2 wychodzą do MOK- isu na uroczystą akademię z okazji Święta Niepodległości 11 Listopada. Klasy na akademię wychodzą pod opieką wyznaczonych nauczycieli o godz. 8:45.

Nauczyciele uczący na 1 lekcji sprowadzają uczniów do szatni o godz. 8:40 i sprawują opiekę nad nimi do przerwy.

SP1 – klasy 6 i 7

Klasa 7a - mgr Katarzyna Twardosz

Klasa  7b – mgr Teresa Salawa – Ogórek

Klasa 6a – mgr Magdalena Miętka

Klasa 6b – mgr Przemysław Senderski

ogloszenie1Przypominamy, że w dniu jutrzejszym (piątek 14.10) nie odbywają się zajęcia dydaktyczne.

fluoryzacjaW czwartek 24 października będzie miała miejsce dla klas 1-6 fluoryzacja. Przypominamy o przyniesieniu własnych szczoteczek do zębów :)

4majaZgodnie z uchwałą rady pedagogicznej z września 2019r. dzień 4 maja 2020r. jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. W tym dniu nie odbywają się żadne zajęcia dydaktyczne.

Życzymy miłego spędzenia czasu i zapraszamy na zajęcia w dniu 5 maja 2020r. od godziny 8.30!

Dyrektor szkoły

Miło nam poinformować, że dzięki pomocy Urzędu Marszałkowskiego nasza szkoła otrzymała maszt, na którym powiewa biało-czerwona flaga. To kolejne działanie, które przybliży naszym uczniom znaczenie patriotyzmu, na który tak zwracamy uwagę w Szkole Podstawowej nr 1.

Cieszymy się, że dzięki niemu będziemy jeszcze lepiej przezywać uroczystości patriotyczne w naszej szkole!

1 2 3 4 5

Informujemy, że w naszej szkole do dnia 24 stycznia, jest prowadzona zbiórka na rzecz krakowskiego schroniska dla zwierząt. Nasza akcja jest odpowiedzią na zaproszenie do wsparcia projektu pod nazwą "Zwolnieni z teorii", której pomysłodawcą jest młodzież skupiona w organizacji „Smile maker”. Celem tych młodych ludzi jest działanie , które wywołuje u ludzi radość i uśmiech. Starają się to robić na różne sposoby o czym mówi absolwentka Gimnazjum nr 1 w Myślenicach - Aneta. Tym razem chcą wywołać radość u miłośników zwierząt, jak również u nich samych poprzez zapewnienie im dobrej opieki.

Aneta zapewnia nas, że na ich Facebooku, tj. na profilu „smile maker", będziemy mogli zobaczyć relację z tej akcji i wywiad z właścicielem schroniska.

Potrzebne artykuły  prosimy przynosić do sali nr 13. Są to koce, ręczniki, pościele, smycze, obroże, zabawki i karma dla psów i kotów .

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH DO UDZIAŁU W ZBIÓRCE!

Wolontariusze "Jedynki"