kopalnia bochnia15 listopada 2021 r. uczniowie klasy Ia i Ib wraz z opiekunami – Panią Edytą Jochymik, Panią Barbarą Kaperek oraz Panią Justyną Janią zwiedzili najstarszą w Polsce kopalnię soli w Bochni.

 

W unikatowym labiryncie solnych korytarzy, czekało na nas wiele niespodzianek. Już sam zjazd do kopalni szybem Campi był wielkim przeżyciem. Tuż po zjeździe czekała na nas podziemna kolejka, którą przebyliśmy kilometrową trasę pomiędzy szybami.

 

Zwiedzanie kopalni ma charakter podróży w czasie, a dzięki interaktywnym inscenizacjom uczniowie poznali historię wydobycia soli oraz trud górniczego fachu. W opowiadaniu o historii bocheńskiej kopalni przewodnikom pomagali między innymi polscy królowie, żupnicy genueńscy czy duch Cystersa. Jedną z wielu atrakcji było także zwiedzanie kaplicy św. Kingi oraz spotkanie Skarbnika, dobrego ducha bocheńskiej kopalni. 

 

Pobyt w kopalni okazał się niezwykłą przygodą, interesującą lekcją oraz świetną zabawą. Wycieczkę należy zdecydowanie zaliczyć od udanych.

 

Edyta Jochymik

Barbara Kaperek

Justyna Jania

 

bochnia2021 (1)
bochnia2021 (2)
bochnia2021 (3)
bochnia2021 (4)
bochnia2021 (5)

Back to top