dziennik elektroniczny  plan lekcji  zastępstwa

PRZEKAŻ NASZEJ SZKOLE 1,5% PODATKU - KLIKNIJ TUTAJ.

REKRUTACJA 2024/2025 - KLIKNIJ TUTAJ.

KONKURSY Z OKAZJI 150-LECIA SZKOŁY - KLIKNIJ TUTAJ.

DNI WOLNE W 2 PÓŁROCZU - KLIKNIJ TUTAJ.

szczescie mikolajka22 marca 2023 r. uczniowie klas 3, 4, 5 i 6 wraz z wychowawcami obejrzeli film „Szczęście Mikołajka" w myślenickim Kinie Muza. Swoje wrażenia opisał Janek Kornacki z klasy 6.

Link do informacji na temat filmu - kliknij tutaj.

----------------------------------------------------------------

Opinia o filmie „Szczęście Mikołajka”

Zacznę od tego, ze w zeszłym tygodniu bytem z moją klasą w kinie na filmie „Szczęście Mikołajka”. Film ten bardzo mi się spodobał. Opowiadał o tym, jak autorzy książki pt. „Mikołajek” tworzyli ją od początku do końca.

Troszkę się zdziwiłem, ponieważ gdy przeczytałem tytuł, myślałem, że ten film będzie po prostu opowiadał o szczęśliwym dzieciństwie Mikołajka. Jednak nic bardziej mylnego. Szczerze powiedziawszy trochę mnie ten film wzruszył, a niezbyt często się wzruszam na filmach. Sempe i Goscinny „podarowali” Mikołajkowi dzieciństwo, jakiego sami nie zaznali, co czynni ten film bardzo pięknym.

Ciekawym pomysłem jest pokazanie widzom jak powstawały różne postacie, dlaczego wyglądają tak, a nie inaczej. Poznajemy jakby kulisy książki.

Wielkim atutem filmu jest animacja. Dia fanów książkowych przygód Mikołajka, do których się zaliczam, to prawdziwa przyjemność oglądać, jak obrazki znane z książek ożywają, a dzięki delikatnym kolorom stają się jeszcze bardziej atrakcyjne.

„Szczęście Mikołajka” to prawdziwa gratka dla fanów tej postaci.

Jan Kornacki

sp1@myslenice.pl