siatkowkaUczniowie naszej szkoły przystąpili do IX Ogólnopolskiego konkursu literacko-plastycznego ,,SIATKÓWKA - SPORT CO ŁĄCZY, A NIE DZIELI”. Siatkówka to dyscyplina niezwykle popularna wśród młodych ludzi, co prawda nie wszyscy w nią grają, ale na pewno wielu kibicuje polskiej drużynie, bawiąc się przy tym wyśmienicie.

Konkurs składał się z dwóch kategorii, literackiej i plastycznej. W kategorii literackiej wzięły udział dwie uczennice: Alina Hajderek z klasy 7b, która napisała pracę na temat jednego dnia z kadrą narodową siatkarek lub siatkarzy oraz Emilia Jąkała również z klasy 7b, która napisała fraszkę poświęconą wybranej osobie z kadry narodowej.

W kategorii plastycznej, wzięło udział 12 uczniów:

Klasa 5a - Karolina Hodurek, Franciszek Koniuszy, Mateusz Mirek

Klasa 6a - Elżbieta Matoga

Klasa 7a - Maria Olesek, Julia Wątor, Dominik Drożdż

Klasa 7b - Anna Domagała, Katarzyna Domagała, Emilia Jąkała, Marika Janicka

Klasa 8b - Marta Mleczek

Uczniowie wykonywali portret wybranego polskiego siatkarza lub siatkarki techniką malarską lub rysunkową. Prace zostały przesłane do Zespołu Szkół w Byczynie, gdzie 6 maja zostaną ogłoszone wyniki konkursu. Prace możecie podziwiać w zamieszczonych zdjęciach poniżej, a my trzymamy kciuki za wszystkich uczniów i jesteśmy dumni z Waszych talentów. Opiekę nad uczniami sprawowały Pani Anita Wygona-Wątor oraz Pani Beata Baczyńska.

Anita Wygona-Wątor

siatkowka_2