ksiazki 2Czytanie to podstawowa umiejętność, której opanowanie jest niezbędne do skutecznej nauki, jest także kluczem do bezkresnej krainy wyobraźni. Troska nauczycieli i bibliotekarzy o prawidłowy rozwój tych kompetencji jest wspierana przez wiele instytucji.

W ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek”, prowadzonej przez Instytut Książki oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, uczniowie klas pierwszych otrzymali na własność pięknie ilustrowaną książkę „Wnuczka antykwariusza” autorstwa Justyny Bednarek. Do książki dołączony jest poradnik dla rodziców „Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem”.

Bohaterką książki jest Gabrysia, która podczas wizyty w antykwariacie swojego dziadka odkrywa wiele niecodziennych przedmiotów, przechowujących pamięć o minionych czasach. Opowiadanie to uświadamia, jak ciekawe i ważne jest odkrywanie rodzinnych korzeni i pielęgnowanie więzi. Opowieść o Gabrysi i rodzinie będziemy omawiać podczas spotkań w bibliotece szkolnej.

Gorąco zachęcamy rodziny naszych pierwszoklasistów do wspólnego czytania książki oraz odkrywania własnych historii.

Anna Pitak

ksiazki (1)