Młodych pociągają wymagania i wysokie ideały. Jan Paweł II

"Wstańcie, chodźmy!" to hasło tegorocznego Dnia Papieskiego, który obchodziliśmy 13 października 2019 r. Tradycyjnie w tym dniu, w naszych kościołach zbierane są fundusze na stypendia dla uzdolnionej młodzieży, pochodzącej z małych miejscowości.

Również w parafii NN Maryi Panny w Myślenicach, została przeprowadzona taka zbiórka. Zadania tego bardzo chętnie podjęli się uczniowie wielu klas naszej szkoły oraz uczniowie klasy 8d SP nr 2. Po każdej Mszy świętej zbierali do puszek pieniądze na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Bardzo dziękuję wszystkim uczniom, w tym wolontariuszom naszej szkoły, za żywe zaangażowanie w to dobroczynne dzieło. Również dzięki Wam, wielu młodych ludzi będzie mogło realizować swoje marzenia i rozwijać swoje pasje. To wspaniale, że potraficie pomagać!

opiekun Szkolnego Wolontariatu - Dorota Święch

SAVE_20191022_101440