orienting23 7W środę 14 czerwca 2023 roku trzydziestu uczniów naszej szkoły pod opieką Pani Katarzyny Twardosz, Pani Moniki Kozyry - Ulman i Pani Teresy Salawy – Ogórek udały się do Krakowa, aby wziąć udział w Młodzieżowych Mistrzostwach w Marszu na Orientację. Baza zawodów została zlokalizowana w Lesie Wolskim, na Polanie Juliusza Lea.

Wszyscy z niecierpliwością czekali na oficjalne rozpoczęcie imprezy i start swojej grupy. Uczestnicy mieli 60 minut czasu podstawowego oraz 30 minut czasu dodatkowego na uporanie się z zadaniami i oddanie kart. Padający tego dnia deszcz i teren leśny nie ułatwiał zadania!

„Na początku każdy z nas dostał kartę, na której zapisywaliśmy odnalezione punkty. Po otrzymaniu mapy i jej przeanalizowaniu zaczęliśmy szukać pierwszego punktu kontrolnego, co okazało się trudniejsze niż myśleliśmy. Razem jednak udało nam się odnaleźć kolejne punkty i zapisać je na wcześniej wspomnianej karcie. Czas mijał niesamowicie szybko i nim się obejrzeliśmy nasz czas dobiegał końca”.

relacja Alicji Mardaus z klasy 7a

Młodzież z radością przyjęła wiadomość, że aż 3 drużyny z naszej szkoły znalazły się na podium: dwie w kategorii TD (dla uczestników z klas 4 - 5 szkół podstawowych, długość trasy: 2,4 km) i jedna w kategorii TM (dla uczestników z klas 6 - 7 szkół podstawowych, długość trasy: 3,0 km).

W kategorii TD:

II miejsce zdbył zespół Turututu w składzie: Kajetan Adamów, Florian Adamów i Adrian Jaśkowiec z klasy 4a

III miejsce zdobył zespół Skalowcy w składzie: Tymon Czaplicki, Jakub Serafin i Antoni Sawicki z klasy 4a

W kategorii TM:

II miejsce zdobył zespół w składzie: Jakub Chęć, Mateusz Mirek i Franciszek Koniuszy z klasy 7a

Bardzo blisko podium (IV miejsce) był zespół Willy w składzie: Karol Jacek i Błażej Ingarden z klasy 6a.

Wszystkim bardzo podobała się ta wycieczka. Przemoczeni, ubłoceni, ale bardzo zadowoleni wrócili do Myślenic.

Katarzyna Twardosz

Link do zdjęć autorstwa Nataszy Figiel - https://flic.kr/s/aHBqjAHM1m