bn zyczenia2

„Jest w moim Kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny, przy wejściu pierwszej gwiazdy wieczornej na niebie,

Ludzie gniazda wspólnego łamią chleb biblijny, najtkliwsze przekazując uczucia w tym chlebie.”

Cyprian Kamil Norwid

Szanowni Rodzice, drodzy Uczniowie, Przyjaciele Szkoły Podstawowej nr 1 w Myślenicach!

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku 2024 życzymy wszystkim prawdziwie pogodnych Świąt Narodzenia Pańskiego, spokoju, zdrowia, uśmiechu i radości z przeżywania świątecznych chwil.

Niech przy świątecznym stole nie zabraknie ciepłej rodzinnej atmosfery, a Nowy Rok przyniesie ze sobą wiele dobrego, szczęście, pomyślność i zdrowie. Niech wszystkie dni w roku będą piękne jak wigilijny wieczór, a Wasze twarze i twarze Waszych najbliższych niech zawsze rozpromienia uśmiech. Gwiazda Betlejemska niech prowadzi Was do sukcesów, ku szczytom!

Dyrekcja Szkoły

gazeta myslenickaW "Gazecie Myślenickiej" pojawił się wywiad z P. Katarzyną Twardosz, nauczycielką matematyki w naszej szkole. Pani Kasia została uhonorowana Nagrodą Burmistrza za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktycznej w roku szkolnym 2022/2023.

Wywiad można przeczytać pod tym linkiem.

biblioteka szkolnaPlebiscyt na młodzieżowe słowo roku 2023, organizowany przez wydawnictwo naukowe PWN, zakończył pierwszy etap. Teraz my chcemy poznać słowa naszej szkolnej młodzieży. Zapraszamy wszystkich uczniów klas 4-8 do wzięcia udziału w głosowaniu na słowo roku 2023 w szkolnej bibliotece.

informacjaPrzypominamy, że dzień 1 listopada (Wszystkich Świętych) jest dniem wolnym. 2 i 3 listopada są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych. Szkoła prowadzi zajęcia opiekuńcze.

informacjaWykaz nauczycieli, wychowawców oraz pracowników szkoły w roku szkolnym 2023/2024 znajduje się pod tym linkiem.

Z głębokim smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 06. 08. 2023 r. zmarł Henryk Bidziński, nauczyciel, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Juliusza Słowackiego w Myślenicach do 1999 roku.

927207175636525629

wakacje

Rok szkolny 2022/2023 dobiegł końca i rozpoczęły się wakacje – czas zasłużonego odpoczynku po miesiącach wytężonej pracy i wysiłku. Wszystkim Wam – Dyrekcji, Nauczycielom, Pracownikom szkoły, Rodzicom i Uczniom życzymy, aby te wakacje były dobre, radosne i pełne wspaniałego wypoczynku.

informacjaZakończenie roku szkolnego odbędzie się 23.06.2023 roku (piątek). O godzinie 8:00 zapraszamy na uroczystą mszę święta w Sanktuarium NNMP w Myślenicach. Następnie udamy się na boisko szkolne, gdzie o godzinie 9:00 rozpocznie się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2022/2023.

Przypominamy, że obowiązuje strój galowy :)

W dniu 18 maja w Szkole Podstawowej w Borzęcie odbył się Gminny Konkurs Przyrodniczy dla uczniów klas trzecich. Naszą szkołę reprezentował Kacper Ordon z kl. 3a, który otrzymał wyróżnienie.

16.06.2023 r. ŚWIĘTO SPORTU KLAS 4 - 8!!! :)

miejska biblioteka myslenice logoNasza szkoła wzięła aktywny udział w akcji pt. "Jak nie czytam, jak czytam", organizowanej przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. ks. Jana Kruczka w Myślenicach.