dziennik elektroniczny  plan lekcji  zastępstwa

PRZEKAŻ NASZEJ SZKOLE 1,5% PODATKU - KLIKNIJ TUTAJ.

REKRUTACJA 2024/2025 - KLIKNIJ TUTAJ.

KONKURSY Z OKAZJI 150-LECIA SZKOŁY - KLIKNIJ TUTAJ.

DNI WOLNE W 2 PÓŁROCZU - KLIKNIJ TUTAJ.

KLASA 7a

Lekcja (23.06) - KLIKNIJ TUTAJ.

Lekcja (9.06) - KLIKNIJ TUTAJ.

Lekcja (2.06) - KLIKNIJ TUTAJ.

Lekcja (26.05) - KLIKNIJ TUTAJ.

Lekcja (19.05) - KLIKNIJ TUTAJ.

Lekcja (12.05) - KLIKNIJ TUTAJ.

Lekcja (5.05) - KLIKNIJ TUTAJ.

Lekcja (28.04) - KLIKNIJ TUTAJ.

Lekcja (21.04) - KLIKNIJ TUTAJ.

Lekcja (7.04) - KLIKNIJ TUTAJ.

KLASA 7b

Lekcja (25.06) - KLIKNIJ TUTAJ.

Lekcja (4.06) - KLIKNIJ TUTAJ.

Lekcja (28.05) - KLIKNIJ TUTAJ.

Lekcja (21.05) - KLIKNIJ TUTAJ.

Lekcja (14.05) - KLIKNIJ TUTAJ.

Lekcja (7.05) - KLIKNIJ TUTAJ.

Lekcja (30.04) - KLIKNIJ TUTAJ.

Lekcja (23.04) - KLIKNIJ TUTAJ.

Lekcja (16.04) - KLIKNIJ TUTAJ.

Lekcja (2.04) - KLIKNIJ TUTAJ.

materiał dla 7a (31.03) oraz 7b (26.03)

Dzień dobry!

Dzisiaj kolejny dzień nauczania zdalnego. Poprzednim razem prosiłam Was o to, aby w oparciu o tekst Pisma Świętego odpowiedzieć na postawione przeze mnie pytania. Wpisaliście zadanie do zeszytu?

Dzisiaj, jako utrwalenie przepracowanych przez nas katechez dotyczących Dekalogu, proszę oglądnąć cykl krótkich filmów: Dekalog – br. Tomasz Mantyk -Youtube (11 videos) - LINK. Następnie krótko odpowiedzcie na pytanie: Czy Bóg ogranicza nas Dekalogiem , czy nas nim chroni? Postaraj się uzasadnić swoje stanowisko.

ODPOWIEDZI WPISZCIE DO ZESZYTU Z RELIGII.

Serdecznie Was pozdrawiam! Dorota Święch

Klasa 7

Przeczytaj tekst uważnie. Wylicz wszystkich, których Bóg bierze w opiekę w przykazaniach danych człowiekowi.

Jakich wartości broni prawo Boże?

Ja jestem Pan, twój Bóg, który cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli. Nie będziesz miał cudzych bogów obok Mnie! Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył.

Nie będziesz wzywał imienia Pana, Boga twego, w błahych rzeczach

Nie będziecie przysięgać fałszywie na moje imię.

Nie będziecie uprawiać wróżbiarstwa. Nie będziecie uprawiać czarów. Nie będziecie się zwracać do wywołujących duchy ani do wróżbitów. Nie będziecie zasięgać ich rady.

Będziesz zważał na szabat, aby go święcić, jak ci nakazał Pan, Bóg twój.

Sześć dni będziesz się trudził i wykonywał wszelką twą pracę, lecz dzień siódmy jest szabatem Pana, Boga Twego.

Nie będziesz wykonywał żadnej pracy ani ty, ani twój syn, ani twoja córka, ani twój sługa, ani twoja służąca, ani twój wół, ani twój osioł, ani żadne twoje zwierzę, ani przybysz, który przebywa w twoich bramach; aby wypoczął twój niewolnik i twoja niewolnica, jak i ty.

Czcij swego ojca i swoją matkę, jak ci nakazał Pan, Bóg twój, abyś długo żył i aby ci się dobrze powodziło na ziemi.

Przed siwizną wstaniesz, będziesz szanował oblicze starca, w ten sposób okażesz bojaźń Bożą.

Nie pozwolisz wydać niesprawiedliwego wyroku na ubogiego, który się zwraca do ciebie w swym procesie.

Nie będziesz krzywdził żadnej wdowy i sieroty.

Nie będziesz złorzeczył głuchemu. Nie będziesz kładł przeszkody przed niewidomym.

Nie będziesz mówił fałszywie przeciw bliźniemu swemu jako świadek.

Nie będziesz rozgłaszał fałszywych wieści i nie podasz ręki niesprawiedliwemu, by świadczyć na korzyść bezprawia.

Nie łącz się z wielkim tłumem, aby wyrządzić zło.

Oddalisz sprawę kłamliwą i nie wydasz wyroku śmierci na niewinnego i sprawiedliwego. Nie będziesz przyjmował podarków ponieważ podarek zaślepia dobrze widzących i jest zgubą spraw ludzi sprawiedliwych.

Nie będziesz gnębił ani uciskał przybysza, bo wy sami byliście przybyszami w ziemi egipskiej.

Jeśli zobaczysz, że osioł twego wroga upadł pod swoim ciężarem, nie pozostawisz go ale razem z nim przyjdziesz mu z pomocą.

Nie będziesz uciskał bliźniego, nie będziesz go wyzyskiwał. Zapłata najemnika nie będzie pozostawać w twoim domu przez noc aż do poranka.

Jeśli pożyczasz pieniądze ubogiemu z mojego ludu, żyjącemu obok ciebie, to nie będziesz postępował wobec niego jak lichwiarz i nie karzesz mu płacić odsetek.

Nie będziesz zabijał.

Nie będziesz cudzołożył.

Nie będziesz kradł.

Nie będziesz pożądał żony bliźniego swego.

Nie będziesz pragnął domu bliźniego swego, ani jego pola, ani jego niewolnika, ani jego niewolnicy, ani jego wołu, ani jego osła, ani żadnej rzeczy, która należy do twego bliźniego.

Nie będziesz żywił w sercu nienawiści do brata.

Będziesz upominał bliźniego, aby nie ponieść winy z jego powodu.

Nie będziesz szukał pomsty, nie będziesz żywił urazy do synów twego ludu, ale będziesz miłował bliźniego jak siebie samego.

Zadanie wpisz do zeszytu przedmiotowego.

POWODZENIA!

sp1@myslenice.pl