pani twardowskaW czwartek 8 kwietnia br. uczniowie klasy 4a ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Myślenicach uczestniczyli w niezwykłej lekcji języka polskiego. Dzięki platformie Microsoft Teams połączyliśmy się z aktorem, panem Jakubem Kornackim, który bardzo barwnie opowiedział nam o tajnikach swojego zawodu.

Dowiedzieliśmy się między innymi, że ulubionym spektaklem granym przez pana Kornackiego, jest przedstawienie „Pan Tadeusz”, w którym występuje tylko dwóch aktorów, a pan Jakub gra w nim na przykład rolę Zosi. O szczegółach tego niepowtarzalnego spotkania można przeczytać w relacji bratanka aktora, Jana Kornackiego, który jest uczniem klasy 4a oraz ucznia 4a Antoniego Muniaka.

Monika Wójtowicz

nauczyciel języka polskiego

Prezent dla klasy 4a - Pani Twardowska w interpretacji Jakuba  Kornackiego - kliknij tutaj.

kornacki

P. Jakub Kornacki, fot. trojmiasto.pl

Gość na lekcji języka polskiego

Ostatnio na lekcji języka polskiego mówiliśmy o teatrze. Poznaliśmy zawody teatralne i zastanawialiśmy się, kim chcielibyśmy być, pracując w teatrze. I byłaby to właściwie zwykła lekcja online, gdyby nie to, że mieliśmy na niej specjalnego gościa. Udało nam się zaprosić mojego wujka aktora Kubę Kornackiego, który opowiedział nam o tym, jak został aktorem, jak się pracuje w teatrze i czy trudno uczyć się na pamięć nowych tekstów. Usłyszeliśmy kilka śmiesznych historii, między innymi o tym, jak aktorzy sami siebie rozśmieszają, kiedy grają w jakimś przedstawieniu ostatni raz, czyli kiedy przedstawienie „schodzi z afisza”.  Na koniec mogliśmy zadać pytania naszemu gościowi. Była to naprawdę fajna lekcja.

Janek Kornacki, klasa 4a

Lekcje zdalne nie muszą być nudne, wręcz przeciwnie.

Na lekcji języka polskiego poznałem aktora teatralnego. Jest to wujek mojego kolegi Jasia, pan Jakub Kornacki. Opowiedział ciekawe i zabawne historie, ale także jakie aktorstwo może być niebezpieczne. Zdradził nam kilka tajników pracy aktora. Przekazał ważną rzecz, którą na pewno zapamiętam, by w czasach telefonów komórkowych, Internetu, ćwiczyć pamięć i wyobraźnię, bo w trudnych sytuacjach będzie bardzo przydatna.

Było to bardzo ciekawe spotkanie, na pewno zapadnie mi na długo w pamięci.

Antoni Muniak, klasa 4a