logo mysleniceW ramach projektu nauki jazdy na nartach pt. "Szkoła na narty" uczniowie klas I-VI uczestniczyli w zajęciach narciarskich organizowanych przez Sport Arena Myślenice. Projekt był współfinansowany przez Gminę Myślenice.

 

Dzieci z naszej szkoły pod opieką pani Anity Wygony-Wątor miały okazję uczestniczyć w intensywnym tygodniowym kursie podczas pierwszego tygodnia ferii zimowych. Cały proces nauki odbywał się pod czujnym okiem doświadczonych instruktorów, pani Marii Dziadkowiec i pana Dawida Dziuby, którzy tłumaczyli każdy aspekt jazdy na nartach w sposób przystępny i dostosowany do wieku uczniów.

 

Atmosfera podczas nauki była niesamowicie radosna, co sprawiło, że dzieci szybko oswajały się ze sprzętem narciarskim i podejmowały naukę z entuzjazmem. Instruktorzy stworzyli przyjazne i bezpieczne środowisko, które sprzyjało zdobywaniu nowych umiejętności oraz budowaniu pewności siebie na stoku.

 

Szczegółowo omawiano teorię jazdy na nartach, zaczynając od podstawowych pojęć dotyczących sprzętu narciarskiego, jak również bezpieczeństwa na stoku. Dzieci dowiedziały się o różnych rodzajach nart, butów i kijków, a także o znaczeniu odpowiedniego dopasowania sprzętu do swoich umiejętności i warunków pogodowych.

 

Następnie instruktorzy przekazali dzieciom podstawowe techniki jazdy na nartach, takie jak pozycja ciała, równowaga, skręcanie i hamowanie. Poprzez zabawne i interaktywne zajęcia praktyczne uczniowie mieli okazję wypróbować nowo nabyte umiejętności na stoku, zyskując coraz większą pewność siebie i kontrolę nad swoim ruchem. W ostatni dzień zajęć odbyły się nawet zawody w zjeździe między tyczkami. Każdy z uczestników miał trzy próby, a najlepszy czas był brany pod uwagę. Na podium stanęli:

 

Antoni Ślusarczyk z klasy IVa zajmując I miejsce z czasem 15,1sekund, na II miejscu uplasował się Janek Lis z klasy VIa uzyskując czas 16,26 sekund, a tuż za nim III miejsce przypadło dla Mai Ćwierz uczennicy klasy IVb, która uzyskała czas 17,16 sekund. Wszystkie dzieci podczas zajęć były zadowolone i uśmiechnięte, chociaż zmagały się z nowym i nie zawsze łatwym doświadczeniem. Na koniec tygodnia od organizatorów każde dziecko otrzymało dwa dyplomy, medal i wejściówkę na lodowisko.

 

Podsumowując, tygodniowa nauka jazdy na nartach była nie tylko edukacyjnym doświadczeniem, ale także emocjonującą przygodą, która rozbudziła w dzieciach pasję do sportów zimowych i zachęciła do dalszego doskonalenia swoich umiejętności na stoku. Dzięki zaangażowaniu instruktorów oraz atmosferze pełnej radości i entuzjazmu, każde dziecko mogło poczuć się komfortowo i bezpiecznie, eksplorując świat narciarstwa.

 

Anita Wygona-Wątor

 

szkola_na_narty24 (1)
szkola_na_narty24 (2)
szkola_na_narty24 (3)
szkola_na_narty24 (4)
szkola_na_narty24 (5)
szkola_na_narty24 (6)
szkola_na_narty24 (7)
szkola_na_narty24 (8)
szkola_na_narty24 (9)
szkola_na_narty24 (10)
szkola_na_narty24 (11)

Back to top