Zebrania z wychowawcami klas 6b (p. Monika Kozyra - Ulman), 7a (p. Bogusław Janas), 8a (p. Przemysław Senderski) odbędą się we wtorek 10.09.2024 o godzinie  17.00.

Zapraszamy!

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Dyrektor naszej szkoły P. Tadeusz Jarząbek otrzymał z rąk Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice nagrodę jubileuszową za 40 lat pracy.

Serdecznie gratulujemy, dziękujemy za wszystkie podejmowane działania na rzecz Jedynki i życzymy kolejnych lat w zdrowiu i satysfakcji z trudnej, ale pięknej pracy nauczyciela i dyrektora szkoły! :)

fot. UMiG Myślenice

Bez tytułu 1W tym tygodniu odbędą się kolejne uroczystości związane z obchodami 150 lecia szkoły, na które serdecznie zapraszam!

Uroczystości główne odbędą się 14 czerwca 2024 r. – piątek - według następującego programu:

kangurNajlepsze wyniki należą do uczniów klasy 7a: Michała Piwowarczyka i Dawida Leńczowskiego, którzy w KATEGORII KADET uzyskali wynik BARDZO DOBRY.

flaga polskiDzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej jako święto obchodzony jest 2 maja. Co roku tego dnia Polacy z dumą eksponują flagi na zewnątrz. Każdy z nas może uczcić Biało-Czerwoną poprzez jej wywieszenie np. w oknie lub na balkonie swojego mieszkania czy przed domem.

Zachęcamy do wywieszenia flagi narodowej! :)

DATA

DZIAŁANIA

UWAGI

29.05.2024 (poniedziałek)

Poranek z okazji  Święta  3 Maja. Program artystyczny  w Domu Parafialnym im. ks. Bylicy.

godzina  8.30, klasy 1a,1c,2a,2b,2c,3a,3b,6a,6b

godzina  10.00, klasy  1b,4a,4b,5a,5b,7a,8a

01.05.2024 (środa)

ŚWIĘTO PRACY

02.05.2024 (wtorek)

Dzień  dyrektorski - dzień wolny
od zajęć dydaktycznych.

03.05.2024 (piątek)

ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA

14-16 maja 2024
(wtorek- czwartek)

EGZAMIN ÓSMOKLASISTY

w dniach 14-16 maja szkoła nie prowadzi zajęć dydaktycznych dla klas 1-7

17.05.2024 ( piątek)

Wyjazd klasy 8a do Muzeum Auschwitz – Birkenau.

30.05.2024 (czwartek)

ŚWIĘTO - BOŻE CIAŁO

31.05.2024 (piątek)

Dzień  dyrektorski - dzień wolny od zajęć dydaktycznych.

Zapraszamy wszystkich mieszkańcow Miasta i Gminy Myślenice do uczestnictwa w obchodach zbliżającej się 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Szczegóły na plakacie poniżej.

3 maja plakat

4 kwietnia – czwartek - jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych w związku z Dniem Patrona szkoły i uroczystościami przekazania przez rodziców sztandaru szkole.

Harmonogram dnia:

godzina

uczniowie

wydarzenie

1a,1b,1c,2a,2b,2c,

3a,3b,

Zajęcia w szkole pod opieką wychowawców klas.

9.15- przejście do kościoła z wychowawcą na mszę św.

4a,4b,5a,5b,6a,6b,

7a,8a

Zajęcia w szkole pod opieką wychowawców klas.

9.15- przejście do kościoła z wychowawcą na mszę św.

9:30 -  10:30

Wszyscy uczniowie

Udział we mszy św. Poświęcenie sztandaru.

Przedstawiciele klas według listy

Udział w uroczystości przekazania sztandaru w Domu Katolickim im. ks. Bylicy.

pozostali uczniowie po mszy idą do domu.

Zakończenie uroczystości i i przejście do szkoły.

Uczniowie ze szkoły udają się do domu.

Uwaga!

W tym dniu, ze względów organizacyjnych, nie ma obiadu w szkole. W tym dniu obowiązuje wszystkich strój galowy.

Tadeusz Jarząbek

"Chrystus zmartwychwstał, prawdziwie zmartwychwstał..."

zmartwychwstanie

Wielkanoc to czas otuchy i nadziei.

Czas odradzania się wiary w siłę Chrystusa

i drugiego człowieka.

Życzymy, aby Święta Wielkanocne

przyniosły radość oraz wzajemną życzliwość.

By stały się źródłem wzmacniania ducha.

Niech Zmartwychwstanie, które niesie odrodzenie,

napełni Was pokojem i wiarą,

niech da siłę w pokonywaniu trudności

i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość...

Pięknych, zdrowych i radosnych Świąt Wielkanocnych

życzą: Dyrekcja, nauczyciele, pracownicy SP nr 1 w Myślenicach

bn zyczenia2

„Jest w moim Kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny, przy wejściu pierwszej gwiazdy wieczornej na niebie,

Ludzie gniazda wspólnego łamią chleb biblijny, najtkliwsze przekazując uczucia w tym chlebie.”

Cyprian Kamil Norwid

Szanowni Rodzice, drodzy Uczniowie, Przyjaciele Szkoły Podstawowej nr 1 w Myślenicach!

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku 2024 życzymy wszystkim prawdziwie pogodnych Świąt Narodzenia Pańskiego, spokoju, zdrowia, uśmiechu i radości z przeżywania świątecznych chwil.

Niech przy świątecznym stole nie zabraknie ciepłej rodzinnej atmosfery, a Nowy Rok przyniesie ze sobą wiele dobrego, szczęście, pomyślność i zdrowie. Niech wszystkie dni w roku będą piękne jak wigilijny wieczór, a Wasze twarze i twarze Waszych najbliższych niech zawsze rozpromienia uśmiech. Gwiazda Betlejemska niech prowadzi Was do sukcesów, ku szczytom!

Dyrekcja Szkoły

gazeta myslenickaW "Gazecie Myślenickiej" pojawił się wywiad z P. Katarzyną Twardosz, nauczycielką matematyki w naszej szkole. Pani Kasia została uhonorowana Nagrodą Burmistrza za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktycznej w roku szkolnym 2022/2023.

Wywiad można przeczytać pod tym linkiem.