monitoring wizyjny1.Dla zapewnienia bezpieczeństwa uczniów i pracowników lub ochrony mienia, w uzgodnieniu z organem prowadzącym szkołę oraz po przeprowadzeniu konsultacji z radą pedagogiczną, radą rodziców i samorządem uczniowskim, wprowadzam z dniem 07.01.2020 r (Zarządzenia nr 13/2019/2020 z 20.12.2019 r.) nadzór nad pomieszczeniami szkoły i terenem wokół szkoły w postaci środków technicznych umożliwiających rejestrację obrazu (monitoring).

2. Monitoring nie stanowi środka nadzoru nad jakością wykonywania pracy przez pracowników szkoły.

3.Monitoring nie obejmuje pomieszczeń, w których odbywają się zajęcia dydaktyczne, wychowawcze i opiekuńcze, pomieszczeń, w których uczniom jest udzielana pomoc psychologiczno-pedagogiczna, pomieszczeń przeznaczonych do odpoczynku i rekreacji pracowników, pomieszczeń sanitarnohigienicznych, gabinetu profilaktyki zdrowotnej, przebieralni.

4. Nagrania obrazu zawierające dane osobowe uczniów, pracowników i innych osób, których w wyniku tych nagrań można zidentyfikować, szkoła przetwarza wyłącznie do celów, dla których zostały zebrane, i przechowuje przez okres nie dłuższy niż 3 miesiące od dnia nagrania.

5. W przypadku wprowadzenia monitoringu dyrektor szkoły oznacza pomieszczenia i teren monitorowany w sposób widoczny i czytelny, za pomocą odpowiednich znaków. uruchomieniem.

6.Cel monitoringu, zasady funkcjonowania i wykorzystania zasobów monitoringu wizyjnego
 w szkole, infrastrukturę, która objęta jest monitoringiem wizyjnym, miejsca instalacji kamer systemu na terenie szkoły, lokalizację rejestratora i obsługę monitoringu w szkole, archiwizację i przechowywanie materiału z monitoringu wizyjnego opisują PROCEDURY DOTYCZĄCE MONITORINGU WIZYJNEGO w Szkole Podstawowej nr 1 w Myślenicach.

7. Procedury stanowią Załącznik nr 1 do Zarządzenia nr 3/2019/2020 z 05.09.2020 r

Tadeusz Jarząbek