4W piątek nasze uczennice brały udział w Gminnym Turnieju Piłki Nożnej w kategorii Igrzyska Dzieci – zajmując 1 miejsce!

W pierwszym meczu w fazie grupowej SP 1 doznało porażki 0-1 z SP 3 z Myślenic. Kolejny mecz z SP Bęczarka zakończył się naszym zwycięstwem 3:0. Ostatni mecz w grupie był dla nas kluczowy, ponieważ to on decydował, czy uda nam się awansować do fazy mistrzowskiej. Mecz z SP 2 był bardzo emocjonujący, na niespełna 4 minuty do końca przegrywaliśmy 0-1, natomiast cieszy postawa uczennic, ich zaangażowanie, wola walki oraz wiara w to, że jesteśmy w stanie wygrać ten mecz. Udało się nam zdobyć bramkę na 1-1, ale potrzebowaliśmy jeszcze więcej. Zatem padły kolejne na 2-1 oraz na 3-1. Wygrywając ten mecz zapewniliśmy sobie awans do fazy mistrzowskiej.

W tej fazie w końcówce meczu wygraliśmy 1-0 z SP Trzemeśnia. W ostatnim meczu ulegliśmy SP Borzęta 1-2. O ostatecznym zwycięstwie w turnieju decydowała „mała tabela”, ponieważ SP 1, SP 2 oraz SP Borzęta na swoich kontach w fazie grupowej posiadała 6 pkt. Jedna bramka zadecydowała o tym, że SP 1 wygrało turniej i awans do powiatu!

Gratuluję naszym uczennicom wspaniałej postawy, zaangażowania, woli walki oraz wiary w swoje umiejętności. Dziewczyny pokazały duży charakter! Już we wtorek jedziemy do Wiśniowej walczyć o dalsze sukcesy!

Wyniki grupowe:
SP 1 0:1  SP 3
SP 1 3:0 SP Bęczarka
SP 1 3:1 SP 2

Faza mistrzowska:
SP 1 1:0 SP Trzemeśnia
SP 1 1:2 SP Borzęta

Reprezentacja szkoły:
Milena Kasperek (6a), Julia Zając (6b), Anna Sobczak (6b), Kamila Rapacz (6b), Julia Łętocha (6b), Oliwia Podmokły (6b) Emilia Kaczorowska (5b), Weronika Korzycka (4b)

Opiekun: Maria Dziadkowiec-Zajma