jakptaki 06Dwójka uczniów naszej szkoły zajęła wysokie miejsce w konkursie historycznym „Tak jak ptaki na wolności” – harcerze w obliczu II wojny światowej”. Błażej zajął pierwsze miejsce za pracę plastyczną w postaci interaktywnego lapbooka za przedstawienie wędrówki swojego stryjecznego dziadka Jerzego Ingardena, harcerza, żołnierza Andersa, pilota RAF. Z kolei razem z Mikołajem zdobyli drugie miejsce za pracę multimedialną o Pradziadkach: harcerzach, żołnierzach Powstania Warszawskiego.

Celem konkursu było zainteresowanie młodych ludzi, w szczególności harcerzy, najnowszą historią Polski, działalnością harcerstwa podczas II wojny światowej. Zadaniem uczestników konkursu było zapoznanie się z działalnością harcerzy i instruktorów w Armii Krajowej, ich życiorysami, miejscami pamięci oraz przedstawienie w formie pracy konkursowej, w wybranej przez siebie kategorii: pracy plastycznej, multimedialnej lub pisemnej.

Organizatorami byli: Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie i Chorągiew Krakowska ZHP im. Tadeusza Kościuszki. Patronat honorowy nad konkursem objęli: Małopolski Kurator Oświaty, Naczelnik Związku Harcerstwa Polskiego, Wojewoda Małopolski, Starosta Tarnowski.

Gratulujemy chłopcom sukcesu! :)

jakptaki_10
jakptaki_01