tabliczka mnozenia2 października 2020 roku w naszej szkole obchodzony był Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W tym roku hasłem przewodnim były słowa: Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają! Wzięli w nim udział uczniowie klas III, IV i V.

 

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to dzień symboliczny. Dzień ten ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia oraz nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach na wypadek, gdyby u kogoś wystąpiły. W tym dniu poprzez wspólną zabawę nasi uczniowie połączyli się z ludźmi na całym świecie. Do akcji włączyło się bowiem kilka tysięcy szkół z różnych krajów świata.

Edukacja matematyczna jest bardziej efektywna, gdy jest połączona z zabawą. Dlatego też nasi wychowankowie uczestniczyli w różnego typu grach logicznych, oczywiście utrwalających znajomość tabliczki mnożenia. Była między innymi gra planszowa „Ćwiczę Tabliczkę Mnożenia” „Bingo”, domino, krzyżówka, kodowanie oraz kolorowanki i układanki. Uczniowie z klasy III pisali podczas zajęć krótkie, ale trudne testy z tabliczki mnożenia, a starsi w klasie IV i V uzupełniali łamigłówkę w postaci krzyżówki. Wyłonieni Eksperci Tabliczki mnożenia otrzymali certyfikaty i mieli możliwość walczyć o tytuł Mistrza i Wicemistrza Tabliczki Mnożenia danej klasy.

 

klasa IIIa

Mistrz Tabliczki Mnożenia - Eryk Dyrek

Wicemistrz Tabliczki Mnożenia - Kamil Jaroń

Klasa IIIb

Mistrz Tabliczki Mnożenia - Natalia Nowak

Wicemistrz Tabliczki Mnożenia - Katarzyna Basista

Klasa IVa

Mistrz Tabliczki Mnożenia - Magdalena Drożdż

Wicemistrz Tabliczki Mnożenia - Szymon Maksimowski

Klasa Va

Mistrz Tabliczki Mnożenia - Szymon Hodurek

Wicemistrz Tabliczki Mnożenia- Ewa Pawlikowska

 

Mistrzom i Wicemistrzom Tabliczki Mnożenia serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w następnych edycjach.

Monika Kozyra

Edyta Jochymik

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Back to top