czekoladaOd kilku tygodni na naszej wschodniej granicy pełnią służbę tysiące Mundurowych, a wśród nich Służba Graniczna, jednostki Wojska Polskiego, Policja, Strażacy. Polacy otaczają modlitwą i dobrymi myślami obrońców naszej Ojczyzny, którzy dniem i nocą czuwają nad naszym bezpieczeństwem.

Wiele osób chce okazać im wsparcie. Stąd pomysł akcji #CzekoladaOdHarcerzy, zainicjowanej przez kapelana Chorągwi Krakowskiej ZHP, księdza Filipa Pajestkę, współorganizowanej przez kapelanów innych organizacji skautowych – ZHR i FSE.

Akcja zaplanowana była na niecałe 2 tygodnie. Załącznikiem do życzeń miała być symboliczna czekolada. Paczki trafią do Caritas Ordynariatu Polowego, a stamtąd do mundurowych na granicy.

Szkoła Podstawowa nr 1 aktywnie włączyła się w akcję. Dzieci przygotowywały życzenia i laurki, które dołączyły do czekolad. Oprócz naszych dzieciaków w akcji uczestniczyła Szkoła Podstawowa w Czasławiu, Sekcja Młodzieżowa AK, Klub Gazety Polskiej z Myślenic, Burmistrz Jarosław Szlachetka, harcerze oraz liczni indywidualni darczyńcy. Zebranych zostało 431 czekolad. Każda z życzeniami lub prostym „dziękuję”.

Maja Ingarden

czekolady05