karate2Karate dla dzieci to nie tylko poprawa ich kondycji i koordynacji ruchowej czy możliwość spotkania się z rówieśnikami i zabawy w grupie. To także nauka samodyscypliny, koncentracji oraz doskonalenia swojego charakteru. Karate uczy dojrzałości i skupienia.

 

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Myślenicach spełniają swoje pasje, również poza murami naszej szkoły. W dniu 8.05.2021 roku dwie uczennice z klasy Ia i Ib uczestniczyły w Międzynarodowym Turnieju Karate IKO Przełęcz Cup w Dukli. To cykliczny turniej, w którym wystartowało ponad 200 zawodników z 15 klubów. W tym myślenicka Akademia Karate Byakko, którą reprezentowała grupa składająca się z 26 zawodników z różnych grup wiekowych. Uczennica Nina Szczerbaniuk z klasy I b zdobyła srebrny puchar, zaś uczennica Wiktoria Niepsuj z klasy Ia zdobyła puchar brązowy.

 

Jesteśmy bardzo dumni z naszych uczennic, życzymy kolejnych sukcesów i powodzenia w dalszym rozwijaniu swoich pasji sportowych!

 

Magdalena Kocur, Edyta Baranek

 

karate

Back to top