KLASA IV

Szanowni Państwo,

w tym tygodniu zgodnie z rozkładem zajęć na historii w klasie IV przerabiany miał być temat z podręcznika: Jan Zamoyski - druga osoba po królu.

Bardzo proszę, aby w miarę możliwości uczniowie zapoznali się z tym tematem, ujętym w podręczniku.

W zeszytach w krótkiej notatce uczniowie niech opiszą postać Jana Zamoyskiego (podpowiedź znajduje się w podsumowaniu tematu).

Dla chętnych proponuję poszerzenie notki biograficznej Jana Zamoyskiego o informacje z poza podręcznika (w tym informacje o założonym przez niego w stylu renesansowym Zamościu). Zadanie jest fakultatywne. W ten sposób będzie można uzyskać dodatkową ocenę.

Z wyrazami szacunku, Jadwiga Lenart

KLASA V

Szanowni Państwo,

W I tygodniu bez zajęć szkolnych serdecznie proszę, aby w miarę możliwości uczniowie zapoznali się z tematem z podręcznika określonym jako: Sztuka średniowiecza. Proszę o przeczytanie materiału znajdującego się pod tym tematem, ze szczególnym zwróceniem uwagi na zamieszczone w podręczniku ilustracje w tym te obrazujące różnice pomiędzy stylem romańskim i gotyckim.

Dla uczniów chętnych (fakultatywnie) proponuję przygotowanie (na ocenę bardzo dobra) albumu w którym opisane zostaną styl romański i gotycki wraz z ich charakterystyką oraz przedstawione zostaną po 3 przykłady budowli wzniesionych w każdym z nich. Prace uczniów, którzy wykonają album zostaną ocenione po powrocie ze szkoły.

Łączę wyrazy szacunku, Jadwiga Lenart

KLASA VI

Szanowni Państwo,

serdecznie zachęcam, aby w pierwszym tygodniu bez zajęć szkolnych uczniowie klas VI zapoznali się z tematem z podręcznika ,,Nowe potęgi europejskie" - tj. stronami 138-142.

W zeszytach niech uczniowie zamieszczą krótkie notatki charakteryzujące w kilku zdaniach przeprowadzone reformy w Rosji, Prusach i w Austrii oraz ocenią (własnymi słowami) ich wpływ na sytuację gospodarczą kraju.

Łączę wyrazu szacunku, Jadwiga Lenart

KLASA VII

Szanowni Państwo,

poniżej link do filmu o sytuacji polskiej w trakcie I wojny światowej. Gorąco zachęcam aby uczniowie zapoznali się z jego treścią.

Z wyrazami szacunku, Jadwiga Lenart