IMG 6012Mija 6 lat od momentu, gdy na boisku sportowym Szkoły Podstawowej nr 1 (wówczas Gimnazjum nr 1) pojawili się młodzi adepci piłki ręcznej i rozpoczęli treningi pod okiem legendarnego trenera Władysława Piątkowskiego. Zespół "Jedynki" od tego czasu zdążył okrzepnąć, nabrać doświadczenia, zagrać w rozgrywkach ligowych o mistrzostwo Polski na szczeblu juniorów młodszych, starszych i wreszcie seniorów, a przez jego szeregi przewinęło się kilkudziesięciu chłopaków zakochanych w handballu.

 

Czas jednak nie stoi w miejscu i trzeba ciągle szukać młodego narybku. Takim poszukiwaniem i zaszczepianiem miłości do szczypiorniaka były "Gry i zabawy z piłką ręczną", które rozpoczęły się 7 czerwca na tym samym boisku co 6 lat temu. Wzięli w nich udział uczniowie klas IV I V, a zajęcia prowadzili piłkarze ręczni SUMKS Jedynki - Kacper Bała, Patryk Dziatkowiec i Paweł Ulman, pod czujnym okiem trenerskiej duetu - Marian Gawęda i Władysław Piątkowski.

 

Prowadzona w samo południe zabawa sportowa zakończyła się wręczeniem przyszłym zawodnikom „Jedynki” drobnych upominków i konsumpcją pysznych drożdżówek. Te zajęcia z pewnością zaprocentują w przyszłości, a to nie koniec poszukiwań nowych „Jedynkowiczów”.

 

Przemysław Senderski

 

IMG_6005
IMG_6006
IMG_6007
IMG_6008
IMG_6009
IMG_6010
IMG_6012
IMG_6013

Back to top