miasteczko ruchu drogowego 3Gmina Myślenice zrealizowała projekt pt.: „Doposażenie szkół i przejść dla pieszych w zakresie edukacji komunikacyjnej” współfinansowany przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. Dzięki temu pięć szkół podstawowych na terenie gminy Myślenice otrzymało mobilne miasteczka rowerowe oraz doposażenie istniejących już miasteczek.

Miasteczka są zaprojektowane jako mini strefy ruchu drogowo – pieszego. Posiadają niezbędne oznakowanie, sygnalizację, przejścia dla pieszych czy też szlaban imitujący zachowanie np. przy rogatkach kolejowych. Dodatkowo każda ze szkół otrzymała po 2 sztuki hulajnóg elektrycznych, które będą mogły być wykorzystane jako wsparcie w ramach nauki na uzyskanie Karty Rowerowej lub jako element zabawy na świeżym powietrzu.

Jedną ze szkół uczestniczących w projekcie jest Szkoła Podstawowa nr 1 im. Juliusza Słowackiego w Myślenicach, gdzie uczniowie klas I – III mieli okazję sprawdzić swoje praktyczne umiejętności drogowe oraz utrwalić poznane już znaki i zasady ruchu drogowego przed rozpoczęciem wakacji. Na tych zajęciach była obecna Pani Małgorzata Ciemińska naczelnik Wydziału Edukacji Kultury i Zdrowia oraz Dyrektor SP 1 Tadeusz Jarząbek, którzy z zainteresowaniem przyglądali się uczniom. W ich obecności dzieci mogły zaprezentować nabyte umiejętności oraz zdobytą wiedzę teoretyczną.

Mamy nadzieję, że zastosowanie miasteczka rowerowego przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa uczniów w czasie wakacji.

Wszystkim uczniom życzymy udanych i mile spędzonych wakacji! :)

Magdalena Kocur

miasteczko_ruchu_drogowego (1)