centrum jana pawlaW dniu 29 września klasa 8B oraz klasa 7B wraz z Panią Krystyną Oliwą, Panią Dorotą Święch i Panem Krzysztofem Dziurą udały się na wycieczkę do Krakowa.

 

Najpierw pojechaliśmy do Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!”. Zwiedziliśmy sanktuarium, gdzie wspominaliśmy największe tajemnice Pisma Świętego, które zostały zobrazowane na ścianach świątyni za pomocą barwnych mozaik, a pani przewodnik wyjaśniła nam kilka ważnych związanych z nimi szczegółów. Obejrzeliśmy także wystawę multimedialną zatytułowaną „Śladami Jezusa”, która przedstawiała mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa. Dzięki tej wystawie mogliśmy przenieść się do Jerozolimy sprzed 2000 lat i zobaczyć ślady jakie Pan Jezus zostawił po sobie. Później obejrzeliśmy ekspozycję o św. Janie Pawle II, która opowiadała o życiu tego wielkiego Polaka.

 

Drugim miejscem, które odwiedziliśmy podczas wycieczki było Centrum Edukacji Przyrodniczej UJ, gdzie mieliśmy okazję zobaczyć wspaniałą wystawę. Ukazywała ona liczne unikatowe historyczne zbiory przyrodnicze gromadzone od XVIII wieku oraz makiety odtwarzające Ziemię sprzed milionów lat oraz tysiące minerałów i skamieniałości. Cała wystawa była naprawdę interesująca. Po zakończonym zwiedzaniu udaliśmy się do Myślenic.

 

Kasia Domagała i Marika Janicka

 

uj (1)
uj (2)
uj (3)
uj (4)
uj (5)
uj (6)
uj (7)
uj (8)
uj (9)
uj (10)
uj (11)
uj (12)
uj (13)
uj (14)
uj (15)
uj (16)
uj (17)
uj (18)
ujot (1)
krakow (1)
krakow (2)
krakow (3)
krakow (4)
krakow (5)
krakow (6)
krakow (7)
krakow (8)
krakow (9)
krakow (10)
krakow (11)
krakow (12)
krakow (13)
krakow (14)
krakow (15)
krakow (16)
krakow (17)
krakow (18)
krakow (19)
krakow (20)
krakow (21)
krakow (22)
krakow (23)
krakow (24)
krakow (25)
krakow (26)
krakow (27)
krakow (28)
krakow (29)
krakow (30)
krakow (31)

Back to top