112 stycznia uczniowie klas 7a i 8a pod opieką wychowawców pana Przemysława Senderskiego i pani Anity Wygony-Wątor uczestniczyli w nowoczesnej formie spektaklu teatralnego w Teatrze Ludowym pt. "Tajemnica góry". Spektakl był grany na scenie kameralnej teatru.

„Tajemnica Góry" to pełen akcji i humoru familijny dreszczowiec w stylu retro, który trzyma w napięciu, skłania do refleksji, a w niejednym widzu wzbudza nostalgiczne westchnienie. Jest to inspirowana japońską estetyką, modą vintage i filmami na kasetach VHS historia o pozornie zwykłym, weekendowym wypadzie grupy znajomych, który jak w każdym, dobrym horrorze, szybko okazał się zupełnie niezwykłą przygodą, pełną tajemnic, zagadek, zwrotów akcji i nieoczywistych odkryć. Ze splotu dziwnych, wywołujących gęsią skórkę wydarzeń, wyłania się opowieść o przyjaźni, odpowiedzialności, poszukiwaniu własnej drogi i zawiłych relacjach dzieci z rodzicami.

Tajemnicze i nieco straszne miejsce, w którym rzeczywistość miesza się i rozciąga we wszystkich kierunkach (a które bynajmniej nie było ostatecznym celem weekendowej wycieczki) dało bohaterom okazję do zrozumienia, że mimo wielu lat, wspólnie spędzonych w szkolnych ławkach, wcale nie wiedzieli o sobie wszystkiego. Jest to okazja do wejrzenia w siebie i wypowiedzenia na głos tego, co długo było przez nich skrywane albo niezupełnie uświadomione. Ta podróż, to również zaskakujące spotkanie z… rodzicami, którzy, jak się okazało, nie zawsze jedynie grożą palcem na samo wspomnienie o szalonej wycieczce w przededniu zakończenia szkoły. Co więcej, można na nich polegać jak na najlepszych przyjaciołach. Nasza młodzież podkreślała wartość spektaklu dzięki dużej interakcji aktorów z widownią!

Spektakl, który młodzież miała okazję oglądnąć bierze udział w 30 Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej. Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zachęcamy wszystkich uczniów do obejrzenia spektaklu i zaproszenia na niego swoich Rodziców.

Anita Wygona-Wątor