InstalogikWielki sukces osiągnął uczeń klasy VIa Michał Piwowarczyk, który został Laureatem II miejsca na szczeblu ogólnopolskim oraz uzyskał najlepszy wynik w powiecie myślenickim w konkursie InstaLogik.

InstaLogik jest to ogólnopolski konkurs matematyczno-informatyczny organizowany pod honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki oraz honorowym patronatem Wydziału Matematyki Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego. Partnerem konkursu jest Olimpiada Informatyczna Juniorów. InstaLogik to popularyzatorski konkurs matematyczno-informatyczny dla uczniów klas 4-8 szkół podstawowych. Uczestnicy z całej Polski zmierzyli się z zadaniami logicznymi i programistycznymi, rywalizując w III etapach konkursu.

Wielkie Gratulacje dla Michała! :)

Monika Kozyra-Ulman

Kilka słów Michała o konkursie:

W finale IV edycji ogólnopolskiego konkursu informatyczno-matematycznego InstaLogik, który odbył się w sobotę 18 marca 2023 roku, wzięło udział 2300 uczestników z klas 4-8 szkoły podstawowej. Polegał on na tym, że trzeba było rozwiązać trzy zadania. W pierwszym zadaniu trzeba było napisać program do treści zadania i odpowiedzieć na 10 pytań dotyczących jego działania. Dla odmiany w drugim trzeba było napisać już dwa programy, ale również odpowiedzieć na 10 pytań. W trzecim zadaniu oprócz pytań do napisania były już 4 programy.

Ja zdobyłem 412 na maksymalne 500 punktów, osiągając tytuł laureata 2 miejsca i najlepszy wynik w powiecie myślenickim. W całej Polsce było 86 laureatów 2 miejsca w klasie 6, natomiast laureatów 1 miejsca 41. Do zdobycia laureata 1 miejsca zabrakło mi tylko 8 punktów, ponieważ próg punktowy dla klasy szóstej wyniósł 420 punktów. Wszystkie progi punktowe i listy laureatów dostępne są na tej stronie.

piwowraczyk michal