zaproszenie napisSerdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy „Rozstrzelany, aby żyć – Andrzej Miętus”, który odbędzie się 14 kwietnia 2023 r. o godz. 18.00 w MDK Fort 49 „Krzesławice” w Krakowie.

Wystawa poświęcona jest Andrzejowi Miętusowi, który był rozstrzelany  jako jeden z wielu mieszkańców Myślenic w Forcie Krzesławice. Zapraszamy tym bardziej, że nasza szkoła (jeszcze jako Gimnazjum nr 1) wiele lat współpracowała z Gimnazjum nr 44 w Krakowie noszącym imię Bohaterów Poległych w Krzesławicach.

ANDRZEJ MIĘTUS (1915 – 1940) myśleniczanin,  absolwent Szkoły Podstawowej nr 1 w Myślenicach, student UJ, harcerz, pasjonat fotografii i sportów, kochał góry i przyrodę, zginął bo był polskim patriotą, miał wtedy 25 lat.

andrzej mietus