pedagogiczna14 września 2023 r. klasa 6b wraz z nauczycielami, panią Moniką Wójtowicz oraz panią Moniką Błachut, wzięła udział w niezwykłej lekcji bibliotecznej poświęconej podróżom. Opowiadała o nich wyjątkowa osoba, dyrektor Biblioteki Pedagogicznej w Myślenicach, podróżniczka, ale przede wszystkim gawędziarka - pani Krystyna Łętocha.
 
 
Przemierzyliśmy z Panią Krystyną i rekomendowanymi przez nią książkami niemal wszystkie kontynenty, dowiadując się po drodze, że najwyższym wodospadem na Ziemi wcale nie jest Niagara tylko Salto Angel w Wenezueli, najgłębszym kanionem na świecie nie jest Wielki Kanion, ale Kanion Colca w Peru i że pani Krystyna widziała na własne oczy żółwia, który ma 196 lat! Z biblioteki wyszliśmy zachwyceni taką lekcją literatury podróżniczej, geografii i historii. Bardzo dziękujemy, że mogliśmy wziąć w niej udział. Polecamy innym klasom spotkanie z panią Krystyną Łętochą, która na pewno zachwyci was swoim podróżniczym doświadczeniem i talentem gawędziarskim.
 
 
Monika Wójtowicz
 
 
Link do profilu Biblioteki Pedagogicznej i opis naszej wizyty - kliknij tutaj.

Back to top