muzeum inzynierii 14Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem. (Konfucjusz)

16 listopada 2021 r. uczniowie klasy III a i II b wraz z opiekunami Panią Edytą Ptasińska-Figuła, Panią Magdaleną Kocur, Panią Justyną Jania, Panem Marcinem Gmyrkiem oraz opiekunami uczniów odwiedzili Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie.

Podzieleni na trzy grupy uczestniczyliśmy w dwóch lekcjach i warsztatach. W strefie kreatywności budowaliśmy z wykorzystaniem dużych klocków miasto przyszłości. Braliśmy udział w lekcji pt. ”Świat kolorów” połączonej z oglądaniem interaktywnej wystawy edukacyjnej pt.: „Więcej światła”.  Jej celem było objaśnienie natury światła poprzez zaproszenie do samodzielnego wykonania eksperymentów. Na stanowiskach interaktywnych można było porównać wady i zalety lamp, sprawdzić ich wydajność świetlną i zużycie energii elektrycznej oraz zapoznać się ze sposobami wytwarzania światła w stosowanych powszechnie lampach elektrycznych.

Z dużym zainteresowaniem braliśmy udział w warsztatach pt. „Gęstość czyli tańczące rodzynki”. Każdy uczestnik samodzielnie wykonywał doświadczenia pod opieką edukatora.

Taki wyjazd to wielka skarbnica wiedzy. Pobyt w muzeum przyniósł nam dużo wrażeń, emocji, okazał się niezwykłą przygodą, interesującymi lekcjami, ale przede wszystkim świetną zabawą.

Edyta Ptasińska-Figuła, Magdalena Kocur,

Justyna Jania, Marcin Gmyrek