P9270316

Nasza szkoła przystąpiła do Małopolskiego Konkursu „Odblaskowa szkoła” organizowanego przez Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji wspólnie z Małopolską Radą Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Małopolskiego Kuratora  Oświaty.

Celem konkursu jest zwiększenie aktywności dyrektorów szkół podstawowych, lokalnych władz samorządowych i rodziców w zakresie wyposażenia uczniów w elementy odblaskowe. Daje on możliwość wykazania, że ich szkoła nie tylko uczy, ale również dba o bezpieczeństwo swoich podopiecznych zwłaszcza w drodze do i ze szkoły. Ponadto celem akcji jest zwrócenie uwagi pedagogów, rodziców i opiekunów na konieczność kontrolowania ustawowego obowiązku korzystania przez dzieci z elementów odblaskowych i promowanie wszelkich inicjatyw ograniczających zagrożenia w ruchu drogowym. Akcja ma formę konkursu promującego najbardziej aktywne szkoły podstawowe i społeczności lokalne, realizujące ideę wyposażania uczniów w elementy odblaskowe.

Uczniowie klas I-II zostali wyposażeni w kamizelki odblaskowe, które zostały zakupione przez Pana Dyrektora Tadeusza Jarząbka. W miasteczku znaków drogowych znajdującym się przy Szkole Podstawowej nr 2 odbyło się spotkanie z Policjantem. Uczniowie klas I-II wzięli udział w zajęciu na temat zasad bezpiecznego poruszania się po drodze i znaczenia używania elementów odblaskowych. Pan Policjant zwrócił uwagę na zachowanie szczególnej ostrożności przy przechodzeniu przez jezdnię

W miesiącu wrześniu i październiku wiele tematów na zajęciach lekcyjnych i na świetlicy poświęcone były bezpieczeństwu w ruchu drogowym. W ramach akcji odbył się dla klas I-II  konkurs plastyczny, konkurs wiedzy o ruchu drogowym  „Znam przepisy ruchu drogowego” oraz konkurs muzyczny „Piosenki związane z ruchem drogowym” .

Koordynator konkursu

Edyta Ptasińska-Figuła

kliknij na zdjęcie aby powiększyć