bogowie greccy15 grudnia 2023 r. już po raz trzeci w naszej szkole odbyła się Parada Greckich Postaci Mitologicznych. Tym razem wzięła w niej udział klasa 5a, która odwiedziła klasy 1-3.

Pani Monika Wójtowicz przebrała się tradycyjnie za Gaję - Matkę Ziemię, a uczniowie wcielili się w greckich bogów i boginie. Zaprezentowany został cały panteon greckich bóstw: bóg czasu Kronos, dwóch Zeusów i dwóch Posejdonów, Hades ze swoim wiernym psem Cerberem, Hestia i Hera, bliźniacy Artemida i Apollo, bracia Hefajstos i Ares, mądra Atena i piękna Afrodyta, bóg teatru Dionizos i boski posłaniec Hermes, córka Demeter Persefona, bóg Słońca Helios i związane z nim bóstwa: Selene, Hemera, Iris i Eos.

Przygotowanie się do parady wymaga czasu i energii. Trzeba przygotować prezentację postaci i przedstawić ją w klasie. Należy także zadbać o strój i atrybuty. Ale wysiłek włożony w przygotowania zostaje doceniony przez nauczycieli języka polskiego, panią Monikę Wójtowicz, oraz historii, pana Bogusława Janasa. Najlepszą nagrodą dla uczniów jest jednak wizyta w młodszych klasach, które zawsze z miłą chęcią oglądają starszych kolegów.

Dziękuję klasie 5a za przygotowanie się do III Parady Greckich Postaci Mitologicznych. Byliście fantastyczni!

mgr Monika Wójtowicz

Prezentacje postaci:

Eos (autor Elżbieta Jawor) - kliknij tutaj.

Artemida (autor Milena Kasperek) - kliknij tutaj.

Iris (autor Maja Socha) - kliknij tutaj.

Hestia (autor Alisiya Pastushenko) - kliknij tutaj.