kopalnia bochniaW dniu 23.11.2021r. klasa 5a z wychowawcą Przemysławem Senderskim udała się na wycieczkę do Kopalni Soli w Bochni. Po godzinie 8 klasa dotarła do Bochni, gdzie spotkała się z przewodnikiem i po omówieniu zasad bezpieczeństwa i planu zwiedzania kopalni zjechaliśmy szybem pod ziemię.

W ramach programu edukacyjnego „Dar księżnej Kingi” rozpoczęliśmy zwiedzanie. Niezwykły dar, który mieszkańcy Bochni otrzymali od księżnej Kingi zmienił historię miasta i całego królestwa, dał początek wspaniałej historii wielu pokoleń górniczej pracy. Wiedzę zdobytą podczas spotkania ze świętą Kingą uczniowie mieli okazję sprawdzić rozwiązując quizy i zagadki. Pełna niespodzianek wyprawa solnymi korytarzami trwała około czterech godzin.

Pod koniec zwiedzania była możliwość wspólnej zabawy, sposobność skorzystania z boiska kopalnianego. Na twarzach całej klasy widniał uśmiech, który odzwierciedlał to, że świetnie się bawiliśmy i spędziliśmy ze sobą czas.

Po trudach wędrówki, około godziny 13.00, górniczą windą wyjechaliśmy na powierzchnię i ruszyliśmy w drogę powrotną do szkoły.

mgr Przemysław Senderski

malopolska myslenice